Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
καλημέρα στην παρέα σας. εχω μόνο τα καλυτερα να λέω για το forum και πόσο με βοηθήσατε όλοι σας πέρσι την άνοιξη που πήγα ρώμη και πέρασα τέλεια χάρη σε σας.
φέτος την άνοιξη λοιπών λέω να πάω βενετία, θέλω και πάλι λίγο βοήθεια. έχω βρει ένα διαμέρισμα και θέλω όποιος ξέρει να μου πει τί ξέρει για την περιοχή γιατί φέτος θα έχω και τον γιό μου 7 χρονων. Riva dei Sette Martiri, 1430/a, Venice, Veneto 30122, Italy . αυτή είναι η διεύθυνση. Μπήκα και στο googlemaps και τσέκαρα, μου φάνηκε καλά, αλλά εγώ δεν ξέρω καθόλου από βενετια ακόμα. γι αυτό σας παρακαλώ πολύ όποιος άπό σας θέλει να μου πει κάτι, έστω μια γνώμη είναι ευπρόσδεκτη. ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
καλημέρα στην παρέα σας. εχω μόνο τα καλυτερα να λέω για το forum και πόσο με βοηθήσατε όλοι σας πέρσι την άνοιξη που πήγα ρώμη και πέρασα τέλεια χάρη σε σας.
φέτος την άνοιξη λοιπών λέω να πάω βενετία, θέλω και πάλι λίγο βοήθεια. έχω βρει ένα διαμέρισμα και θέλω όποιος ξέρει να μου πει τί ξέρει για την περιοχή γιατί φέτος θα έχω και τον γιό μου 7 χρονων. Riva dei Sette Martiri, 1430/a, Venice, Veneto 30122, Italy . αυτή είναι η διεύθυνση. Μπήκα και στο googlemaps και τσέκαρα, μου φάνηκε καλά, αλλά εγώ δεν ξέρω καθόλου από βενετια ακόμα. γι αυτό σας παρακαλώ πολύ όποιος άπό σας θέλει να μου πει κάτι, έστω μια γνώμη είναι ευπρόσδεκτη. ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αρκετα κοντα σε San Marco, νομιζω οτι εχετε κανει καλη επιλογη.
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Αρκετα κοντα σε San Marco, νομιζω οτι εχετε κανει καλη επιλογη.
και μια βοήθεια ακόμη? ποιος είναι ο καλύτερος αλλά και όχι του πανακρίβου τρόπος για να φτάσουμε μέχρι εκεί κατά τη γνώμη σας?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
και μια βοήθεια ακόμη? ποιος είναι ο καλύτερος αλλά και όχι του πανακρίβου τρόπος για να φτάσουμε μέχρι εκεί κατά τη γνώμη σας?
3τροπους εχεις να κινηθεις στην βενετια , 1) με τα ποδια , 2) με θαλασσιο ταξι, και 3) με βαπορετο .
Η γνωμη μου εινα,ι οτι απο το ξενοδοχειο εισαι πολυ κοντα στο σαν μαρκο, αν το υπολογιζω σωστα 5-10 λεπτα με τα ποδια
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
3τροπους εχεις να κινηθεις στην βενετια , 1) με τα ποδια , 2) με θαλασσιο ταξι, και 3) με βαπορετο .
Η γνωμη μου εινα,ι οτι απο το ξενοδοχειο εισαι πολυ κοντα στο σαν μαρκο, αν το υπολογιζω σωστα 5-10 λεπτα με τα ποδια
δηλαδη τι μου λέτε ότι είναι καλύτερο κατα τη γνωμη σας
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Φαντάζομαι θα φτάσεις με αεροπλάνο. Από το αεροδρόμιο μπορείς να φτάσεις μέχρι το σταθμό των τρένων Santa Lucia με λεωφορείο (εισιτήρια παίρνεις από το αεροδρόμιο) και από εκεί παίρνεις βαπορέτο (γραμμή 1) και κατεβαίνεις ή στη στάση Arsenale ή στη Giardini. Είστε κάπου ανάμεσα. Δες και τον χάρτη στην αρχική σελίδα εδώ:www.actv.it | Actv - impresa e territorio, il valore dei fatti.

Μια άλλη λύση είναι αυτή
http://www.venicelink.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_escursioni.tpl&product_id=153&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=english
με σκάφος κλειστού τύπου (τουλάχιστον σε εμάς) κατευθείαν στη στάση Αrsenale.

Αν θέλεις μπορείς να μου πεις πόσο και από που βρήκες το διαμέρισμα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για την ερώτηση μου στο τέλος: είδα τα υπόλοιπα μηνύματα σου και κατάλαβα από που το βρήκες.
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Καλησπέρα μάγκες μου έτυχε μία δουλειά στην βόρεια Ιταλία τον άλλον μήνα και θα επισκευθώ και την Βενετία αφου είναι στον δρόμο μου.Την είχα επισκευθεί και τον περασμένο Αύγουστο και με βοηθήσατε με την πληροφορίες σας,αλλά δεν έβγαλα άκρη με τα πλωτά λεωφορεία,επειδή τώρα θα έχω μόνο 9 ώρες στην διαθεσή μου να κάνω μια μίνι εξόρμηση,θέλω να μου πέιτε αν ξέρετε πως πάμε απο την Piazza Roma στο Rialto και στο San Marko με πλωτό λεωφορείο δηλαδή ποιό νούμερο έχει η γραμμή,πόσο έχει το εισιτήριο,από ποιά αποβάθρα το παίρνω,η συχνότητα δρομολογίων και γενικώς ότι νομίζετε ότι πρέπει να αναφέρεται.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορείς να πας με τα πόδια στη Ριάλτο, η απόσταση είναι το πολύ ένα εικοσάλεπτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.248
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom