Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σας ευχαριστω απείρως ολους για το χρονο σας. Τωρα μενει να κλεισω την τελευταια νυχτα στο Μπεργκαμο αλλα απ ο,τι ειδα στα γρηγορα ειναι πολυ πιο φθηνα απο Βενετια......70 ευρω σε 4στερο ειχα δει....
 

Dimitra pap

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σας,αρχες δεκεμβρη πηγαινουμε τριημερο ταξιδι στη βενετια,εχουμε κλεισει ξενιδοχειο κοντα στην πλατεια του san marco,ταξιδευουμε με rayanair απο Γερμανια και προσγειωνομαστε στο αεροδρομια του τρεβιζο γυρω στις 9.Μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποια καρτα μετακινησεων η οποια περιλαμβανει την μεταφορα απο το τρεβιζο στο κεντρο της Βενετια και απεριοριστες διαδρομες με το βαπορετο,ειδαλως με συμφερει να παω απο το τρεβιζο στη βενετια με λεωφορειο που απο οτι ειδα αξιζει 18 ευρω με επιστροφη και απο κει να προμυθευτω την καρτα ημερας για απεριοριστες μετακινησης με βαπορετο με 20 ευρω τη μερα?Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα..
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Σ'ευχαριστώ πολύ !!! Ήμουν και γω της ίδιας άποψης για το Μπέργαμο παρόλο που άκουγα από πολλούς τα καλύτερα και με συμβούλευαν να μην το χάσω!!!! Τουλάχιστον από φωτό που έβλεπα δεν είχα ενθουσιαστεί!
Βενετία σε ποιό ξενοδοχείο έμεινες? Εχεις να μου προτείνεις κάτι σε εστιατόριο που αξίζει να πάω?
Και πάλι ευχαριστώ και καλό επόμενο ταξίδι!!!
 
Last edited by a moderator:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ πολύ !!! Ήμουν και γω της ίδιας άποψης για το Μπέργαμο παρόλο που άκουγα από πολλούς τα καλύτερα και με συμβούλευαν να μην το χάσω!!!! Τουλάχιστον από φωτό που έβλεπα δεν είχα ενθουσιαστεί! Βενετία σε ποιό ξενοδοχείο έμεινες? Εχεις να μου προτείνεις κάτι σε εστιατόριο που αξίζει να πάω?
Και πάλι ευχαριστώ και καλό επόμενο ταξίδι!!!
Στη Βενετια μειναμε σε ενα απαραδεκτο bed and breakfast το οποιο πληρωσαμε πανακριβα...150 ευρω τη βραδια.Δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω ονομα εδω.... Απο φαγητο δεν μου εμεινε κατι αξεχαστο,περα απο τις ιδιαιτερα τσουχτερες τιμες.
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Εμείς είχαμε βρει ενα αξιοπρεπές ξενοδοχείο με πρωινό ,πίσω απο την γέφυρα των αναστεναγμων με εξήντα ευρώ την βραδιά αλλά δεν μπορώ να θυμηθω όνομα, πέρασαν και πέντε χρόνια. Θυμάμαι όμως πως στην αρχή μας έφυγαν λεφτά για τα καραβάκια μέχρι που πήραμε χαμπαρι τις ημερήσιες κάρτες. Με αυτές πήγαμε Μουρανο και Μπουράνο, το οποιο και ερωτευτηκα και εκεί είχε καλύτερο φαγητο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς είχαμε βρει ενα αξιοπρεπές ξενοδοχείο με πρωινό ,πίσω απο την γέφυρα των αναστεναγμων με εξήντα ευρώ την βραδιά αλλά δεν μπορώ να θυμηθω όνομα, πέρασαν και πέντε χρόνια. Θυμάμαι όμως πως στην αρχή μας έφυγαν λεφτά για τα καραβάκια μέχρι που πήραμε χαμπαρι τις ημερήσιες κάρτες. Με αυτές πήγαμε Μουρανο και Μπουράνο, το οποιο και ερωτευτηκα και εκεί είχε καλύτερο φαγητο.
Sorry για το off topic αλλα τι εννοεις αξιοπρεπες; Με ιδιωτικο μπανιο; Επισης ποια περιοχη εννοεις πισω απο τη γεφυρα των στεναγμων; Η πλατεια Σαν Μαρκο δεν ειναι;
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Εννοώ καθαρό με ωραία επίπλωση ,άνετο κρεβάτι και πολύ ζεστό. Μπουφες Πρωινός με τα κλασικά , κρουασάν, ψωμί ,μαρμελάδα, τυρί, αυγά βραστά ,καπουτσίνο κλπ.Όχι σπουδαία πράγματα αλλά αυτό θεωρείται πολύ καλό πρωινό για οικονομικό ξενοδοχείο στην Ιταλία. Το κτήριο όμως ηταν παλαιό φυσικά, οπότε ξεχνάμε ασανσέρ , καλή ηχομόνωση κλπ και το δωμάτιο ηταν μικρό.Ήταν ένα τετράγωνο απο την πλατεια αλλά δεν θυμάμαι το όνομα όμως.
 
Last edited by a moderator:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εννοώ καθαρό με ωραία επίπλωση ,άνετο κρεβάτι και πολύ ζεστό. Μπουφες Πρωινός με τα κλασικά , κρουασάν, ψωμί ,μαρμελάδα, τυρί, αυγά βραστά ,καπουτσίνο κλπ.Όχι σπουδαία πράγματα αλλά αυτό θεωρείται πολύ καλό πρωινό για οικονομικό ξενοδοχείο στην Ιταλία. Το κτήριο όμως ηταν παλαιό φυσικά, οπότε ξεχνάμε ασανσέρ , καλή ηχομόνωση κλπ και το δωμάτιο ηταν μικρό.Ήταν ένα τετράγωνο απο την πλατεια αλλά δεν θυμάμαι το όνομα όμως.
Δεν απαντησες αν ειχε ιδιωτικο μπανιο. Μου κανει μεγαλη εντυπωση σε αυτη την τιμη να εχει και ιδιωτικο μπανιο.
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Ναι, είχε ιδιωτικό μπάνιο ,είπαμε αξιοπρεπές αλλά σπάω το κεφάλι μου να θυμηθω το όνομα του. Άμα πια αμνησία, τι να πεις γεράματα. Πάντως η τιμή αυτή ήταν για Ιανουάριο και πριν πέντε χρόνια.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι, είχε ιδιωτικό μπάνιο ,είπαμε αξιοπρεπές αλλά σπάω το κεφάλι μου να θυμηθω το όνομα του. Άμα πια αμνησία, τι να πεις γεράματα. Πάντως η τιμή αυτή ήταν για Ιανουάριο και πριν πέντε χρόνια.
Α τωρα εξηγειται το χαμηλο της τιμης.Το χειμωνα οι τιμες πεφτουν εως και στο μισο.Ειναι ρισκο να πας χειμωνα στη Βενετια παντως.
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Πηγα περσυ Βενετια, βεβαια Ιουλιο και κατα περιεργο λογο δεν ειχε πολυ κοσμο γιατι εχω τυχει σε περιοδο να μην μπορεις να περασεις στα στενακια. Εμεινα Μεστρε γιατι ειχα νοικιασει αυτοκινητο απο Μπεργκαμο και στην επιστροφη πηγα και Σιρμιονε. Εμεινα σε αυτο το ξενοδοχειο
Hotel Ca' dei Barcaroli
που ειχε και παρκινγκ free και σταση λεωφορειου πολυ πολυ κοντα για Βενετια. Δεν μετανιωσα γιατι δεν εμεινα μεσα γιατι τα ξενοδοχεια εκεινη την περιοδο ηταν πολυ ακριβα. Ειχε συγκοινωνια μεχρι 11 το βραδυ νομιζω. Μην ξεχασεις να κλεισεις ολοημερο εισητηριο με το βαπορετο , θα σου φανει απιστευτα χρησιμο , να επισκεφτεις το Μπουρανο Οπωσδηποτε, αν δεν πας Μουρανο δεν τρεχει κατι, σαν να εχει ξεπεσει λιγο μου εμοιασε και χασου στα στενακια και τα καναλια...
 

marman

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας!θελω να ταξιδέψω απο το Μιλανο για την Βενετία διότι για Μιλανο εχω κλεισει αεροπορικά με την Ryanair.Γνωριζει κανεις την διαδικασία,την ωρα διαρκείας ταξιδιού και τις τιμες (πανω κατω) των εισιτηρίων ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom