Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
[/QUOTE] το co.uk δέχεται χρεωστική? Γιατί το ελληνικό δεν δέχεται από όσο ξέρω. [/QUOTE]
Και το ελληνικό δέχεται χρεωστική.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ας πω και γω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσει κάποιον.. Είχα κουπόνια -40 ευρώ για κρατηση σε ξενοδοχείο. Το έσπασα λοιπόν σε 2 ήμερα για να βγει συνολική έκπτωση 80 ευρώ. Πάω να κάνω την πρώτη κράτηση, επιλέγω την φθηνότερη επιλογή (χωρίς δωρεάν ακύρωση), δεχεται το κουπόνι κανονικά, βάζω στοιχεία πιστωτικής, παταω, περιμένω, περιμένω και στο τέλος μου βγάζει πως υπήρξε κάποιο σφάλμα και να ξαναψάξω και μου εμφανίζει πάλι την φόρμα αναζήτησης..

Ξανακάνω τη διαδικασία και πάω στα email μου για να ξανακάνω copy-paste τον εκπτωτικό κωδικό.. Εκεί βλέπω 2 νέα μηνύματα που ήταν μία κράτηση και η απόδειξη της.. Ενώ είχε βγει σφάλμα στη πρώτη διαδικασία, η κράτηση είχε γίνει κανονικά και αν δε κοίταζα τα εμαιλ μου θα ξαναέκανα κράτηση τις ίδιες μέρες. Επιπλέον ενώ είχα επιλέξει την φθηνότερη επιλογή το σύστημα από μόνο του μου έκανε κράτηση στην επιλογή με δωρεάν ακύρωση που ήταν ακριβότερη..

Αυτά έγιναν χτες, το αφησα έτσι γιατι ήταν αργά, δεν έκλεισα για το δεύτερο διήμερο και το πρωί τους πήρα τηλέφωνο για να δω αν όντως έγινε η κράτηση. Εξηγησα στη κοπέλα τι έγινε, δεν ήξερε να μου πει γιατί έγινε αυτό, πάντως η κράτηση μου είχε γίνει κανονικά και η κάρτα είχε χρεωθεί.
Αν κάποιος κοιτάξει στο FAQ του site λέει πως είναι πολύ ευκολο μόνος σου να κάνεις ακύρωση ή αλλαγή της κράτησης μέσα απτο "οι κρατήσεις μου". Εγώ αν και είχα πλέον κράτηση με δωρεάν ακύρωση δεν έβλεπα πουθενά σχετικό λινκ. Ρώτησα λοιπόν τη κοπέλα και μου είπε πως όλες οι αλλαγές-ακυρώσεις γίνονται μόνο τηλεφωνικά (τώρα γιατί στο σαιτ λέει άλλα δεν έμαθα).

Επίσης μου είπε πως ακόμα και σε κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση η χρέωση στη πιστωτική γίνεται κανονικά και αν ακυρώσεις κρατηση (που έχει δωρεαν ακύρωση) σου επιστρέφεται το ποσό. Δε μου είπε όμως τίποτα για κόστος διαχείρησης που διάβασα παραπάνω.. Μετά από το τηλεφώνημα έκλεισα και το δεύτερο διήμερο και αυτή τη φορά όλα έγιναν κανονικά. Βέβαια η κοπέλα με παρότρυνε αν θέλω να προσθέσω μέρες να παρω τηλέφωνο για να το κάνουν στην υπάρχουσα κράτηση για να μην έχω δύο διαφορετικές (αν και δε νομίζει ναχω πρόβλημα και με δύο κρατησεις).. Έτσι όμως φαντάζομαι δε θα γινόταν να προσθέσω το δεύτερο κουπόνι, δε το ρώτησα γιατί στους όρους λεει ένα κουπόνι ανα κράτηση οπότε το θεώρησα περιττό να ρωτήσω..

Επίσης αν κάποιος δε το έχει προσέξει, σε περίπτωση ακύρωσης μετά τη λήξη της δωρεάν προθεσμίας, το ποσό που χρεώνεσαι ως κόστος ακυρωσης είναι η κανονική τιμή της κράτησης (δηλαδή χωρίς το κουπόνι). Τουλάχιστον στη δική μου έτσι γράφει..
 
Last edited:

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν σου πω οτι εχω κλεισει με κουπονι -200ε θα με πιστεψει κανεις η θα πρεπει να το αποδειξω?
Είχαν βγει και κουπονια -100Ε??? ¨Μάλλον αργήσαμε να τα πάρουμε χαμπάρι!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.009
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το co.uk δέχεται χρεωστική? Γιατί το ελληνικό δεν δέχεται από όσο ξέρω. [/QUOTE]
Και το ελληνικό δέχεται χρεωστική.[/QUOTE]
από πότε δέχεται χρεωστική? Όταν είχαν πρωτοβγεί τα κουπόνια και δοκίμασα να κάνω κράτηση με χρεωστική έγινε κανονικά η κράτηση και μετά με πήραν τηλέφωνο ότι θα μου την ακυρώσουν γιατί δέχονται μόνο πιστωτική. Ότι θέλουν κάνουν μου φαίνεται...
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
μου ήρθε mail από την airfasticket με -30,00 € με αγορές από 120,00ε και ισχύει μέχρι τις 11/5 στις 5:00 το πρωϊ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.403
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και σε εμένα.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Και σε μένα..Όλοι τα ίδια λαμβάνουμε...Ακόμη δεν τα έχω χρησιμοποιήσει...Χαμένα πάνε...
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τα ανάρπαστα κουπόνια είναι αυτά χωρίς περιορισμούς στην αξία κράτησης!! Τα άλλα είναι νά 'χαμε να λέγαμε!! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Τα ανάρπαστα κουπόνια είναι αυτά χωρίς περιορισμούς στην αξία κράτησης!! Τα άλλα είναι νά 'χαμε να λέγαμε!! :)
Το να καταφέρεις να ρίξεις την τιμή της διαμονής κατά 15 ευρώ τη μέρα για ένα διήμερο σας φαίνεται ασήμαντο; Ή να κλεισεις αεροπορικό με επιστροφή με 100 ευρώ;
Εντάξει, κάναμε ταρζανιές με τα κουπόνια χωρίς περιορισμούς, αλλα δεν θυμάμαι να μας υποσχέθηκαν τζάμπα ταξίδια για πάντα. Όταν σταματήσει η προώθηση και ξαναπληρώνουμε κανονικά το εισιτήριο, θα πέσει κλάμα για τα αχρησιμοποίητα κουπόνια...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aν ήταν και οι απολύτως φθηνότεροι τότε τα κουπόνια ακόμα και με περιορισμούς θα είχαν αξία.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το να καταφέρεις να ρίξεις την τιμή της διαμονής κατά 15 ευρώ τη μέρα για ένα διήμερο σας φαίνεται ασήμαντο; Ή να κλεισεις αεροπορικό με επιστροφή με 100 ευρώ;
Εντάξει, κάναμε ταρζανιές με τα κουπόνια χωρίς περιορισμούς, αλλα δεν θυμάμαι να μας υποσχέθηκαν τζάμπα ταξίδια για πάντα. Όταν σταματήσει η προώθηση και ξαναπληρώνουμε κανονικά το εισιτήριο, θα πέσει κλάμα για τα αχρησιμοποίητα κουπόνια...
Εντάξει η αλήθεια είναι ότι αναφερόμουν πιο πολύ στις πτήσεις,γιατί όσον αφορά τα ξενοδοχεία δεν με έχει καλύψει η ποικιλία και η ποιότητα (για τα δεδομένα της τσέπης μου πάντα) σε μερικά μέρη που έχω κάνει αναζητήσεις!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.694
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom