Δωρεάν μπάνιο σε 20 άγνωστες παραλίες στην Αττική

Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Ελεος..η μια παραλια πιο αποκρουστικη απο την αλλη...
Απο τις 20 οι 2-3 να αξιζουν,και οπως λενε και οι υπολοιποι μονο τριτη-πεμπτη :bleh:
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Επίσης το άρθρο δεν γράφει τίποτε για τις παραλίες στο Αλεποχώρι, στο Πόρτο Γερμενό, Αγία Μαρίνα, Αγιοι Απόστολοι κλπ. Δεν ξέρω αν αξίζουν ή όχι. Αν κάποιος ξέρει, ας το γράψει εδώ να το έχουμε συγκεντρωμένο.
Αγία Μαρίνα όχι κάτι το διαίτερο ειδικά αν εχει κύμα ειναι τιγκα στο φυκι και την βρωμια,
Λουμπάρδα αντίστοιχα στο Mohito μπροστα κάτι λέει.
Πορτο Γερμανο σε κατι βραχάκια πήγαινα για βουτίες δεν ξέρω πως λέγονται καθαρα και βαθυά νερά.
Αλεποχώρι Σχίνος μια παραλια ακριβως κάτω απο κατι ενοικιαζόμενα με πισινα ,ησυχη παραλια αλλα παιζει λίγο κοτρώνα.
Καθαρα νερά εντός Λεκανοπεδίου συνιστώ Κακή Θάλασσα ,Δασκαλειο Κερατέας ,Σαλαμίνα.:p
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Φέτος ξεκίνησα να δουλεύω στην Γλυφάδα, οπότε σκέφτομαι ότι αφού καίω που καίω τόση βενζίνη κάθε μέρα να κατέβω στην παραλία, μήπως το συνδύαζα και έκανα καμιά βουτιά μετά την δουλειά. Αλήθεια υπάρχει καμία παραλία από Γλυφάδα μέχρι Βουλιαγμένη, χωρίς είσοδο 15Ε(!), καθαρή και με νορμάλ κόσμο(δεδομένου ότι θα πηγαίνω μόνη μου)?

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια!:lol:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ακτή Βουλιαγμένης στα 4?.

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Προτείνω το παρών topic να μπεί στην λίστα με τα πιο cult θέματα του forum !!!!!!!!!
μαζί με τα string της Πράγας του ''θεού'' madman

''Παραλίες για μπάνιο στην Αττική '' :haha::haha::haha::haha:.


Την μονη που τιμάμε ακόμα είναι η χαμολιά και αυτή μόνο τις καθημερινές
Κρις σε ανεσυρα απο τη ληθη:bleh:
Ποια ειναι η Χαμολια ...δωσε στιγμα .
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Λίγο πριν το Εν Πλω είναι η είσοδος. Κανονικά μπορείς να μπεις και από Ωκεανίδα αλλά εκείνη η είσοδος δεν έχει ανοίξει ακόμα.

Akti Vouliagmenis, Vouliagmeni, Greece - Google Maps
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Κρις σε ανεσυρα απο τη ληθη:bleh:
Ποια ειναι η Χαμολια ...δωσε στιγμα .
Αν πηγαίνεις απο Αρτέμιδα πρός Βραυρώνα -Πορτο Ράφτη έχει ταμπέλα που γραφει αριστερά ''Βραυρώνα '' και σε 100μ βλέπεις την παραλία .
Αν συνεχίσεις τον δρόμο ( αδιέξοδο ) φτάνεις στο τέλος σε σημείο με βραχια και βαθιά νερά .

Αν έρχεσαι απο Μαρκόπουλο είτε μεσω Πόρτο ραφτη είτε μέσω Αρχαίου Ναού Αρτέμιδος πάλι στο ίδιο σημείο σε βγάζει .
Εχει ταμπέλες ''Βραυρώνα '' η ''Νέα Βραυρώνα '':)
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Φέτος ξεκίνησα να δουλεύω στην Γλυφάδα, οπότε σκέφτομαι ότι αφού καίω που καίω τόση βενζίνη κάθε μέρα να κατέβω στην παραλία, μήπως το συνδύαζα και έκανα καμιά βουτιά μετά την δουλειά. Αλήθεια υπάρχει καμία παραλία από Γλυφάδα μέχρι Βουλιαγμένη, χωρίς είσοδο 15Ε(!), καθαρή και με νορμάλ κόσμο(δεδομένου ότι θα πηγαίνω μόνη μου)?

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια!:lol:
Ως Γλυφαδιώτισσα έχω να σου απαντήσω... όχι. Δεν υπάρχει αυτό που ζητάς, δυστυχώς... Για ηλιοθεραπεία κάτι γίνεται. Για μπάνιο όχι. :sharkisland:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ως Γλυφαδιώτισσα έχω να σου απαντήσω... όχι. Δεν υπάρχει αυτό που ζητάς, δυστυχώς... Για ηλιοθεραπεία κάτι γίνεται. Για μπάνιο όχι. :sharkisland:
:cool::cool::cool:Δεν βαριέσαι ας πάρουμε χρωματάκι τουλάχιστον!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
γενικα δεν υπαρχει καμια παραλια της προκοπης εδω κοντα? και τσαμπα εννοειται.....αν ειναι να πληρωνω εισοδο, ξαπλωστρα και βενζινη, παω στο αγκιστρι !
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
20 άγνωστες παραλίες?:shock::shock::shock:.Μόνο μια ή δυο δεν ήξερα.Καμία δεν θεωρώ καλή παραλία,αν και κάποιες μέρες με αφόρητη ζέστη που βρίσκομαι στην Αττική έχω βουτήξει σε πολλές απο αυτές.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom