Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
www.palazzolascala.com
Σε ευχαριστω πολυ Karfitsa. Εχεις γνωρισει τη Βενετια? Θα ηθελα οποτε εχεις χρονο τις συμβουλες και τις προτασεις σου.
Φαίνεται σε βολική τοποθεσία.Ας πει και κάποιος που τα έχει πιο πρόσφατα...είχα πάει πριν αρκετά χρόνια,οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ.Κανε και "αναζήτησή" γιατί έχουν γραφτεί αρκετά...δες και ιστορίες που έχουν γραφτεί εδώ...http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=21
 

alice~

Member
Μηνύματα
717
Likes
1.170
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Τελικά από Μιλάνο, ποιές είναι οι επιλογές για μια καλή μονοήμερη εκδρομή;
Αν δεν έχεις πάει,αξίζει να δεις την Βενετία! Ειδικά αν μπορεσεις να φυγεις λιγο πιο αργα για να την δεις την πλατεία του Αγιου Μάρκου φωτισμένη το βραδυ,δεν θα το μετανιώσεις,πιστεψε με,ειναι παραμυθενια. Σιγουρα σε μια μέρα δεν τα βλέπεις όλα βεβαια. Κατα τ'αλλα, και Βερονα θα μπορουσες να πας, σε μια μέρα μπορείς άνετα να περπατήσεις στην πόλη και να πάρεις μια γεύση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά από Μιλάνο, ποιές είναι οι επιλογές για μια καλή μονοήμερη εκδρομή;
Από το 1924, ετος εγκαινιων του παλαιοτερου αυτοκινητοδρομου του κοσμου, ειναι το Κομο κ περιξ αυτου.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.540
Likes
7.940
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω εκλεισα στο Ponte Hotel Mocenigo εχει καλη βαθμολογια και ειναι και κεντρικα μπορεεις να πεις..
 

Arievi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ!!! Υποθέτω τα τρένα τους θα εξυπηρετούν και τους δύο προορισμούς. Αλλά χρειάζεται να κλείσω εισιτήριο πριν πάω Μιλάνο? Ή υπάρχει περίπτωση και την ίδια μέρα να βρω θέση ? (Δεδομένου ότι θα είναι σκ)
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.024
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Η τιμη του εισιτηριου που βγαζει η trenitalia ειναι η ιδια και αμα το βγαλεις επι τοπου;
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
εγω εκλεισα στο Ponte Hotel Mocenigo εχει καλη βαθμολογια και ειναι και κεντρικα μπορεεις να πεις..
Π
εγω εκλεισα στο Ponte Hotel Mocenigo εχει καλη βαθμολογια και ειναι και κεντρικα μπορεεις να πεις..
Εχει οντως πολυ καλη βαθμολογια, ποτε ταξιδευεις? Παντως για τον Μαιο που κοιταξα για τιμες, εχει κλεισει. H περιοχη Castello δειχνει να ειναι κοντα στη πλατεια San Marko η' με ξεγελαει ο χαρτης? Μπορει να μου πει καποιος ποια περιοχη ειναι καλυτερη για διαμονη?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.540
Likes
7.940
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Π

Εχει οντως πολυ καλη βαθμολογια, ποτε ταξιδευεις? Παντως για τον Μαιο που κοιταξα για τιμες, εχει κλεισει. H περιοχη Castello δειχνει να ειναι κοντα στη πλατεια San Marko η' με ξεγελαει ο χαρτης? Μπορει να μου πει καποιος ποια περιοχη ειναι καλυτερη για διαμονη?
παω 7 με 10 Απριλη ..Ναι ειναι κοντα με τη πλατεια και εχει και ευκολη προσβαση απο τη πλατεια Santa Lucia που ειναι ο σταθμος και απο τη piaza Roma ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.636
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom