Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα σας!θελω να ταξιδέψω απο το Μιλανο για την Βενετία διότι για Μιλανο εχω κλεισει αεροπορικά με την Ryanair.Γνωριζει κανεις την διαδικασία,την ωρα διαρκείας ταξιδιού και τις τιμες (πανω κατω) των εισιτηρίων ;
Ποιά διαδικασία? Με τρένο εννοείς φαντάζομαι.
Από τον Milano Centrale θα πάρεις το τρένο και θα κατέβεις στον σταθμό Venezia S.Lucia. Το ταξίδι είναι 2,5 ώρες περίπου. Κλείσε εισιτήριο από δω http://www.fsitaliane.it/tcom-en

Η τιμή με επιστροφή ξεκινάει από 22€ περίπου (πολύ πρωινές ώρες), και έχει με 40€ και πάνω για πιο βολικές ώρες αναχώρησης. Οπότε είναι ανάλογα την ώρα και πόσο καιρό πριν το κλείνεις και βέβαια αν πετύχεις καμιά προσφορά.

Μπες σστο Link και βάλε τις ημερομηνίες που θες να δεις.
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Γεια σας...γεια σας...ειμαι πολυ φρεσκια στη παρεα σας και χρειαζομαι τη βοηθεια σας....Εκλεισα αεροπορικα για Βενετια για 3 Μαιου αλλα....δεν εκλεισα ξενοδοχειο. Θα ηθελα την αποψη σας για την περιοχη που θα ψαξω, την προταση σας εαν εχετε να μου προτεινετε καποιο και εαν πιστευετε οτι θαπρεπει να κλεισω αμεσα η' με συμφερει να περιμενω....Ευχαριστω
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Γεια σας...γεια σας...ειμαι πολυ φρεσκια στη παρεα σας και χρειαζομαι τη βοηθεια σας....Εκλεισα αεροπορικα για Βενετια για 3 Μαιου αλλα....δεν εκλεισα ξενοδοχειο. Θα ηθελα την αποψη σας για την περιοχη που θα ψαξω, την προταση σας εαν εχετε να μου προτεινετε καποιο και εαν πιστευετε οτι θαπρεπει να κλεισω αμεσα η' με συμφερει να περιμενω....Ευχαριστω
Καλώς ήρθες!...ρίξε μια ματιά εδώ...http://www.travelstories.gr/community/threads/Οικονομικό-ξενοδοχείο-στη-Βενετία.48094/
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,
ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΜΕΣΤΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΤΑΞ. ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΥΨΗ. ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ? ΠΕΦΤΟΥΝΕ ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΕ 120 (ALITALIA, ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.775
Likes
15.434
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μην γράφεις κεφαλαία, απαγορεύεται.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Η Βενετία,είναι δημοφιλής προορισμός όλο το χρόνο... όποτε και να κοιτάξεις,στο κέντρο της είναι υψηλές τιμές και ο Μάϊος ακόμα χειρότερα..Κατα,τη γνώμη μου,κλείσε,όσο νωρίτερα μπορείς...
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
, member: 17235"]....και κλείσε στο Μέστρε...το κέντρο δε λέει τίποτα:bleh:[/QUOTE]
No, No, No....Μονο δυο μερες ολοκληρες, πρωτη φορα Βενετια και να περασω τις ωρες μου στις συγκοινωνιες και κοιτωντας την ωρα? Ασε που θελω να ζησω και τους βραδινους περιπατους στην πολη και οτι αλλο υπεροχο περιγραψατε. Προτιμω να κοψω απο φαι, ποτα και γονδολα
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μονο δυο μερες ολοκληρες, πρωτη φορα Βενετια και να περασω τις ωρες μου στις συγκοινωνιες και κοιτωντας την ωρα?
Λίγες οι μέρες, οπωσδήποτε να κλείσεις Βενετία. Το σχόλιο μου ήταν "πείραγμα" στην Καρφίτσα για παλαιότερη συζήτηση που είχαμε για το ίδιο θέμα.
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Α....Με ψαρώσες....Ο παλιός είναι αλλιώς.
Μου φαίνεται λίγο βουνο η επιλογή ξενοδοχείου αλλά θα στρωθώ στο ψάξιμο. Έως τώρα ταξίδευα με γκρουπ ή με ταξιδιωτικό γραφείο που μας έκλεινε εισιτηρία και ξενοδοχειο και τώρα σκιαζομαι μη τα κάνω θαλασσα ή μάλλον λιμνοθαλασσα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.500
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom