Παπούα Νέα Γουινέα Γη των Παπούα

Μηνύματα
245
Likes
893
Καλά, καλά....Κερδίσατε! Στα χέρια τής Στελλάννας βρίσκεται η Γαλλική Πολυνησία...
Βάλτε ...μέσον, για να αρχίσει τη δουλειά, που, κανονικά, θα έπρεπε να κάνω εγώ. Ωστόσο, είμαι ακόμα αρχάρια στα Διαδικτυακά. Δεν πολυκαταλαβαίνω πώς λειτουργεί το ...πολυσύστημα. ΄Αρα, κρεμόμαστε από τα χέρια τής φίλης μας..
Σάς ευχαριστώ, και πάλι για την....ψυχολογική υποστήριξη!
Στέλλα
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
εμεις ευχαριστουμε που τα μοιραζεσαι μαζι μας!!!ευχαριστω και τα κοριτσια που ψηφισαν:D
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ε!!! σεις κορίτσια...
μην με κατηγορείτε πίσω από το πισί μου....
Θέλω παρακάλια πολλά για να γράψω την πολυνησία.
Προς το παρόν, για να χαλαρώσω, παίρνω ένα ποτήρι με χυμό, βάζω και μια ομπρελίτσα στην κορυφή και διαβάζω για την Πολυνησία. Στέλλα, Ζωή, ξέρετε... είμαι εκεί που κατέβηκες από το αεροπλάνο και ορμήσανε τα κορίτσια με τα λάι.....
 
Μηνύματα
245
Likes
893
Ε!!! σεις κορίτσια...
μην με κατηγορείτε πίσω από το πισί μου....
Θέλω παρακάλια πολλά για να γράψω την πολυνησία.
Προς το παρόν, για να χαλαρώσω, παίρνω ένα ποτήρι με χυμό, βάζω και μια ομπρελίτσα στην κορυφή και διαβάζω για την Πολυνησία. Στέλλα, Ζωή, ξέρετε... είμαι εκεί που κατέβηκες από το αεροπλάνο και ορμήσανε τα κορίτσια με τα λάι.....
Mπράβο, κοριτσάκι μου! Είδες ότι το μέσον έχει πάντα αποτέλεσμα? ΄Εχε την...ευχή μου...Μονάχα που τα λουλουδένια γιορντάνια τά λένε Λ Ε Ϊ....Καλό κουράγιο...Στέλλα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στέλλα, Ζωή, ξέρετε... είμαι εκεί που κατέβηκες από το αεροπλάνο και ορμήσανε τα κορίτσια με τα λάι.....
Δεν ειναι σωστο να διαβαζεις μονη σου :mad:..καλα ,καλα,σε χιλιοπαρακαλω:lol: να το γραψεις γρηγορα!!
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ζωή μου, καλή μου Ζωή... Χθες, αποκοιμήθηκα με το κείμενο της Στέλλας αγκαλιά και το πρωί, μέσα στον αποχαύνωση του μισοξύπνιου, ψαχούλευα για το λάι στο λαιμό μου.
΄Εκανα να σηκωθώ για να ακολουθήσω τα κοριτσόπουλα με τις χόρτινες φούστες, που μου άπλωναν τα χέρια και καλούσαν, ..."Ελα... ' Ελα!!!"
Ξύπνησα ολότελα και είδα τους άντρες της οικογενείας μου, να στέκονται δίπλα μου και γουργουρίζουν "΄Ελα, έλα, να μας φτιάξεις καφέ...."
Αμάν ρε Στέλλα τι μου έχεις κάνει.....
 
Μηνύματα
245
Likes
893
Ζωή μου, καλή μου Ζωή... Χθες, αποκοιμήθηκα με το κείμενο της Στέλλας αγκαλιά και το πρωί, μέσα στον αποχαύνωση του μισοξύπνιου, ψαχούλευα για το λάι στο λαιμό μου.
΄Εκανα να σηκωθώ για να ακολουθήσω τα κοριτσόπουλα με τις χόρτινες φούστες, που μου άπλωναν τα χέρια και καλούσαν, ..."Ελα... ' Ελα!!!"
Ξύπνησα ολότελα και είδα τους άντρες της οικογενείας μου, να στέκονται δίπλα μου και γουργουρίζουν "΄Ελα, έλα, να μας φτιάξεις καφέ...."
Αμάν ρε Στέλλα τι μου έχεις κάνει.....
Φιλενάδα μου αγαπημένη,
Ξέρω ότι, συχνά, δεν κάνω καλό στην υγεία, αλλά τί να σού πώ? ΄Ηθελές τα, κι έπαθές τα! Πρός δική μου, φυσικά, χαρά! Τί να πώ? Και "στα δικά σου¨",,,Καί γρήγορα. ΄Οσο είσάι νέα, και ακμαία...Πάντα με τίς ευχαριστίες μου. Καια την αγάπη μου. Στέλλα
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
Stellanna γιατι δεν μας λυπασε ... ανεβασε το κειμενο για να μπορουμε και εμεις να ονειρευομαστε λουλουδια και κοριτσια με χορτινες φουστιτσες
 

emmy

Member
Μηνύματα
47
Likes
39
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Σήμερα κατάφερα να διαβάσω όλο το άρθρο και το διάβασα μονοκοπανιά! :xmas_smile:
Η περιγραφή σου είναι μοναδική και σίγουρα δεν είμαι η μόνη που ζηλεύω τόσο πολύ αυτές τις φοβερές εμπειρίες! Σε ευχαριστούμε που τις μοιράζεσαι μαζί μας!

Υ.Γ.
Οι φωτογραφίες καταπληκτικές!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μόλις τέλειωσα κι εγώ το διάβασμα της πολύ ενδιαφέρουσας αυτής ιστορίας!μια που δεν είχα ιδέα:xmas_rolleyes:ντίπ για ντίπ για την Γή των Παπούα και ήταν σα να έβλεπα όντως ταινία!
Ζούγκλες,γεύμα κροκοδείλων,πεοθήκες:xmas_eek::haha::haha:,αλλά και κάτι για ανθρωποφαγίες και για έναν ΜΕΙΟΝ από ένα γκρούπ αμερικάνων έπιασε το μάτι μου...
Καλύτερα να το διαβάζω παρά να το ζώ.....μπράβο σ΄όσους πήγατε και σε όσους θα πάτε:xmas_wink:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
,....κάτι για ανθρωποφαγίες και για έναν ΜΕΙΟΝ από ένα γκρούπ αμερικάνων έπιασε το μάτι μου...
Δεν υπάρχουν πλέον ανθρωποφάγοι Παπούα.
Τον τελευταιο ανθρωποφάγο, τον φάγανε πέρυσι....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν υπάρχουν πλέον ανθρωποφάγοι Παπούα.
Τον τελευταιο ανθρωποφάγο, τον φάγανε πέρυσι....
Kρίμα ρε γμτ.. κι έκανα όρεξη για το καλοκαίρι! :haha:

BTW την ιστορία κι εγώ τώρα τη διάβασα μονοκοπανιά κι έχω ... μείνει! Και απ' αυτά που διάβασα αλλά και για τη συγγραφέα! Τα θερμά μου συγχαρητήρια - ζήλια δεν εκφράζω... ακόμα, γιατί μια επιθυμία γιγαντώνεται μέσα μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom