Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
@DiTravel μπες στο trenitalia.com και θα σου βγάλει ό,τι δρομολόγιο θέλεις. ;)
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
@DiTravel μπες στο trenitalia.com και θα σου βγάλει ό,τι δρομολόγιο θέλεις. ;)
Έχεις δίκιο, αλλά βάζω από Venezia Santa Lucia προς Stazione Centrale Milano 30/12 και δεν μου βγάζει αποτελέσματα. Τι μπορεί να φταίει;:roll:Καμιά ιδέα κανείς;
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το τσέκαρα κι εγώ, δεν μου βγάζει για τις 30/12 ενώ κανονικά βγάζει π.χ. Σεπτέμβρη και Οκτώβρη. Ένα pdf που έχει τα δρομολόγια πάντως, υπάρχει πρωινό και μεσημεριανό τρένο από Βενετία για Μιλάνο για καθημερινές και για Σάββατο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aπλά δεν πουλάει ακόμα τα δρομολόγια , αυτό έχει...

Αυτό που σε νοιάζει εσένα δεν είναι τα δρομολόγια αλλά το πως θα αναπροσαρμόσεις το πρόγραμμά σου... δεν είναι λύση το τελευταίο τρένο από την Βενετία... θα φτάσεις μαύρα μεσάνυχτα στο Μιλάνο και τι θα κάνεις θα κοιμηθείς στο παγκάκι? Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά... είπαμε ξέχνα το τελευταίο βράδυ στη Βενετία... πρέπει να μείνεις στο Μιλάνο... γύρνα βραδάκι και για να γλυτώσεις λεφτά μείνε το βράδυ σε ένα ξενοδοχείο κοντά στο αεροδρόμιο ή βρες κάτι γύρω από τον σταθμό και το πρωί παίρνεις το λεωφορείο για αεροδρόμιο ......
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.801
Likes
18.737
Ακούστε το θείο, τα λέει μια χαρά....άσε που είναι και πολύ όμορφη βόλτα το Μιλάνο για μισή μέρα σουλάτσο στο κέντρο...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
κι εγω συμφωνω με το θείο τράβελερ! μιλάνο αν δεν έχεις πάει ποτε ειναι μια χαρα για μιση μέρα....
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Έχω πάει στο Μιλάνο άλλη μια φορά, για αυτό λέγαμε να μείνουμε μόνο την α' μερα που φτάνουμε αργά το απόγευμα και την επόμενη που είναι Χριστούγεννα και να φύγουμε τις υπόλοιπες για Βενετία.Τεσπα θα δούμε πώς θα το κάνουμε. Υπάρχει περίπτωση να έρθει άλλο ένα ζευγάρι (περιμένει την άδεια), οπότε σ' αυτή την περίπτωση θα πάρουμε σίγουρα αυτοκίνητο. Αλλιώς βλέπουμε. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!
Το λατρεύω το forum. Traveller μ' αρέσει πάρα πολύ να σε διαβάζω αλλά σε φοβάμαι μερικές φορές! ;)
Θα ενημερώσω τι θα κάνουμε τελικά και αν χρειαστώ κάτι θα σας πω. Φιλάκια!!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
α μόνο τον τράβελερ λατρεύεις? τότε εγω αποσύρομαι σα πολύ ποιο νέος που είμαι σε ένδειξη σεβασμού....
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Χαχαχα!!!Ε, όχι!Είπα ότι λατρεύω το forum και ότι μου αρέσει να διαβάζω τον Traveller! Όπως και πολλούς άλλους που μοιράζονται τις εμπειρίες τους. Κάθε μια είναι μοναδική!

Ανακάλυψα αυτό το forum περίπου πριν 5 χρόνια (παρόλο που γράφτηκα σχετικά πρόσφατα) και από τότε ακόμα που δεν ήταν τόσο μεγάλο και εξελιγμένο όσο τώρα, είχα πάθει ψύχωση. Τότε ήμουν και φοιτήτρια οπότε καθόμουν και διάβαζα ιστορίες και συζητήσεις με τις ώρες, χωρίς να έχω απαραίτητα κάποιο ταξίδι προγραμματισμένο!!!Όχι πως τώρα δεν το κάνω αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα δυστυχώς!
Συγχαρητήρια σε όλους τους ταξιδιώτες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.589
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom