Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Σκέφτομαι να πάω με τον αρραβωνιαστικό μου Βουδαπέστη αεροπορικως κ απο εκεί να νοικιασουμε αυτοκίνητο για να πάμε κ σε αλλες ευρωπαϊκές πολεις όπως Μπρατισλάβα κ Βιέννη κ στην συνέχεια να γυρίσουμε απο κάποια απο αυτές τις δυο πολεις αεροπορικώς για Αθήνα αφήνοντας υο αμάξι εκεί. Ξέρει κάποιος αν γίνεται να νοικιασουμε αμάξι απο το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης κ να το αφήσουμε στο αεροδρομιο της Βιέννης η στην μπρατισλαβα?? Κ αν γίνεται η χρέωση είναι μεγάλη? Ευχαριστώ
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Η χρέωση αν θα γίνεται είναι πολύ μεγάλη.Δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να νοικιάσεις αν περιοριστείς σ΄αυτές τις πόλεις.Με το τρένο πας πανεύκολα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.105
Likes
24.044
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ξέρει κάποιος αν γίνεται να νοικιασουμε αμάξι απο το αεροδρόμιο της Βουδαπέστης κ να το αφήσουμε στο αεροδρομιο της Βιέννης η στην μπρατισλαβα??
Μέσα στην ίδια χώρα έχω ακούσει ότι μπορείς να παραδώσεις το αυτοκίνητο σε διαφορετικό αεροδρόμιο, αλλά σε άλλη χώρα δεν το έχω ακούσει.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
ειδα πως η autoeurope δεχεται την παραδοση σε αλλη χωρα και με οχι πολλα χρηματα εγραφε 108 περιοεργο λιγο...οι αλλες μου βγαζουν οτι δεν γινεται η δεν υπαρχει αυτοκινητο
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Θελουμε να νοικιασουμε ενα μινι βανακι απο Φρανκφουρτη για 7 μερες. (4 ατομα και 2 μωρα)
Τα πιο φιλικα και ευχρηστα site που βρηκα για καποιον που ψαχνει για πρωτη φορα την διαδκικασια αυτη μου φανηκαν τα Autoeurope και rentalcars.
1) Υπαρχει κατι αλλο αξιοπιστο να μου προτεινεται?

Το scyscanner εβγαζε πιο φθηνα αμαξια σε ενα rent.it
αλλα δεν εβγαζα ακρη με αυτο, πως προσθετεις φουλ ασφαλεια, και παιδικα καθισματα. Εκτος αν επειδη απλα δεν μπορεις να προσθεσεις γι αυτο ειναι και τοσο φθηνη.

2) Στο autoeurope προσθετα τα παιδικα καθισματα αλλα δεν μου ενημερωνε τη τιμη. Το εξτρα κοστος το πληρωνω εκει, κατα την παραλαβη?

3) Στην autoeurope δεν γραφανε (εκτος αν μου ξεφυγε) το ποσο που θα κρατησουνε σαν εγγυηση απ την πιστωτικη, εχει να κανει και με το ειδος του αμαξιου και με τις μερες ή σε ολα ισχυει το ιδιο? Στην rentalcars ειχανε 1.150 αλλα παλι δεν διευκρινίζανε.

4) Πρεπει ο οδηγος να εχει την πιστωτικη ή απλα το ατομο που θα γινει η κρατηση και θα ειναι παρον στην παραλαβη?

5) Αυτα τα λιγα προς το παρον.. :p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1) Υπαρχει κατι αλλο αξιοπιστο να μου προτεινεται?
2) Στο autoeurope προσθετα τα παιδικα καθισματα αλλα δεν μου ενημερωνε τη τιμη. Το εξτρα κοστος το πληρωνω εκει, κατα την παραλαβη?
3) Στην autoeurope δεν γραφανε το ποσο που θα κρατησουνε σαν εγγυηση απ την πιστωτικη, σε ολα ισχυει το ιδιο?
4)μου ξεφυγε?
5) Πρεπει ο οδηγος να εχει την πιστωτικη ?
1. Argus.
2.ναι
3.όχι
4.ναι
5.ναι
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστώ Samson!
Το ναι στο 4 που πήγαινε? Ότι πρέπει να είναι ο οδηγός ή ένα άτομο που θα είναι παρόν? Λ
Στην autoeurope δεν γραφανε (εκτος αν μου ξεφυγε)
το γραφουνε το γραφουνε...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.820
Μέσα στην ίδια χώρα έχω ακούσει ότι μπορείς να παραδώσεις το αυτοκίνητο σε διαφορετικό αεροδρόμιο, αλλά σε άλλη χώρα δεν το έχω ακούσει.
Γίνετε,το έχω κάνει δύο φορές.Την πρώτη το πήρα από Γερμανία και το παρέδωσα
Ιταλία και την δεύτερη από Αυστρία και το παρέδωσα πάλι Ιταλία.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Στην Argus (στους προσθετους ορους) επισης γραφουν:
"Οι πρόσθετες χρεώσεις μπορούν να αλλάξουν χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση.Η παροχή ειδικού εξοπλισμού εξαρτάται από τη διαθεσιμότητα."

Δηλαδη θα κανω κρατηση για 2 καρεκλακια μωρου και οταν παω εκει μπορει και να μου πουν δεν εχω διαθεσιμα?
Τελικα αμα δεν τους στειλεις email να σου απαντησουν προσωπικα νομιζω δεν βγαζεις ακρη.
 

eurocenter

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Στην Argus (στους προσθετους ορους) επισης γραφουν:
"Οι πρόσθετες χρεώσεις μπορούν να αλλάξουν χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση.Η παροχή ειδικού εξοπλισμού εξαρτάται από τη διαθεσιμότητα."

Δηλαδη θα κανω κρατηση για 2 καρεκλακια μωρου και οταν παω εκει μπορει και να μου πουν δεν εχω διαθεσιμα?
Τελικα αμα δεν τους στειλεις email να σου απαντησουν προσωπικα νομιζω δεν βγαζεις ακρη.
Καλησπερα, εγω νοικιασα απο βερολινο με παραδοση μοναχο για 7 ημερες ford galaxy 7θεσιο απο sixt απο 3/1/16 εως 10/1/16
μαζι με ασφαλεια και για λαστιχα και κρυσταλα diesel εγγυημενο, με 363 ευρω το εχει προσφορα.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Καλησπερα, εγω νοικιασα απο βερολινο με παραδοση μοναχο για 7 ημερες ford galaxy 7θεσιο απο sixt απο 3/1/16 εως 10/1/16
μαζι με ασφαλεια και για λαστιχα και κρυσταλα diesel εγγυημενο, με 363 ευρω το εχει προσφορα.
Προφανώς εχει να κανει με την ημερομηνια. Εγω κατω απο 475ε δεν εχω καταφερει να βρω..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.377
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom