Εκπτωτικός κωδικός airfasttickets, έκπτωση 15€

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Και σε εμένα μόνο το δικό μου όνομα φαίνεται, δεν έγραψα κάποιο άλλο, εξάλλου είμαι και γω αρχηγός!
Τώρα για τα εισιτήρια που λες αν θυμαμαι καλά και να μην εμφανισθείς δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Και σε εμένα μόνο το δικό μου όνομα φαίνεται, δεν έγραψα κάποιο άλλο, εξάλλου είμαι και γω αρχηγός!
Τώρα για τα εισιτήρια που λες αν θυμαμαι καλά και να μην εμφανισθείς δεν υπάρχει πρόβλημα.
Τώρα και μένα μόνο το δικό μου όνομα φαίνεται όταν πάω "στις κρατήσεις μου" αλλά όταν έκλεισα ζήταγε και το άλλο όνομα. (3 κρατήσεις έχω κάνει και στις τρεις το ζήταγε). Μήπως το ζήταγε και απλά δε το βάλατε και προχώρησε η κράτηση κανονικά; Σαν προαιρετικό ας πούμε..

Τώρα για την πτήση το έψαξα και η aegean δε χρεώνει τίποτα για no show απλά είναι κρίμα αν κάποιος θέλει να πετάξει και δεσμευουμε τις θέσεις.. Αλλά αν είναι να πληρώσω 36 τη διαδρομή για ακύρωση θα το αφήσω έτσι.. Μπορεί βέβαια να μη χρεώνουν και τίποτα αλλά πολύ αμφιβάλλω με αυτά που διαβάζω..
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Τώρα και μένα μόνο το δικό μου όνομα φαίνεται όταν πάω "στις κρατήσεις μου" αλλά όταν έκλεισα ζήταγε και το άλλο όνομα. (3 κρατήσεις έχω κάνει και στις τρεις το ζήταγε). Μήπως το ζήταγε και απλά δε το βάλατε και προχώρησε η κράτηση κανονικά; Σαν προαιρετικό ας πούμε..

Τώρα για την πτήση το έψαξα και η aegean δε χρεώνει τίποτα για no show απλά είναι κρίμα αν κάποιος θέλει να πετάξει και δεσμευουμε τις θέσεις.. Αλλά αν είναι να πληρώσω 36 τη διαδρομή για ακύρωση θα το αφήσω έτσι.. Μπορεί βέβαια να μη χρεώνουν και τίποτα αλλά πολύ αμφιβάλλω με αυτά που διαβάζω..
Και για ακύρωση χρεώνουν! Άστο έτσι...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Τώρα για την πτήση το έψαξα και η aegean δε χρεώνει τίποτα για no show απλά είναι κρίμα αν κάποιος θέλει να πετάξει και δεσμευουμε τις θέσεις.. Αλλά αν είναι να πληρώσω 36 τη διαδρομή για ακύρωση θα το αφήσω έτσι.. Μπορεί βέβαια να μη χρεώνουν και τίποτα αλλά πολύ αμφιβάλλω με αυτά που διαβάζω..
Γιατί δεν επικοινωνείς απ' ευθείας με την aegean ; Αν η ακύρωση είναι δωρεάν, θα την κάνεις έτσι. Οι ενδιάμεσοι πάντα χρεώνουν τη μεσολάβηση.
Η εμπειρία μου από ακύρωση στην aegean είναι ότι αν δικαιούσαι επιστροφή χρημάτων, σου επιστρέφουν 20 ευρώ λιγότερα. Αν το εισιτήριο είναι πολύ οικονομικό και δεν ακυρώνεται, δεν παίρνεις πίσω τίποτα, αλλά δεν χρεώνεσαι και έξτρα!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γιατί δεν επικοινωνείς απ' ευθείας με την aegean ; Αν η ακύρωση είναι δωρεάν, θα την κάνεις έτσι. Οι ενδιάμεσοι πάντα χρεώνουν τη μεσολάβηση.
Η aegean δε χρεώνει για το no show.. (έτσι μου είπαν δηλαδή απ'την airfast). Για ακύρωση απευθείας στην aegean δε θα χρεώνουν λες; Επειδή υπήρξε ενδιάμεσος όμως φαντάζομαι θα με παραπέμψουν εκεί γιατί σε άλλη περίπτωση θα έπρεπε να μου επιστρέψουν τα χρήματα των φόρων.
Eντωμεταξύ η κράτηση είναι μία για 4 άτομα και στην airfast μου είπαν πως σε περίπτωση ακύρωσης πρέπει να πάρω εκεί και να αφαιρέσουν τα δύο ονόματα. Μπέρδεμα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Η συνεννόηση με την Aegean γίνεται αναφέροντας τον αριθμό εισιτηρίου που σε απασχολεί. Η συζήτηση περί airfast είναι τελείως περιττή . Δεν θα σε παραπέμψουν.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Η Aegean συνήθως (; ) πειράζει εισιτήρια τρίτων (ακόμα; ).
Προσοχή όμως γιατί άλλες αεροπορικές δεν ακουμπάνε εισιτήρια που έχετε αγοράσει απο άλλον πράκτορα και σε στέλνουν σε αυτόν.

Για αυτό εγώ ρώταγα πόσο σοβαρός είναι ο airfast και πόσο εύκολα λυνει προβλήματα που έχεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Η Aegean συνήθως (; ) πειράζει εισιτήρια τρίτων (ακόμα; ).
Προσοχή όμως γιατί άλλες αεροπορικές δεν ακουμπάνε εισιτήρια που έχετε αγοράσει απο άλλον πράκτορα και σε στέλνουν σε αυτόν.

Για αυτό εγώ ρώταγα πόσο σοβαρός είναι ο airfast και πόσο εύκολα λυνει προβλήματα που έχεις.
Και η SAS πειράζει ;) εισιτήρια τρίτων. Η άποψή μου μέχρι τώρα είναι ότι οι "τρίτοι" σου δημιουργούν περισσότερα προβλήματα από αυτά που μπορεί να έχεις. Ας μην ήταν τα κουπόνια και θα σου 'λεγα αν θα ξαναέκλεινα με τρίτους...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Η aegean δηλαδή θα βλέπει ότι εγώ αγόρασα το εισητήριο 2 ευρώ το άτομο και θα μου κάνει ακύρωση επιστρέφοντας τους φόρους αεροδρομίου στην airfast που ουσιαστικά τους πλήρωσε μέσω του κουπονιού; Νομίζω δε γίνεται να μην ανακατευτεί ι ο ενδιάμεσος αφού αυτός πλήρωσε τους φόρους.. Σε άλλη περίπτωση το καταλάβαινω αλλά με τα κουπόνια νομίζω περιπλέκεται το πράγμα..
 

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσυβηρικός
Μπας και παίζει κάνα ενεργό κουπόνι της airfast για αεροπορικό μόνο;;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
εκλεισα ενα εισιτηριο Ηρακλειο -Αθηνα r/t με Airfasttickets και μου εβγαλε εκ πτωτικό κουπόνι 45 ευρώ για ξενοδοχειο...Μπηκα στα ξενοδοχεια που προτείνει για Σμυρνη και εκανα κρατηση με 135 ευρώ για το ιδιο ξενοδοχειο που μου ειχα απο booking με 195! ( το ειχε και 10 ευρώ λιγοτερο στην αρχικη):clap:
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
877
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Μπας και παίζει κάνα ενεργό κουπόνι της airfast για αεροπορικό μόνο;;;
Και εγώ θέλω να κλείσω αεροπορικά εισητήρια, Δευκαλίωνα μήπως ξέρεις κάτι για το προσεχές διάστημα?? :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom