Παπούα Νέα Γουινέα Γη των Παπούα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ελα Στελλα περιμενουμε με αγωνια κυνηγους κεφαλων (τους Νταγιακ εννοεις?) και Μπορα μπορα πληηηηζ!!!
 
Μηνύματα
245
Likes
893
Ελα Στελλα περιμενουμε με αγωνια κυνηγους κεφαλων (τους Νταγιακ εννοεις?) και Μπορα μπορα πληηηηζ!!!

Aυτούς, ακριβώς, εννοώ! Τούς Νταγιάκς, τούς Ιμπάν τής Θάλασσας...Μοναδική εμπειρία. Τό ίδιο μοναδική ήταν και η εμπειρία στη Μπόρα Μπόρα, όταν,μάλιστα, αποφασίσαμε να ταισουμε τούς καρχαρίες, στον ύφαλο που περιζώνει το νησί. Υπομονή, όμως. Η Στελλάννα ασχολείται με άλλα, αυτή τη στιγμή. Σϋντομα όμως, θα 'εχετε αυτό που θέλετε!....
Στέλλα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σ΄ ευχαριστώ πολύ για την....διαφήμιση!! Ξαφνιάζομαι κάθε μέρα και περισσότερο με το ενδιαφέρον που δείχνετε όλοι....Μόλις καταφέρω να μάθω, πώς ανεβάζουν τα κείμενα, τότε ίσως να μπορέσω κι εγώ να βοηθήσω τη καλή μου Στελλάννα, να ανεβάζουμε όσο γίνεται περισσότερα, και γρηγορότερα. Τί θα λέγατε, φερ" ειπείν , γιά ένα 24ωρο με τούς κηνυγούς Κεφαλών στη Βόρνεο? Να είναι και μεθυσμένοι, το βράδυ! Και να βλέπουμε τα τεράστια δύχτια πάνω από τα κεφάλια μας, γεμάτα με ...καπνιστές νεκτροκεφαλές? Και το κατάλυμά μας να είναι απέναντι από το δικό τους ΛΟΝΓΚ ΧΑΟΥΣ, που κοιμόντουσαν καμμιά 150ριά από δαύτους?.....Φρίκη! Αλλά τόσο...ιντριγκαδόρικη, αλήθεια....Ευχαριστώ
Στέλλα
:shock:Ένα έχω να πω το site αυτό ώρες ώρες κάνει πολύ κακό στην υγεία.:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
1ον Η αναμονή
2ον Αφού τελείωσει η αναμονή, έρχεται το πλήγμα: Φιτζι, Παπούα, Κυνηγοί κεφαλών. Πόσα πια να αντέξει η ερμη καρδιά. Εδώ ταιριάζει και το σχετικό άσμα: Καρδιά μου καυμένη πως βαστάς κλπ κλπ κλπ. Με το μαλακό, με το μαλακό να τα λες αυτά Στέλλα μου, να σκέφτεσαι την κατάστασή μας, να μας συμπονάς, μη μας έρθει και κανας νταμπλάς και μας κλαιν και οι ρέγγες (εκτός της οικογενείας μας).
 
Μηνύματα
245
Likes
893
1ον Η αναμονή
2ον Αφού τελείωσει η αναμονή, έρχεται το πλήγμα: Φιτζι, Παπούα, Κυνηγοί κεφαλών. Πόσα πια να αντέξει η ερμη καρδιά. Εδώ ταιριάζει και το σχετικό άσμα: Καρδιά μου καυμένη πως βαστάς κλπ κλπ κλπ. Με το μαλακό, με το μαλακό να τα λες αυτά Στέλλα μου, να σκέφτεσαι την κατάστασή μας, να μας συμπονάς, μη μας έρθει και κανας νταμπλάς και μας κλαιν και οι ρέγγες (εκτός της οικογενείας μας).

΄Το πρόβλημα ειναι, τί προτιμάτε. Κυνηγούς Κεφαλών, ή Ταϊτή και Μπόρα Μπόρα. Εκεί μού τα μπερδεύετε! Και, δυστυχώς, έως ότου μάθω κι εγώ να ανεβάζω κείμενα στο Δίκτυο, θα πρέπει να...κρεμόμαστε όλοι, στη διακριτική ευχέρεια τής φίλης μας τής Στελλάννας που, παρεμπιπτόντως, έχει κι άλλες δουλειές να κάνει το κορίτσι! Τί να πώ? Βάλτε....μέσον!!!!...
Στέλλα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ε πώς να μην κάνουμε το χατήρι της Έφης που το παλεύει τόσο καιρό;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να πώ την αλήθεια, ουδέποτε φανταζόμουν πως τα γραφτά μου θα ενδιέφεραν τόσο πολύ κόσμο....Μακάρια νατοήξερα μερικά χρόνια πρίν. ΄Ισως να τολμούσα να τα δώσω....πρός έκδοσιν!!!!! Να είσαι καλά.Και σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλα κείμενα, εν καιρώ, διότι όλα μου τα ταξίδια έχουν μεταφερθεί στά...κιτάπια μου...Στέλλα
Ποτέ δεν είναι αργά...Μήπως να το σκεφτόσουν ξανά μια που όπως λες, έχεις τα ...κιτάπια ?

' Οσο για το ποιά ιστορία θα γράψεις τώρα... Δεν έχω προτίμηση ;) ότι και να διηγηθείς είναι δεδομένο, πως θα με ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ! :clap:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Είσαστε πραγματικά συγκλονιστική!
Διαβάζω την ιστορία σας και νίωθω πως βρίσκομαι μέσα σε κινηματογραφική αίθουσα.
Ιστορία που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε ταινία!
Μακάρι να μπορέσω να κάνω στη ζωή μου το 1/3 απο αυτά που έχετε καταφέρει εσείς.
Τα ΘΕΡΜΑ μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αλλη μια ψηφος για Πολυνησια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom