Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

xar.emmanouil

Member
Μηνύματα
9
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ουκρανια, λβιβ
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
Πρεπει να σας αναφερω οτι εχω κανει απιστευτες ταρζανιες με τα κουπονια της airfast, αυτα χωρις περιορισμους... Ενδεικτικα μονο να σας πω...Αθηνα-Ηρακλειο 7 ευρω,Ηρακλειο-Αθηνα 12 ευρω με aegean χαχαχα... Ξενοδοχειο σε Αγγλια με τον ξαδερφο μου στο κεντρο,4 αστερων απο 380 ευρω 200 χαχα.... Και σε εναμιση μηνα Αθηνα-Κιεβο,Κιεβο-Λβοφ,Λβοφ-Κιεβο,Κιεβο-Αθηνα με 85,40ευρω...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ που λεει και ο τσουκαλας!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.415
Likes
14.388
Τα κουπόνια που στέλνει τώρα έχουν τον κωδικό aypnia για να ταιριάζουν με τις ώρες φαντάζομαι....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aν ήταν και οι απολύτως φθηνότεροι τότε τα κουπόνια ακόμα και με περιορισμούς θα είχαν αξία.
Γιατι τωρα που δεν ειναι οι απολυτως φθηνοτεροι δεν εχουν αξια? Οχι βεβαια, λαθος διατυπωση. Θα ειχαν περισσοτερη αξια η ξερω γω τι αλλο ηθελες να πεις κ το ειπες ανακριβως. Τα κουπονια εχουν την αξια που λενε. -30Ε. Σε εισητηρια πχ regular εταιρειων χρησιμοποιουνται μια χαρα και κατεβαζουν το κοστος κατα 30Ε. Αν εκει που βολευει τον καθενα δεν χρησιμοποιουνται πχ στα εισητηρια των 50Ε ειναι αλλη υποθεση.
Αξιζουν κ παρααξιζουν, χρησιμοποιηστε τα οσο μπορειτε γιατι δεν προβλεπεται να ισχυσει εσαει αυτο το καθεστως...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.821
Likes
18.770
Εγω δε μπορω να καταλαβω πως χωρις κουπονι βρηκα πτηση εσωτερικου 15 ευρω φτηνοτερη απο το site της αεροπορικης. Συνεχεια μεσα μπαινουν αυτοι;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω δε μπορω να καταλαβω πως χωρις κουπονι βρηκα πτηση εσωτερικου 15 ευρω φτηνοτερη απο το site της αεροπορικης. Συνεχεια μεσα μπαινουν αυτοι;
Αυτο ειναι απλο...να στο κανω πιο δυσκολο?
Εισητηριο της ΑΖ στα 280 Ε στο σαιτ. Στη μηχανη αναζητησης με λινκ του πρακτορειου στα 270. Στο απευθειας λινκ του πρακτορειου στα 260. Αν πληρωσεις με diners στα 240.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.821
Likes
18.770
Μια ζωη εψαχνα απο τα site των εταιρειων γιατι πιστευα οτι φτηνοτερα δεν...και τωρα, χωρις κουπονι, ηταν πολυ φθηνοτερα. Για πες λοιπον πως συμβαινει αυτο, πλην φυσικα της απλης απαντησης,οτι ηταν προσφορα χωρις να ειναι επισημη προσφορα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μια ζωη εψαχνα απο τα site των εταιρειων γιατι πιστευα οτι φτηνοτερα δεν...και τωρα, χωρις κουπονι, ηταν πολυ φθηνοτερα. Για πες λοιπον πως συμβαινει αυτο, πλην φυσικα της απλης απαντησης,οτι ηταν προσφορα χωρις να ειναι επισημη προσφορα.
Εγώ είχα παρατηρήσει διαφορά στους φόρους, στο σάιτ της Aegean έλεγε πχ 91 ευρώ, στο airfasttickets έλεγε 75. Κατά τα άλλα ο ναύλος ακριβώς ίδιος. Είχα ρωτήσει και τους ίδιους πώς γίνεται να υπάρχει διαφορά στους φόρους αλλά δεν κατάλαβα κάτι από την απάντηση που μου δώσανε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.067
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατι τωρα που δεν ειναι οι απολυτως φθηνοτεροι δεν εχουν αξια? Οχι βεβαια, λαθος διατυπωση. Θα ειχαν περισσοτερη αξια η ξερω γω τι αλλο ηθελες να πεις κ το ειπες ανακριβως.
Τα κουπόνια είναι το κοκκαλάκι για να δημιουργήσουν ντόρο. Το 95% του χρόνου που δε θα υπάρχουν κουπόνια, οι πελάτες που θα έχουν επηρεαστεί απ' τη διαρκή προβολή σε social media, τηλεοπτικές εκπομπές και διαφημίσεις, θα κλείνουν εισιτήρια σε ακριβότερες τιμές (ακόμα δεν έχω διαβάσει εμπειρίες απ' την υπηρεσία εγγύησης καλύτερης τιμής) .
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Τα κουπόνια είναι το κοκκαλάκι για να δημιουργήσουν ντόρο. Το 95% του χρόνου που δε θα υπάρχουν κουπόνια, οι πελάτες που θα έχουν επηρεαστεί απ' τη διαρκή προβολή σε social media, τηλεοπτικές εκπομπές και διαφημίσεις, θα κλείνουν εισιτήρια σε ακριβότερες τιμές.
Εγώ πάντως αν δεν έχει φθηνότερη τιμή στο μέλλον και έχει την ίδια με άλλες σελίδες (δε συζητάμε καν για υψηλότερη) δε θα προτιμήσω να κλείσω από εκεί αν δε κάνουν κάτι με το interface, με τις μηχανές αναζήτησης κτλ.
Π.χ. δίνουν ελάχιστο χρόνο για να συμπληρώσεις τα στοιχεία και να κάνεις την κράτηση και ζητάνε περισσότερα στοιχεία από άλλα σαιτ με αποτέλεσμα μέχρι να τα συμπληρώσω να εξαντλείται ο χρόνος και μόλις πατάω να με βάζει να ξαναψάξω. Π.χ. τα γενέθλια σε κοντινές πτήσεις γιατί τα ζητάνε; Άλλες σελίδες είναι πολύ πιο εύχρηστες..
Επίσης δε μαρέσει ο τρόπος που εμφανίζονται τα ξενοδοχεία. Δεν έχει καμία περιγραφή σε κάθε είδος δωματίου, απλά την τιμή..Έτσι πρέπει να κοιτάω ταυτόχρονα στο booking και να μαντεύω
την αναλογία για να δω φωτος παροχές κτλ.
Και η επιβεβαίωση που έρχεται μου δημιουργεί ανασφάλεια μήπως έχω πρόβλημα στο ξενοδοχείο. Δε λέει τα πάντα αναλυτικά και δεν υπάρχει επιλογή να την εκτυπώσω στα αγγλικά (τουλάχιστον δε τη βρήκα). Επίσης δε δίνουν επιλογή να κάνεις αλλαγές/ακυρώσεις μόνος σου (όπως έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα) και πρέπει να περιμένεις 10 λεπτά σε γραμμή αναμονής αν θες να κάνεις κάτι που στις άλλες σελίδες γίνεται πανεύκολα..
Καλά κάνουν και επενδύουν σε κουπόνια για να μαζέψουν κόσμο και να τους συνηθίσουμε αλλά αν δεν επενδύσουν και σε άλλα πράγματα δε νομίζω να κρατήσουν τη πλειοψηφία του κόσμου όταν τα κουπόνια σταματήσουν.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα κουπόνια είναι το κοκκαλάκι για να δημιουργήσουν ντόρο. Το 95% του χρόνου που δε θα υπάρχουν κουπόνια, οι πελάτες που θα έχουν επηρεαστεί απ' τη διαρκή προβολή σε social media, τηλεοπτικές εκπομπές και διαφημίσεις, θα κλείνουν εισιτήρια σε ακριβότερες τιμές (ακόμα δεν έχω διαβάσει εμπειρίες απ' την υπηρεσία εγγύησης καλύτερης τιμής) .
Καλη η αναλυση, η λαθος διατυπωση σου πριν παραμενει. Τα κουπονια εχουν κ παραεχουν αξια, χτες 30Ε. Διολου αμελητεα εκπτωση σε οποιον τη χρησιμοποιησε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.129
Likes
41.432
Τα κουπονια εχουν κ παραεχουν αξια, χτες 30Ε. Διολου αμελητεα εκπτωση σε οποιον τη χρησιμοποιησε.
Ο μέσος εργαζόμενος εργάζεται 8 ώρες γι αυτό το ποσό. Κακομαθημένα...:bleh:
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.067
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα κουπονια εχουν κ παραεχουν αξια, χτες 30Ε. Διολου αμελητεα εκπτωση σε οποιον τη χρησιμοποιησε.
H αξία τους δεν είναι 30 ευρώ αλλά 25% έκπτωση (αγορές από 120 και άνω).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.177
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom