Γερμανία Γερμανια , Αναζητηση ξενοδοχειου στο Μοναχο

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Hallo guys again ...

Το επομενο μου ταξιδι ειναι πλεον επαγγελματικης φυσεως και αφορα την Γερμανια για Οκτωβρη ...

Μιας και πλεον ειμαι ενεργο μελος της παρεας σας/μας , ειπα να ρωτησω μηπως καποιος εχει εμπειρια ..

Θα επισκεφθω το εκθεσιακο κεντρο του Ausburg (δυτικα του Μοναχου , 70 κμ) ...
Την συγκεκριμενη περιοδο ολα τα ξενοδοχεια στο Ausburg ειναι fully booked ..

Ετσι ψαχνω για καποιο ξενοδοχειο στο Μοναχο ...
Θα ηθελα ομως να ειναι στην δυτικη πλευρα του Μοναχου με ευκολη προσβαση σε autobahn προς την πλευρα του Augsburg ...

Αν εχει καποιος αναλογη εμπειρια και εχει να μου προτεινει εστω υποπεριοχη του Μοναχου στην οποια θα πρεπει να ψαξω θα το εκτιμουσα ....
Σε αυτό είχα μείνει, πολύ κοντά στον κεντρικό σταθμό Ηauptbahnhof U-Bahn, αν και μάλλον είναι λίγο κεντρικό για σένα.

Booking.com: arthotel munich, MΓΌnchen, Germany - 1382 Guest reviews. Book your hotel now!

Ρίξε μια ματιά στο χάρτη με όλα τα ξενοδοχεία του booking.com από το show map, ίσως βρεις κάτι από εκεί.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Regio Augsburg Tourismus GmbH

Αυτη ειναι η σελιδα της πολης του Augsburg στα αγγλικα. Δοκιμασε και εδω να βρεις δωματιο, γιατι εκτος απο τα ξενοδοχεια, υπαρχουν και ενοικιαζομενα δωματια απο ιδιωτες που ειναι συνηθως πιο φτηνα, προσφερουν πρωινο και ολες τις ανεσεις. Εγω πρωτα αυτα ψαχνω και μετα ξενοδοχειο.
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Regio Augsburg Tourismus GmbH

Αυτη ειναι η σελιδα της πολης του Augsburg στα αγγλικα. Δοκιμασε και εδω να βρεις δωματιο, γιατι εκτος απο τα ξενοδοχεια, υπαρχουν και ενοικιαζομενα δωματια απο ιδιωτες που ειναι συνηθως πιο φτηνα, προσφερουν πρωινο και ολες τις ανεσεις. Εγω πρωτα αυτα ψαχνω και μετα ξενοδοχειο.
τελεια !!!! Ευχαριστω παρα πολυ , βρηκα κατι που μου ταιριαζει....

Ομως , με τρομαζει λιγακι ...
Επελεξα την κατηγορια apartments ...

εχεις εμπειρια ? ζηταει πιστωτικη για secure booking ...
το εχεις χρησιμοποιησει ποτε ? τι ποιοτητας ειναι ?

αν εχεις περισσοτερες πληροφοριες θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα ...

ευχαριστω παρα πολυ
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μιλαμε για Γερμανια! Τα παντα ελεγχονται και ειδικα αυτα που ειναι στις επισημες σελιδες ειναι σιγουρα ποιοτικα. Εχω ειχα δει ενα που ανηκε σε ελληνα και ηταν πολυ καλο! Μην ανησυχεις! Αν χρειαστεις κατι αλλο, πες μου!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ασχετο, τωρα μου ηρθε, γιατι ζητησες Apartments? Ειναι πολυ μεγαλα για ενα ατομο. Καλυτερα ενα απλο δωματιο. Ασε που τα διαμερισματακια ξεφευγουν στις τιμες.
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Ασχετο, τωρα μου ηρθε, γιατι ζητησες Apartments? Ειναι πολυ μεγαλα για ενα ατομο. Καλυτερα ενα απλο δωματιο. Ασε που τα διαμερισματακια ξεφευγουν στις τιμες.
2 ατομα θα ειμαστε ...

55 ευρω την βραδια το βρηκα και απο τις φωτος ειναι τελειο .... Αυτο ειναι που με προβληματιζει ... Μοιαζει πολυ καλο για να ειναι αληθινο ...

αυτα ειναι ιδιωτων ?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Οι τιμες ειναι σχεδον το μισο απο τα ξενοδοχεια! Σου ειπα, εγω πρωτα αυτα κοιταω. Στα ξενοδοχεια πληρωνεις περισσοτερο προσωπικο και διαφορα αλλα ασχετα! Οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου!
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
και τωρα τι ?

στο λινκ που μου εδωσες δινει το ξενοδοχειο Arkadenhof διαθεσιμο για 3 νυχτες την περιοδο 13 με 16 ΟΚΤ , αλλα στο booking δεν το δινει διαθεσιμο .....

τι κανω ?

 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μπορεις να τους παρεις ενα τηλεφωνο ή να τους στειλεις ενα email. Δεν ξερω πως λειτουργει το booking.com, αλλα φανταζομαι οτι για να το δινουν αδειο, ετσι θα ειναι... Οπως και να εχει, καλυτερα να επικοινωνησεις μαζι τους.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το είπαμε κι άλλες φορές, στις σελίδες δίνεται πάντα συγκεκριμένος αριθμός δωματίων από τα ξενοδοχεία. Οπότε δεν έχει σχέση με την πραγματική διαθεσιμότητα του ξενοδοχείου. Υπάρχει βέβαια το ενδεχόμενο να προχωρήσουν σε αύξηση της διαθεσιμότητας των δωματίων που θα δοθούν μέσω της κάθε ιστοσελίδας.
 

Carmen

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ακόμα το ψάχνουμε!
Ταξίδι-Όνειρο
Θέλω να πάω παντού!
Regio Augsburg Tourismus GmbH

Αυτη ειναι η σελιδα της πολης του Augsburg στα αγγλικα. Δοκιμασε και εδω να βρεις δωματιο, γιατι εκτος απο τα ξενοδοχεια, υπαρχουν και ενοικιαζομενα δωματια απο ιδιωτες που ειναι συνηθως πιο φτηνα, προσφερουν πρωινο και ολες τις ανεσεις. Εγω πρωτα αυτα ψαχνω και μετα ξενοδοχειο.
Υπάρχει κατι αντίστοιχο και για το Μόναχο? Στην ίδια έκθεση στο Augsburg θα πάμε κι εμείς μόνο που θα συνδιασουμε Augsburg , Μόναχο και Άλπεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.281
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom