Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Βουδαπέστη - Πράγα

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
αυτή τη προσφορά θα κλείσω, έχει και 3 αστέρων αλλά και 4. όμως η τιμή που θέλω είναι για 3 αστέρων. Το ξενοδοχείο που μου φάνηκε πιο κεντρικό είναι το πιο πάνω. είναι όντως κεντρικό ή να κλείσω το ZARA που όπως διάβασα είναι αρκετά καλό? είναι 60 Ε/ άτομο παραπάνω και το σκέφτομαι αρκετά.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
εμείς θα πάμε Βουδαπέστη 24/3/2012. σκεφτόμαστε να μείνουμε στο Ibis Budapest Centrum. έχει μείνει κανείς εκεί;
είναι κεντρική περιοχή ή όχι;
το κέντρο της Βουδαπέστης ποίο είναι;
δεν έχω ψάξει ακόμη τίποτα. περιμένω να κλείσω εισιτήρια και μετά. 4 βράδια είναι καλά;
Σαν κέντρο θεωρείται η περιοχή γύρω από τo σταθμό Vorosmarty ter και ο πεζόδρομος Vaci Utca που ξεκινάει από εκεί περίπου,εσένα το ξενοδοχείο σου είναι λίγο πιό κάτω,πιό χαμηλά,αν μπεις στο χάρτη θα τα βρείς, πάλι σχετικά κέντρο είστε,ούτως η άλλως η πόλη είναι πολύ απλωμένη.
Αλλά απ ότι είδα είστε δίπλα στο σταθμό kalvin ter του μετρό οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα,γενικά η πόλη έχει πολύ καλό δίκτυο συγκοινωνιών και με μετρό και με τράμ,δε θάχετε πρόβλημα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
\ είναι 60 Ε/ άτομο παραπάνω και το σκέφτομαι αρκετά.
δε αξίζει να σκάσεις 120 ευρώ τα 2 άτομα παραπάνω την ημέρα, μια χαρά είναι το Ibis, δίπλα στην στάση μετρό, όπως κι 10 επτά με τα πόδια μέχρι την αλυσιδωτή γέφυρα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
εμείς θα πάμε Βουδαπέστη 24/3/2012. σκεφτόμαστε να μείνουμε στο Ibis Budapest Centrum. έχει μείνει κανείς εκεί;
είναι κεντρική περιοχή ή όχι;
Κέντρο είναι και έχει και σταθμό μετρό δίπλα. Η οδός Vaci που έχει το τζέρτζελο και θεωρείται το τουριστικό κέντρο (για τσάρκα), απέχει περίπου 500μ. απ'το ξενοδοχείο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
αυτή τη προσφορά θα κλείσω, έχει και 3 αστέρων αλλά και 4. όμως η τιμή που θέλω είναι για 3 αστέρων. Το ξενοδοχείο που μου φάνηκε πιο κεντρικό είναι το πιο πάνω. είναι όντως κεντρικό ή να κλείσω το ZARA που όπως διάβασα είναι αρκετά καλό? είναι 60 Ε/ άτομο παραπάνω και το σκέφτομαι αρκετά.
Βασικα εχεις πολλες προσφορες.Οχι μια.

Εσυ διαλεξες να πας με εκεινη που κλεινεις για 3 μερες και σου δινουν ακομα μια διανυκτερευση?Δηλαδη αυτη Winter in Budapest - Mal ?

Τους εστειλες mail και σου ειπανε οτι θα σε πανε στο Ibis Budapest Centrum?
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Απο τη malev κύπρου θα τα κλείσω. Μου έχουν δώσει λίστα για όλα τα ξενοδοχεία που συνεργάζονται. θα κλείσω τη προσφορά που είναι 4 νύχτες 285Ε/ άτομο με 3 αστέρων ξενοδοχείο και πρόγευμα.
ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις απαντήσεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλημέρα!Σκέφτομαι να πάω 4 διανυκτερεύσεις Πράγα. Πιστεύετε ότι σε τόσες μέρες προλαβαίνω να πάω και Βουδαπέστη?δηλ να αφιερώσω 2 + 2 μέρες...?
όχι, να μείνεις εκεί ν' απολαύσεις τις διακοπές σου και την πόλη. Αν θες να πας κάπου κάνε μία ημερήσια στη Δρέσδη.
 

helen23

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
το φανταζόμουν!η αλήθεια είναι ότι είναι λίγες οι μέρες. αν καταφέρω να αυξήσω τις μέρες πόσες πιστεύεις ότι χρειάζονται για Πράγα και Βουδαπέστη?ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Κι εγω θα σου συνιστουσα για Πραγα 3 ημερες ειναι αρκετες. Τωρα οσον αφορα την Βουδαπεστη δε μπορω να εκφερω αποψη, διοτι δεν την εχω επισκεφθει.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αν μπορεις 3 Πραγα - 3 Βουδαπέστη ειναι καλά. Οχι λιγότερο. Σε 3 μέρες την Πραγα θα την δεις. Η Βουδαπέστη είναι πιο απλωμένη. Σε 3 μέρες δεν θα τα δεις όλα αλλα θα πάρεις γεύση.
Για λιγότερο μη το σκεφτεσαι...
Επίσης σκέψου και τις ώρες που θα χάσεις απο Πράγα -Βουδαπέστη. Υπολόγισε κανενα 7ωρο με τρένο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom