Βοήθεια για κράτηση

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτο πρωτη φορα το ακουω... εχω κανει κρατηση με καταθεση (παλιοτερα, οχι προσφατα) στο travelplanet24 και στο pamediakopes. Βεβαια υπαρχει επιπλεον επιβαρυνση στην τιμη αν επιλεξεις αυτο τον τροπο κρατησης.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πήγαινε στην τράπεζα αλλά αντί για κατάθεση πληρωμής, συμπλήρωσε μια αίτηση για έκδοση πιστωτικής κάρτας.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μπορείς και με χρεωστική που δεν είναι πιστωτική.
Με πρόλαβε ο tripakias
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
επείσης μέσω του viva, μπορείς να κάνεις την αγορά μέσω νετ, κι μετά να πας στα γραφεία τους στο Mall Athens, κι να πληρώσεις το ποσό

so simple
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
επείσης μέσω του viva, μπορείς να κάνεις την αγορά μέσω νετ, κι μετά να πας στα γραφεία τους στο Mall Athens, κι να πληρώσεις το ποσό

so simple

Πολλές φορές όταν τα εισιτήρια είναι σε προσφορά δεν δέχονται αυτόν τον τρόπο πληρωμής και σου λένε οτι η προσφορά ισχύει μόνο για κάρτα όπου η πληρωμή και η κράτηση γίνεται ταυτόχρονα, γιατί διαφορετικά δεσμεύουν εισιτήρια που εσύ δεν έχεις πληρώσει... Δεν είναι και οτι πιο λογικό αλλά δυστυχώς συμβαίνει. Οπότε βγάλε μια electron, depit και κάνε τη δουλειά σου, χρήσιμη είναι ειδικά αν ταξιδεύεις συχνά.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επίσης μια προπληρωμένη θα σε βολέψει. Εγώ χρησιμοποίω τη visa electron (debit) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Με κάρτες maestro/mastercard ίσως να έχεις πρόβλημα σε μερικά sites.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
(παρένθεση)
Προσπαθείτε να δίνετε όσο το δυνατόν πιο περιγραφικό τίτλο στα thread που ανοίγετε, βοηθάει και εσάς (μιας και υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να αντιληφθούν το thread όσοι γνωρίζουν να απαντήσουν), και φυσικά διευκολύνει και την λειτουργία της αναζήτησης.

:cool:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια χρεωστικη για αναληψη χρηματων απο ΑΤΜ (οχι cashcard) δεν εχεις; Και με τετοια μπορεις να κανεις τη δουλεια σου.
Εγω παντως Κωστα προσπαθησα να κανω την κρατηση για Μαδριτη με 2 debit καρτες..η μια ηταν η ATEnet debit visa (η οποια μαλιστα ειχε και σημα με αεροπλανακι πανω ..και καλα οτι μπορεις να κλεισεις αεροπορικα εισιτηρια)..και η αλλη Alpha debit visa και δεν δεχονταν καμια απο τις 2.Ειχαν μεσα επαρκες ποσο για την κρατηση.
Μολις εβαλα την πιστωτικη ενος φιλου μου ,εκανα την κρατηση μου αμεσως.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μετά το σχόλιο της Κλεοπάτρας, σημειώνω γιατί ίσως βοηθήσει κάποιον, ότι η δική μου debit visa είναι Πειραιώς.
 

giorgaros3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας παιδια.Ειμαι ο Γιωργος και ειμαι καινουργιος σην ιστοσελιδα.Ανοιξα αυτο το τοπικ καθως θελω να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με μια κρατηση.Εκανα μια κρατηση μεσω airfasttickets σημερα και ολα καλα, εχει επιβεβαιωθει απο aegean και εχω ολους τους κωδικους.Θυμαμε ομως οταν κανει καποιος κρατηση μεσω πρακτοριου του τυπωνουν τα χαρτια που χρειαζονται.τα χαρτια απο που μπορω να τα τυπωσω;εψαξα και στο σιτε της aegean αλλα τιποτα.και κατι ακομα.χρειαζονται αυτα τα χαρτια στο check in;ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.076
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom