Γενικά Διακοπές σε νησί μόνος

tasoskg

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Κοιτα,εξερευνηση νησιου,παραλιες,ουζακια με ντοποιους ή και με παρεες ,γνωριμιες,βολτα σε σοκακια,και διαβασμα σε παραλιες..Γιατί όχι...?
 

StavrosA

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΟΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ ΝΗΣΑΚΙ?
πηγαινε σεριφο και μεινε στο καμπινγκ
ΟΧΙ σε δωματια
στο καμπινγκ

και θα με θυμηθεις
;)
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Αμοργο φυσικα!!! Προσφερει τα παντα χωρις να σε κανει να βαρεθεις οσο κ να κατσεις..πας κ μονοημερη κουφονησια,σχοινουσα,δονουσα κτλ.Οσο για καταλυματα εκει θα βρεις ανετα εκεινη τη στιγμη κ σε καλυτερη τιμη φυσικα.Εχει αρκετα το νησι κ καμπιγκ αν σε ενδιαφερει.
 

tasoskg

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Αμοργο φυσικα!!! Προσφερει τα παντα χωρις να σε κανει να βαρεθεις οσο κ να κατσεις..πας κ μονοημερη κουφονησια,σχοινουσα,δονουσα κτλ.Οσο για καταλυματα εκει θα βρεις ανετα εκεινη τη στιγμη κ σε καλυτερη τιμη φυσικα.Εχει αρκετα το νησι κ καμπιγκ αν σε ενδιαφερει.
Ενδιαφερουσα επιλογη...Για καμπινγκ,ενω γενικα δεν εχω πρόβλημα,να τραβηχτω απο Θεσ/νικη,φορτωμενος για καμπινγκ τοσο μακρυα,λιγο δυσκολο...Τα μικρά νησακια που ανεφερες(σχοινουσα,δονουσα κτλ) δεν θα ηταν μια επισης καλη επιλογή?
 

Jess_Er

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Unknown
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
priamos1107 εγώ θα σου πρότεινα Ρόδο, είναι καταπληκτική πήγα πέρυσι ήταν τέλεια
 
Last edited by a moderator:

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Ικαρία..Απλά..
Χύμα κόσμος, οι γνωριμίες γίνονται πανεύκολα, ειδικά στα πανηγύρια, οικονομικό νησί, παίζει και να μετακινείσαι με auto stop, δεν έχει και πολύ κόσμο, οπότε δεν χρειάζεται να κλείσεις και από τώρα για διαμονή..
 

dnalpant

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
γεια σας! Να ρωτήσω κι εγω, ποιο νησι προτεινετε να παω μονη μου για 4-5 μερες τελη σεπτεμβρη/αρχες οκτώβρη? Σκεφτομουν Παξους, Σιφνο, Δονουσα η μηπως Κρητη? Να εχει ακομη ζεστη και να μη χρειαζομαι αυτοκινητο! Ευχαριστω!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
402
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Για την εποχή που αναφέρεις ξεκάθαρα Κρήτη, Καλύτερος καιρός και περισσότερες επιλογές.
 

Shadowrunner

Member
Μηνύματα
14
Likes
15
Κρητη είναι τέλεια αλλά χρειάζεσαι αυτοκίνητο, για να πας οπουδήποτε πέρα από το κέντρο μιας πόλης. Θα χάσεις πολλά ωραία μέρη και δεν λέει. Δεν διευκρινίζεις βέβαια τι διακοπές θέλεις να κάνεις. Χαλαρά ή όχι; Πήγαινε καμιά Ρόδο..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.334
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σκεφτομουν Παξους, Σιφνο, Δονουσα η μηπως Κρητη? Να εχει ακομη ζεστη και να μη χρειαζομαι αυτοκινητο! Ευχαριστω!
Να επιλέξεις κατά τη γνώμη μου κάποιο νησί με καλά μεταφορικά μέσα και να δείς μήπως μπορείς να το συνδυάσες με κοντινή ημερήσια, όπως για παράδειγμα η Ρόδος που ανέφερε ο @Shadowrunner σε συνδυασμό με τη Σύμη που ναι μια πολύ καλή περίπτωση, ή κάποιο μεγάλο Κυκλαδονήσι τύπου Νάξος. Εξαιρετική επιλογή η Κρήτη αυτό τον καιρό, ωστόσο χωρίς όχημα δε πας πουθενά.
Για Παξούς δεν έχω άποψη, Σίφνο και Δονούσα θα ήταν καλά λίγο νωρίτερα, ειδικά στη δεύτερη έχει και πανηγύρι το Σεπτέμβρη όπου γίνεται χαμός!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.345
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom