Βοήθεια για κράτηση

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Παιδιά σώστε με,έχω ώρες για να μην πω μέρες που θέλω να κλείσω αεροπορικά για Βουκουρέστι και μετά από κει για Κλουζ...και να είναι και οικονομικά...Τελικά κατέληξα στη Ολυμπιακή για Βουκουρέστι και μετά με Ταρόμ- η οποία δυστυχώς δεν είχε την ίδια μέρα και από Αθήνα- για Κλουζ και πάλι με τον ίδιο τρόπο πίσω.
Επειδή υπάρχει ένα κενό κάποιων ωρών θα δούμε Βουκουρέστι,Οκ,αλλά με τις αποσκευές τι κάνω?Θα είμαστε 6 άτομα...Υπάρχει τρόπος-εκτός από την χρήση παρακαταθήκης και διπλού check in-ώστε να πάνε κατευθείαν Κλουζ τα πράγματα?
Σας μπέρδεψα?
Τι προτείνετε?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Παιδιά σώστε με,έχω ώρες για να μην πω μέρες που θέλω να κλείσω αεροπορικά για Βουκουρέστι και μετά από κει για Κλουζ...και να είναι και οικονομικά...Τελικά κατέληξα στη Ολυμπιακή για Βουκουρέστι και μετά με Ταρόμ- η οποία δυστυχώς δεν είχε την ίδια μέρα και από Αθήνα- για Κλουζ και πάλι με τον ίδιο τρόπο πίσω.
Επειδή υπάρχει ένα κενό κάποιων ωρών θα δούμε Βουκουρέστι,Οκ,αλλά με τις αποσκευές τι κάνω?Θα είμαστε 6 άτομα...Υπάρχει τρόπος-εκτός από την χρήση παρακαταθήκης και διπλού check in-ώστε να πάνε κατευθείαν Κλουζ τα πράγματα?
Σας μπέρδεψα?
Τι προτείνετε?
Απο ότι θυμάμαι το αεροδρόμιο στο Οτοπανι δεν έχει σύστημα φύλαξης αποσκευών .Για να στείλεις τα πράγματα για Κλουζ με την πτήση σου σημαίνει πως θα πρέπει να έχει ανοίξει το γκισέ ,οπότε ο χρόνος σου για να επισκεφθείς την πόλη θα ελαχιστοποιηθεί (μπορεί να χρειαστεί και 1 ώρα για να φθάσεις κέντρο αν έχει κίνηση).
Αυτό που σου προτείνω είναι να πάρετε το λεωφορείο που πάει στον σταθμό του τρένου του αεροδρομίου(γύρω στο 1 χιλιόμετρο απόσταση) και από εκεί να πάρετε το τρένο της γραμής (νομίζω το 780 )που σας πάει στον κεντρικό σταθμό (Gara de Nord),εκεί υπάρχει δυνατότητα φύλαξης αποσκευών .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.140
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ρώτα στην ΟΑ - Αν συνεργάζονται με την Tarom, μπορεί να στα τσεκάρουν through και για την επόμενη πτήση.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Γνωρίζετε ποια sites κράτησης αεροπορικών εισητηρίων δέχονται Visa Debit ?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Γνωρίζετε ποια sites κράτησης αεροπορικών εισητηρίων δέχονται Visa Debit ?
Τι εννοείς "κράτηση" ? Τα εισιτήρια τα αγοράζεις επί τόπου, δεν είναι σαν ξενοδοχείο π.χ. που δίνεις πιστωτική μόνο και μόνο για την ασφάλεια του ξενοδόχου. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση τηλεφωνικής κράτησης αεροπορικών για κάποιες μέρες, αλλά σε αυτή τη περίπτωση δε δίνεις κάρτα.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Γνωρίζετε ποια sites κράτησης αεροπορικών εισητηρίων δέχονται Visa Debit ?
Τα τελευταία 2 χρόνια έχω πάρει εισιτηρια από την easy jet 4 φορές. Στο τέλος της διαδικασίας σου δίνει τη δυνατότητα για αγορά με visa electron (χωρίς χρέωση), debit (μικρή χρέωση) ή οποιαδήποτε πιστωτική με κάποια μεγαλύτερη χρέωση. Εγώ έχω visa electron του Ταχ. Ταμ. και debit της Αγροτικής. Δεν μου έχει δεχτεί καμιά από τις δύο. Έτσι αναγκαστικά πληρώνω με τη χρέωση της πιστωτικής.
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα τελευταία 2 χρόνια έχω πάρει εισιτηρια από την easy jet 4 φορές. Στο τέλος της διαδικασίας σου δίνει τη δυνατότητα για αγορά με visa electron (χωρίς χρέωση), debit (μικρή χρέωση) ή οποιαδήποτε πιστωτική με κάποια μεγαλύτερη χρέωση. Εγώ έχω visa electron του Ταχ. Ταμ. και debit της Αγροτικής. Δεν μου έχει δεχτεί καμιά από τις δύο. Έτσι αναγκαστικά πληρώνω με τη χρέωση της πιστωτικής.

Εγώ πάντως εχω αγοράσει εισητήρια με την easy jet με κάρτα visa enter της alpha bank και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Με την ίδια κάρτα έχω κάνει κράτηση (χωρίς χρέωση της κάρτας) και σε ξενοδοχεία χωρίς πρόβλημα μέχρι τώρα (ταξιδεύω σε εναν μήνα), μάλλον δεν ελέγχουν όλοι το είδος της κάρτας!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768

greengeorge

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Τρανσυλβανία
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Κρατηση αεροπορικών εισιτηρίων !!!

Στα τελευταία δύο χρόνια έχω αγοράσει δύο φορές μέσω κράτησης , άρα άμεσης χρέωσης της visa electron από την easy jet.Είναι σίγουρα πολύ ασφαλής τρόπος αφού και να υποκλέψει κάποιος στοιχεία σου ρισκάρεις μηδέν εως ελάχιστα αφού σηυνήθως την τροφοδοτείς (την electron) για το ακριβές ποσό που θέλεις να χρεωθείς και μόνο.
Ενημερωτικά εγω χρησιμοποίησα Probank visa, είναι δωρεάν (χωρίς συνδρομή) για πάντα , χωρίς κρυφά έξοδα χρέωσης και το κυριότερο χωρίς ουρές στα γκισέ τους αν δεν χρησιμοποιείς το e-banking της Τράπεζας.:rolleyes:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.896
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom