Γεωργία Γεωργία

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
ωωωωχ Γεωργια! Τοσο πολυ την πεθυμισα! Πηγαινα απο το 2004 εως και το 2008 2 φορες τον χρονο λογω δουλειας!
Αλλα να σου πω την αληθεια δεν νομιζω να ειχα δει καποιο τουριστα στα τοσα χρονια που πηγαινα! :) Μονο πολλα ατομα για δουλειες... αχ αυτα τα πετρέλαια...

Sent from my Milestone using Tapatalk
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
καλημερα σας, ενδιαφερομαι να παω στον καυκασο το καλοκαιρι του 2012 .θα εκτιμουσα παρα πολυ καθε πληροφορια σχετικα με τις βιζες που χρειαζονται , και για τις δυνατοτητες μεταβασης απο τη γεωργια στην αρμενια και το αζερμπαιτζαν. ας πουμε , διαβασα σε ξενο ιστολογιο οτι δεν περνας στο αζερμπαιτζαν , αν εχεις σφραγιδες απο αρμενια, και οτι η βιζα για το αζερμπαιτζαν ειναι αρκετα δυσκολη και χρονοβορα και βγαινει μονο μεσω πρεσβειας. ισχυει το ιδιο και για τη γεωργια? η την αρμενια?? ευχαριστω
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η Γεωργία δεν θέλει βίζα
Για την Αρμενία μπορείς να την βγάλεις και online e-Visa - Republic of Armenia Electronic Visa System
Για το Αζεμπαϊτζαν σε παραπέμπω στην ιστοσελίδα του εδώ προξενείου. Εκεί τα πράγματα είναι ακόμα σοβιετικού τύπου στις διατυπώσεις The Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Hellenic Republic
Εγώ θα επέλεγα να ξεκινήσω από Αζερμπαϊτζάν, μετά Αρμενία μέσω Γεωργίας και στο τέλος θα άφηνα την Γεωργία. Πάντως έχε υπόψιν ότι για να δεις καλά και τις 3 χώρες χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 μήνα
Μη άδεια εισόδου στο Αζερμπαϊτζάν ισχύει στην περιπτωση που έχεις επισκεφθεί το Ναγκόρνο Καραμπαχ, αλλά αν ακολουθήσεις τη διαδρομή που προανέφερα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα
Λάβε υπόψιν ότι λόγω του διαγωνισμού της Eurovision του χρόνου στο Baku πιθανόν να χαλαρώσουν οι διατυπώσεις.
 

julialna

Member
Μηνύματα
15
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
ωωωωχ Γεωργια! Τοσο πολυ την πεθυμισα! Πηγαινα απο το 2004 εως και το 2008 2 φορες τον χρονο λογω δουλειας!
Αλλα να σου πω την αληθεια δεν νομιζω να ειχα δει καποιο τουριστα στα τοσα χρονια που πηγαινα! :) Μονο πολλα ατομα για δουλειες... αχ αυτα τα πετρέλαια...

Sent from my Milestone using Tapatalk
ναι η αληθεια ειναι πως δεν είναι πολύ τουριστική και γι' αυτό παραμένει τόσο όμορφη
 

julialna

Member
Μηνύματα
15
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
καλημερα σας, ενδιαφερομαι να παω στον καυκασο το καλοκαιρι του 2012 .θα εκτιμουσα παρα πολυ καθε πληροφορια σχετικα με τις βιζες που χρειαζονται , και για τις δυνατοτητες μεταβασης απο τη γεωργια στην αρμενια και το αζερμπαιτζαν. ας πουμε , διαβασα σε ξενο ιστολογιο οτι δεν περνας στο αζερμπαιτζαν , αν εχεις σφραγιδες απο αρμενια, και οτι η βιζα για το αζερμπαιτζαν ειναι αρκετα δυσκολη και χρονοβορα και βγαινει μονο μεσω πρεσβειας. ισχυει το ιδιο και για τη γεωργια? η την αρμενια?? ευχαριστω
για ναπαει κανείς από την Ελλάδα στην Γεωργία απο όσο γνωρίζω δεν χρειάζετε πια βίζα. παλαιότερα ήθελε αλλά αυτό είναι κάτι απλό που διεκπαιρεόνεται σε μία μέρα μέσω την Γεωργιανής πρεσβείας στην Αθήνα. θα
το εξακριβώσω όμως και θα σας απαντήσω.
 

julialna

Member
Μηνύματα
15
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Η Γεωργία δεν θέλει βίζα
Για την Αρμενία μπορείς να την βγάλεις και online e-Visa - Republic of Armenia Electronic Visa System
Για το Αζεμπαϊτζαν σε παραπέμπω στην ιστοσελίδα του εδώ προξενείου. Εκεί τα πράγματα είναι ακόμα σοβιετικού τύπου στις διατυπώσεις The Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Hellenic Republic
Εγώ θα επέλεγα να ξεκινήσω από Αζερμπαϊτζάν, μετά Αρμενία μέσω Γεωργίας και στο τέλος θα άφηνα την Γεωργία. Πάντως έχε υπόψιν ότι για να δεις καλά και τις 3 χώρες χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 μήνα
Μη άδεια εισόδου στο Αζερμπαϊτζάν ισχύει στην περιπτωση που έχεις επισκεφθεί το Ναγκόρνο Καραμπαχ, αλλά αν ακολουθήσεις τη διαδρομή που προανέφερα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα
Λάβε υπόψιν ότι λόγω του διαγωνισμού της Eurovision του χρόνου στο Baku πιθανόν να χαλαρώσουν οι διατυπώσεις.

δεν πρόσεξα ότι είχες απαντήσει :)
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
ευχαριστω

ευχαριστω για τις πληροφοριες.. ομολογω οτι και εγω περιμενω λογω eurovision να χαλαρωσουν οι αζεροι, αλλα δεν ειναι να εχεις και εμπιστοσυνη .μεχρι τον οκτωβρη εβγαζαν βιζα στο αεροδρομιο, αλλα τωρα το εκοψαν και αυτο. λεω να παω αρχικα μπακου , μεσω κωνσταντινουπολης , και μετα να ακολουθησω το προγραμμα που προτεινεις για αρμενια και γεωργια .μιλαμε για ενα χρονο μετα , οποτε ισως αλλαξω σχεδια. ισως κανω χωριστο ταξιδι γεωργια-αρμενια και να αφησω το αζερμπαιτζαν για αλλη φορα....ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
ευχαριστω για τις πληροφοριες.. ομολογω οτι και εγω περιμενω λογω eurovision να χαλαρωσουν οι αζεροι, αλλα δεν ειναι να εχεις και εμπιστοσυνη .μεχρι τον οκτωβρη εβγαζαν βιζα στο αεροδρομιο, αλλα τωρα το εκοψαν και αυτο. λεω να παω αρχικα μπακου , μεσω κωνσταντινουπολης , και μετα να ακολουθησω το προγραμμα που προτεινεις για αρμενια και γεωργια .μιλαμε για ενα χρονο μετα , οποτε ισως αλλαξω σχεδια. ισως κανω χωριστο ταξιδι γεωργια-αρμενια και να αφησω το αζερμπαιτζαν για αλλη φορα....ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες.
Προσωπικά θα σου πρότεινα να συνδυάσεις Αζερμπαϊτζάν - Γεωργία (είναι ευκολότερη η πρόσβαση) και μια Αρμενία με κάποια αξιοθέατα στο Ιράν. Το Αζερμπαϊτζάν μόνο του δύσκολα θα το σκεφτόμουν
 

Ioannis T

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλημερα!

Σκοπευω να ταξιδεψω οδικως στη Γεωργια προς το τελος Σεπτεμβριου.
Θα μπω απο την Τουρκια και προορισμος μου θα ειναι η περιοχη του Σβανετι.
Θα ηθελα καποιες γενικες πληροφοριες. Τι θα πρεπει να προσεξω περισσοτερο και πως θα αξιοποιησω το χρονο μου καλυτερα μιας και θα ειναι περιορισμενος.

Ευχαριστω
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καλημερα!
Σκοπευω να ταξιδεψω οδικως στη Γεωργια προς το τελος Σεπτεμβριου.
Θα μπω απο την Τουρκια και προορισμος μου θα ειναι η περιοχη του Σβανετι. Θα ηθελα καποιες γενικες πληροφοριες. Τι θα πρεπει να προσεξω περισσοτερο και πως θα αξιοποιησω το χρονο μου καλυτερα μιας και θα ειναι περιορισμενος. Ευχαριστω
Απ'ότι γνωρίζω το Σβανέτι θέλει 4Χ4, εκτός αν πας με μηχανή
 

julialna

Member
Μηνύματα
15
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
γεια σας παιδια και παλι... ειμαι παλι αθηνα μετα απο διακοπες αλλα τελικα δεν πηγα Γεωργια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom