Γερμανία Γερμανια , Αναζητηση ξενοδοχειου στο Μοναχο

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν η Aegean και η Lufthansa είναι στο terminal-1 η στο terminal-2. Αυτό θα πρέπει να το καθορίσεις πριν φύγεις απο το αεροδρόμιο επειδή όταν επιστρέφεις, καθώς το αεροδρόμιο είναι χαοτικό σε μέγεθος, δεν πρέπει να κάνεις λάθος, δεν θα έχεις καιρό να πάς απο το ένα στο άλλο, μπορεί να χάσεις την πτήση.
Στο terminal 2 είναι και οι δυο εταιρίες. Η ΟΑ είναι στο 1.
 

indietronic

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
τελικά μάλλον για το holiday inn munich center με βλέπω(αυτό που δεν κατάφερα να πάω πέρυσι) .. πιστεύω ότι είναι ό,τι πιο βολικό στο κέντρο και με σχετικά καλές τιμές (οι οποίες ΚΑΙ περιλαμβάνουν πρωινό) καμία ένσταση ?

τώρα απλά τσεκάρω ημερομηνίες μεταξύ 10-20 dec. (5 νύχτες ή 6 ...) για να βρώ καλά αεροπορικά είτε lufthansa ή aegean..

για το holiday inn παιδιά ακούω γνώμες ?
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ

indietronic

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
τελικά έκλεισα με σχετικά καλά αεροπορικά (530 ευρώα) στο holiday inn...

ευχαριστώ που με βοηθήσατε μέχρι τώρα !

αν θέλετε (παρ'ότι έχω μελετήσει το site) δώσ' τε μου 2-3 specific urls για οτιδήποτε παλαβό αξίζει και δεν το ξέρεις αν δεν έχεις πάει (π.χ. όχι πέρι του Garmisch-Partenkirchen)

o trapper μου έδωσε ένα φοβερό tip, λέγοντάς μου : μην πεις στους φίλους σου πως πήγες στο μόναχο αν δεν πας στο Hofbrauhaus ..

τέτοια tips , παρακαλώ ευπρόσδεκτα !
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοίτα και αυτό: Bavaria Filmstadt: Bavaria Filmstadt Geiselgasteig
Αν σου αρέσει ο κινηματογράφος θα μπορέσεις να επισκεφθείς τα μεγαλύτερα κινηματογραφικά studios της Ευρώπης. Είναι δίπλα στο Μόναχο και έχουν και ξενάγηση στα αγγλικά.
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
ρε παιδια επειδη κανονιζω το ιδιο ταξιδι για τον φεβρουαριο ξερει κανεις ποια μουσεια περιλαμβανει η munich welcome card?
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
Please note: the Munich Welcome Card is not on sale anymore!
Munich Welcome Card muenchen.de
:(


το εχω δει αυτο το site αλλα βγαζουν μια αλλη καρτα τωρα απο το μετρο αν δεν κανω λαθος και δεν μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες. αρα οποιος παει αυτο τον καιρο και μπορει να μου βρει καποιες λεπτομερειες δεκτες.
ευχαριστω:p
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Hallo guys again ...

Το επομενο μου ταξιδι ειναι πλεον επαγγελματικης φυσεως και αφορα την Γερμανια για Οκτωβρη ...

Μιας και πλεον ειμαι ενεργο μελος της παρεας σας/μας , ειπα να ρωτησω μηπως καποιος εχει εμπειρια ..

Θα επισκεφθω το εκθεσιακο κεντρο του Ausburg (δυτικα του Μοναχου , 70 κμ) ...
Την συγκεκριμενη περιοδο ολα τα ξενοδοχεια στο Ausburg ειναι fully booked ..

Ετσι ψαχνω για καποιο ξενοδοχειο στο Μοναχο ...
Θα ηθελα ομως να ειναι στην δυτικη πλευρα του Μοναχου με ευκολη προσβαση σε autobahn προς την πλευρα του Augsburg ...

Αν εχει καποιος αναλογη εμπειρια και εχει να μου προτεινει εστω υποπεριοχη του Μοναχου στην οποια θα πρεπει να ψαξω θα το εκτιμουσα ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom