Γιατι να επισκεφτω τη Βαρκελωνη;

Μηνύματα
46
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
τωρα με ΔΝΤ... βρασε ρυζι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
ααααα, εγώ επιμένω Citadela! καθαριότητα, ομορφιά.... δε συγκρίνεται! θα ξαναπήγαινα έστω κ για μια μέρα.. όσο χρειάζεται για να τεμπελιάσω με την ησυχία μου, τρώγοντας παγωτό χωνάκι, χαζέυοντας τους περαστικούς!
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Τελευταία ερώτηση,μιας και φεύγω σάββατο ξημερώματα :)
Έχω βγάλει εισιτηριάκι για το τελευταίο ματς Μπάρτσα-Βαγιαδολίδ στις 7 το απογευμα της Κυριακής.Η κοπέλα δε ψηνόταν με τίποτα να έρθει οπότε δε της έβγαλα εισιτήριο.Για πείτε καμιά ιδέα τι θα μπορεί να κάνει,τι θα είναι ανοιχτό ( και ασφαλές) να μπορεί να πάει
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κατ'αρχήν πες στη κοπέλα σου ότι έκανε πολύ κακώς,τελευταίο ματς που παίζεται και τίτλος μέσα στο Camp Nou δεν είναι ένας απλός αγώνας αλλά η πεμπτουσία της ατμόσφαιρας και της Καταλωνίας της ίδιας.Δεν είμαι τρελός ποδοσφαιρόφιλος αλλά αυτό που θα ζήσεις πολύ το ζηλεύω,εύχομαι να μην κάνει καμιά γκέλα και να μας διηγηθείς κάτι από την εμπειρία σου.Και καμιά φωτό εεεε!

Πως κατάφερες να βρείς εισιτήριο σε ματς τίτλου,αλήθεια;

Τώρα,τι μπορεί να κάνει.Μπορεί να περιπλανηθεί στο Montjuic,να την αράξει στην Barceloneta,να "χτυπήσει" κανένα Ισπανό για παρέα :haha:.Βασικά μετά τις 7 γενικώς αξίζει να βολτάρεις με παρέα,πόσο μάλλον Κυριακή.Δύσκολα βάζεις,μάλλον πρέπει να επέμβουν οι πιο ειδικοί.

Μα κι αυτή να μη θέλει να πάει στη Barca!

Καλά να περάσετε (να πάτε και στο Tibidabo ε,μη το ξεχάσετε).
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Τελευταία ερώτηση,μιας και φεύγω σάββατο ξημερώματα :)
Έχω βγάλει εισιτηριάκι για το τελευταίο ματς Μπάρτσα-Βαγιαδολίδ στις 7 το απογευμα της Κυριακής.Η κοπέλα δε ψηνόταν με τίποτα να έρθει οπότε δε της έβγαλα εισιτήριο.Για πείτε καμιά ιδέα τι θα μπορεί να κάνει,τι θα είναι ανοιχτό ( και ασφαλές) να μπορεί να πάει
Termas en Barcelona, Balneario en Barcelona, Ba?os arabes en Barcelona, Termas, Spa. Στο σαιτ ειδα οτι ειναι ανοικτο τις κυριακες, μονο που πρεπει να κανει κρατηση απο πριν.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Πως κατάφερες να βρείς εισιτήριο σε ματς τίτλου,αλήθεια;
Είχε πάει φίλος πριν ενάμιση μήνα βαρκελώνη και μου είχε πάρει από τότε:clap:
Τώρα,τι μπορεί να κάνει.Μπορεί να περιπλανηθεί στο Montjuic,να την αράξει στην Barceloneta,να "χτυπήσει" κανένα Ισπανό για παρέα :haha:.
:bleh:
Καλά να περάσετε (να πάτε και στο Tibidabo ε,μη το ξεχάσετε).
Δε το είχα στο πρόγραμμα αυτό!!Τι παίζει για πες:shock:

Termas en Barcelona, Balneario en Barcelona, Ba?os arabes en Barcelona, Termas, Spa. Στο σαιτ ειδα οτι ειναι ανοικτο τις κυριακες, μονο που πρεπει να κανει κρατηση απο πριν.
Γεμάτο την Κυριακή πφφφφφφ :(
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ώπα,δεν έχει πει κανείς του ανθρώπου για το Tibidabo;

Το Tibidabo είναι ένας πανύψηλος λόφος που βλέπει την Βαρκελώνη από ψηλά και έχει τρομερό "θέμα" για φωτογραφίες και ρέμβασμα.Εκτός αυτού για να φτάσεις στην κορυφή παίρνεις το Funicular del Tibidabo το οποίο για να βρεις -αν δεν θες να περπατήσεις μια αναθεματισμένη ανηφόρα- πρέπει να πάρεις ένα ιστορικό τραμ.

Καλά ως εδώ;

Αν όχι σου έχω στην κορυφή τον ναό του Sagrat Cor στον οποίο μπορείς να ανέβεις επάνω -ακριβώς κάτω από έναν κλασσικό λατίνο Χριστό με ανοιγμένα χέρια- για να δεις από ακόμα πιο ψηλά την Βαρκελώνη.

Για το τέλος σου κράτησα το Parc d'atracciones del Tibidabo.Ένα από τα παλιότερα λούνα παρκ παγκοσμίως που θα σε κάνει να νοιώσεις παιδί.....από άλλο αιώνα.Καβάλησε τον πύργο που σε ανεβάζει ψηλά μέσα σε ένα καλάθι κι όταν συνειδητοποιήσεις τι ρημάδι είναι θα καταλάβεις τι θα πει αδρεναλίνη :D

Τέλοσπάντων,όλα αυτά μπορεί να είναι απλά στο μυαλό μου,αλλά εγώ την βόλτα μου εκεί θα την θυμάμαι ως μια απ'τις πιο ρομαντικές που έχω κάνει.

Και τώρα που το είδα,το πάρκο κλείνει στις 21:00 οπότε μπορεί η κοπέλα σου να σε φτύσει και να πάει μόνη της.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πες μας ότι δεν ξέρεις και για το Poble Espanyol.....
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Χμμ,ωραία,ευχαριστώ για την περιγραφή,οπότε θα πάω μια βόλτα τη μέρα που έχω βάλει Sagrada Familia και Park Guell,μιας και είναι ψιλοκοντά από ότι βλέπω.

Έχω μελετήσει κάτι ψιλά για το Poble Espanyol :D τι να πρωτοπρολάβω ο άμοιρος!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχεις δίκιο.Είναι πολύ λίγες μέρες για Βαρκελώνη αυτές που θα πας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom