Ζιμπάμπουε Νότια Αφρική Βουτιά στο…αφρικάνικο όνειρο (Ζιμπάμπουε & Ν.Αφρική)

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εσυ ασε τα θυμηματα και στρωσου να ξεκινησεις και συ ..να εχουμε 2 αγαπημενες ιστοριες να διαβαζουμε παραλληλα ...αιντε!!!
Ουπς στο Ζωρζ πηγαινε αυτο .
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Θα γράψω περισσότερες λεπτομέρειες για τη στιγμή στην ιστορία... :bleh:
Θα περιμένουμε λοιπόν! ;)

Εσυ ασε τα θυμηματα και στρωσου να ξεκινησεις και συ ..να εχουμε 2 αγαπημενες ιστοριες να διαβαζουμε παραλληλα ...αιντε!!!
Ουπς στο Ζωρζ πηγαινε αυτο .
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την ξανθιά μου φιλενάδα, άντε Ζωρζ για πάμε..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ωραίος!!!! Πραγματικά μοναδική εμπειρία!!!! Εγώ δεν ήθελα να βγω από κει μέσα!! Αχ, τι μου θυμίζεις!!!! Μετά, εμείς κάναμε μπάνιο και σε άλλο σημείο του καταρράκτη, όχι βέβαια στην άκρη, πιο μέσα....αράξαμε κανά δύωρο και είχαμε το επεισόδιο με τον μπαμπουίνο, πολύ γέλιο!!!
Αγαπάμε πολύ Αφρική...
Πραγματικά, όσο το θυμάται κανείς, τόσο χειροτερεύει η κατάσταση.
Θα γράψω την γνώμη μου και τα πάντα γι'αυτό το θέμα στο κεφάλαιο, αλλά αργεί. Έγινε την 9η ημέρα του ταξιδιού... :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: GTS

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Τι τέλεια! Αγαπημένη Αφρική! Ξεκινάς πολύ όμορφα την ιστορία-εμπειρία σου!:)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το δρομολόγιο ήταν αυτό βάση χάρτη (δεν μπορώ να βάλω 2η φωτογραφία στο πρώτο μου ποστ-δεν ξέρω γιατί)
Τη 2η φωτογραφία προσπάθησες να τη βάλεις ως συνημμένη (attachment) γι'αυτό δεν μπόρεσες.

Για να βάλεις κι άλλες φωτογραφίες στη συνέχεια της ιστορίας σου, ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες:
http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...F6%F9%F4%EF%E3%F1%E1%F6%E9%EA%DE-gallery.html

Εννοείται ότι παρακολουθούμε την ιστορία και περιμένουμε τη συνέχεια.
Καλά, η φωτογραφία στο avatar, είναι όλα τα λεφτά. :D
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
αντε μπράβο!!!

την περίμενα την ιστορία σου για αυτό το ωραίο και για μένα άγνωστο ταξίδι. Όσο έλειπες και όποτε έμπαινα σε σκεφτόμουν πιστεύοντας ότι σίγουρα περνάς όμορφα μετά από τόση προετοιμασία και ενθουσιασμό!

και στα επόμενα έτσι!!!

καλωσόρισες!
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μπραβο Αντουαν για το ταξιδι (θα το ελεγα εμπειρια ζωης) και για την οργανωση του που πρεπει να ηταν παρα πολυ κοπιαστικη. Θα προτιμουσα να ειμαι στην θεση της αδερφης σου και να τα εβρισκα ολα ετοιμα για εναν τετοιο προορισμο. Αναρωτιεμαι ποσο να κοστισε συνολικα το ταξιδι σας.. Οσο για το οτι ηταν το τελευταιο ταξιδι προ πτωχευσης νομιζω οτι ηταν "εν μεσω πτωχευσης", ισως το τελευταιο πριν την δραχμη :roll:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Αχ τι ωραία!! Κι έλεγα πότε θα αρχίσει να γράφει; :p:p Κάθομαι αναπαυτικά και διαβάζω!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μπραβο Αντουαν για το ταξιδι (θα το ελεγα εμπειρια ζωης) και για την οργανωση του που πρεπει να ηταν παρα πολυ κοπιαστικη. Θα προτιμουσα να ειμαι στην θεση της αδερφης σου και να τα εβρισκα ολα ετοιμα για εναν τετοιο προορισμο. Αναρωτιεμαι ποσο να κοστισε συνολικα το ταξιδι σας.. Οσο για το οτι ηταν το τελευταιο ταξιδι προ πτωχευσης νομιζω οτι ηταν "εν μεσω πτωχευσης", ισως το τελευταιο πριν την δραχμη :roll:
Σίγουρα ήταν εμπειρία, δεν το συζητώ. Η οργάνωση όπως γράφω ήταν ιδιαίτερα δύσκολη. Υποχρεωτική για την πραγματοποίηση του όμως:(.
Έχεις δίκιο, εν μέσω πτώχευσης. Μακάρι να μπορούσα να κάνω κι άλλα τώρα, να φάω όσα έχω! :lol:
Πάντως κόστισε κάπου στα 3.000+/άτομο. Μπορούσε να βγεί σίγουρα 500?/άτομο φτηνότερα, αλλά με την αδερφη μου δύσκολα. Θέλει σιγουριά, ξενοδοχεία, αν γίνεται τα καλύτερα κλπ κλπ. Επίσης, άργησα λίγο να κλείσω τα εισιτήρια και έχασα σίγουρα κανένα 150άρι απο εκεί. Όπως και το Κάρπαθος-Αθήνα επιστρφή, στα 200?. Απ'την άλλη κάναμε πολλά, πολλές δραστηριότητες και αν συγκρίνω με τις προσφορές των πρακτορείων, είμαστε σίγουρα πολύ κερδισμένοι...

Αχ τι ωραία!! Κι έλεγα πότε θα αρχίσει να γράφει; :p:p Κάθομαι αναπαυτικά και διαβάζω!
Να' σαι καλά! :D Ελπίζω να μην κουραστείτε, έχει πολύ μέλλον ακόμη...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Που ειναι η τρελοκουμπαρα βρε?
Θα μου λειψει..αλλα σιγα μην παει Αφρικη εεε?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Που ειναι η τρελοκουμπαρα βρε?
Θα μου λειψει..αλλα σιγα μην παει Αφρικη εεε?
:haha::haha: Δεν είχε μία εφέτος! Φαντάσου δωρεάν ταξίδι στην Αυστραλία της πλήρωναν (τώρα θα'πρεπε να είναι εκεί) και πάλι δεν πήγε...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Μπράβο Αντώνη!!! Δεν ήσουν και πολύ "ομιλητικός" περί του ταξιδιού αυτού και νόμιζα ότι δεν θα είχες όρεξη για ιστορία!!! Μόνο μην αργείς τις συνέχειες!!! Περιμένω με ενδιαφέρον και ανυπομονησία!!!
Υ.Γ. Έβαλες και ασορτί profile pic!!! ;)


Ωραίος!!!! Πραγματικά μοναδική εμπειρία!!!! Εγώ δεν ήθελα να βγω από κει μέσα!! Αχ, τι μου θυμίζεις!!!! Μετά, εμείς κάναμε μπάνιο και σε άλλο σημείο του καταρράκτη, όχι βέβαια στην άκρη, πιο μέσα....αράξαμε κανά δύωρο και είχαμε το επεισόδιο με τον μπαμπουίνο, πολύ γέλιο!!!
Αγαπάμε πολύ Αφρική...

Τελικά, εσύ σε όλα τα ταξίδια με τον κουμπάρο όλο με μαγιό κυκλοφορείς??? :bleh::D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom