Γιατί μας αρέσει η Γερμανία;

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μου αρεσει η Γερμανια γιατι σε λιγοτερο απο ενα μηνα θα παρω την πτηση για Στουτγγαρδη..
 

pope

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ σε 3 μήνες το αεροπλάνο για Βερολίνο. Και παρά το κρύο ελπίζω οτι στα μικρά Χριστουγεννιάτικα περιπτεράκια θα βρω παρηγοριά!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
γιατι μετα την Γαλλια ειναι οι πρωτες 2 χωρες με αστερια Michelin σε εστιατορια...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Γιατί είναι η χώρα καταγωγής των αγαπημένων μου Eloy και του Frank Borneman φυσικά.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
γιατι το Freiburg ειναι ισως ο απολυτος προορισμος για να παω να ζησω....
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Θα έμενες στο Freiburg ε? Δεν λέω έχει την απίστευτη ποιότητα ζωής, ρυακια να κυλάνε δίπλα στους δρόμους, ατμοσφαιρική αρχιτεκτονική, είναι μέσα στο μέλανα δρυμό, έχει πολίτες με σχεδόν απόλυτη οικολογική και κοινωνική συνείδηση...

Αλλά από την άλλη αυτή η απίστευτη ηρεμία που έχει.. κάπως με αγριεύει. Την Κυριακή περπατούσαμε στο κέντρο και ο μόνος ήχος που ακούγαμε ήταν από το νερό. Οι ντόπιοι να μιλούν χαμηλόφωνα, σχεδον 0 αυτοκίνητα. Σαν να είσαι σε άλλο πλανήτη πραγματικά. Όσο για την κίνηση το βράδυ, περύχαμε μόνο μια electo-punk συναυλία πολύ γερμανικού γούστου... Μήπως τελικά όλη αυτή η ηρεμία ...δεν αντέχεται?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου...βεβαια γουστα ειναι αυτα...
ολα αυτα που ειπες ομως +:
ειναι κοντα στο μοναχο
ειναι κοντα στις Αλπεις
ειναι πανεμορφη (για μενα)
θα ζω στην Γερμανια με οτι συνεπαγεται αυτο σε ποιοητα ζωης κλπ

για ολα αυτα θυσιαζω την νυχτερινη ζωη-βαβουρα μιας ελληνικης πολης...την οποια ουτως ή αλλως εχω αριχσει να απεχθανομαι εδω κ πολλα χρονια...
στο φιναλε οποτε θελεις πεταγεσαι για ενα σαβ/κο στνη Στουτγγαρδη...ή στο Μοναχο...ή όπου αλλου θες στην Ευρωπη...

Υ.Γ. η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει μερος στην Γερμανια-Αυστρια-Ελβετια-Ν.Τιρολο, κ γενικοτερα στην Β.Ευρωπη που να μην βρισκω ομορφο...κ να μην θελω να παω να ζησω εκει...αλλα πιστευω οτι αντικειμενικα το Freiburg ειναι ομορφο
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Γεια σε όλους. ταξιδεύω αύριο το πρωι για Μόναχο (2 νύχτες) και baden baden (2 νύχτες). Θέλω βοήθεια για εστιατόρια για αυτές τις δυο πόλεις. την Δεύτερη μέρα υπάρχει πρόταση για επίσκεψη στο dahau. υπάρχει ενναλακτική για μονοήμερη εκδρομή.
το κάστρο Neuschwanstein σε ποια διαδρομή βρίσκεται;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γεια σε όλους. ταξιδεύω αύριο το πρωι για Μόναχο (2 νύχτες) και baden baden (2 νύχτες). Θέλω βοήθεια για εστιατόρια για αυτές τις δυο πόλεις. την Δεύτερη μέρα υπάρχει πρόταση για επίσκεψη στο dahau. υπάρχει ενναλακτική για μονοήμερη εκδρομή.
το κάστρο Neuschwanstein σε ποια διαδρομή βρίσκεται;

Για φαγητό, σε όποια μπυραρία και να μπεις σίγουρα δε θα το μετανοιώσεις.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Προς τι οι ζητωκραυγές? Τι το φοβερό κατάφερε το M&M για σένα ?

Ακομα τιποτα taver, αλλα μαζευω ποντο ποντο και θα μου ερθει κανενα φρι ταξιδακι ή κανενα ακομα δωρο! Αλλωστε εχω 2 βαλιτσες απο τη εταιρεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.378
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom