Αυστρία Βιεννη

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Καταστήματα στις 25 &26 'ήταν κλειστά θυμάμαι.
Δες συγκεκριμένα τι ψάχνεις να δεις, γιατί κάποια μουσεία νομίζω στις 26 ότι ήταν ανοιχτά.
 

Joannaaa

Member
Μηνύματα
31
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Στις 24 μουσεία ήταν ανοιχτά μέχρι νωρίς το μεσημέρι , το ίδιο αν δεν κάνω λάθος και τα καταστήματα. Στις 25 όλα κλειστά (γι'αυτό καλύτερα να προτιμήσεις εκείνη την μέρα αν σκέφτεσαι για κάποια εκδρομή) .
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μηπως θυμασαι και για τς 26? Επισης η οπερα ειναι ανοιχτη κ τα χριστουγεννα για παραστασεις? Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες!!!
 

Joannaaa

Member
Μηνύματα
31
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ήταν κλειστά και στις 26 ,αλλά κρατώ μια επιφύλαξη.

Για την Όπερα μπορείς να βρεις πληροφορίες εδώ :

http://www.wiener-staatsoper.at/Content.Node/home/Startseite-Content.de.php

Αν θέλεις να δεις κάποιο θέαμα, θα πρέπει να βιαστείς με τα εισιτήρια γιατί συνήθως εξαντλούνται από πολύ νωρίς - ειδικά για τις ημερες των γιορτών. Μπορείς όμως να κάνεις μια ξενάγηση αν θέλεις απλά να την δεις και να μάθεις κάποιες πληροφορίες .
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Τελικα στις 26 Δεκεμβριου τα μουσεια στη Βιεννη ειναι κλειστα η ανοιχτα;Ξερει κανεις σιγουρα?
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Παιδια καλησπερα παω γαμηλιο στη βιεννη 29 Δεκεμβριου με 3 Ιανουριου.καμια προταση για διαμονη γυρω στα 150 την βραδια;;
Κοίτα στα ibis hotels εκεί μένω εγώ σε όποιο μέρος κι αν πάω γιατί πραγματικά μου προσφέρει ότι λέει και σε πολύ καλή τιμή. ...
Συγκεκριμένα έμεινα στο mariahilf ibis
Αλλά δες τα όλα εδω
https://secure.ibis.mobi/booking/results.jsp
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για γαμήλιο δε θα συνιστούσα τα Ibis, τα οποία αν και τίμια, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Έχοντας μείνει στο Triest θα στο πρότεινα, όπως θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά κα στο σχετικά καινούργιο 25 hours hotel. Η περίοδος που πας βέβαια έχει ανεβασμένες τιμές, οπότε δεν ξέρω αν βρίσκονται μέσα στο διαθέσιμο budget σου.
 

Joannaaa

Member
Μηνύματα
31
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Και το Fleming's Hotel Wien City ήταν πολυ ωραιο και αν δεν κάνω λάθος εντός του budget. Ωστόσο , μην καθυστερήσεις να κλείσεις γιατί θα αρχίσεις να έχεις πρόβλημα με την διαθεσιμότητα στα περισσότερα ξενοδοχεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.659
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom