Γενικά Εξωτικο ταξιδι

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Σας ευχαριστω πολυ ολους!
Οχι, δεν εχω τετοιες ψευδαισθησεις οτι θα παω για 15 μερες, εχω σωας τα φρενας, με αυτα τα λεφτα δεν γινεται!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν αξιζει να πας σε εκεινα τα μερη για ενα πενθημερο. Απο δεκαημερο και πανω. Μην ξεχνας οτι θα εχει και να συνελθει απο τις πτησεις και απο τη διαφορα της ωρας, οποτε η πρωτη μερα φευγει μεσα στην κουραση.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Με βαση ολα αυτα που λεμε ...δυσκολο το βλεπω ολο το εγχειρημα.
Οποτε παιδια αρχιστε να αποταμιευετε σιγα σιγα και μεχρι τον Αυγουστο 2011 μπορει να ανεβει το budget.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Όσον αφορά το σκέλος της ερώτησής σου από πρακτορεία εξωτερικού, θα έλεγα ότι δεν συμφέρει ειδικά αν κοιτάς προς Ανατολή μεριά. Η πτήση και μόνο που θα πληρώσεις για οποιαδήποτε πόλη της Ευρώπης το βλέπω λίγο χλωμό να είναι κάτω από 200 Ευρώ. Να μην μιλήσω για το χρόνο που θα χάσεις και την κούραση που θα φας.
 

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Οποτε απλα το ξεχναω...δεν ειναι θεμα αποταμιευσης, υπαρχουν κ αλλοι "στοχοι" που πρεπει να καλυφθουν με την αποταμιευση μας.
Σας ευχαριστω οπως και να χει
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μην απελπίζεσαι. Δεν είναι καθόλου απίθανο να σου κάτσει ένα πακέτο 8-ήμερο στο Σαμούι γύρω στο χιλιάρικο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.825
Likes
18.777
Με αυτά τα χρήματα ξεχνάς τα εξωτικά και μακρινά μέρη. Καλύτερα να πας κάπου πιο κοντά αλλά εξίσου όμορφα για ένα αξέχαστο ταξίδι (π.χ. Ιταλία).
 

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Ιταλια εχω παει πολλες φορες.Οχι πως δεν θα ξαναπαω στο μελλον, τη λατρευω αλλα φετος θα ηθελα να κανω κατι διαφορετικο.Θα δειξει προς τα που θα μας βγαλει τελικα, ευχαριστω
 

Genovefa

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ, Ταιλανδη, Ιρλανδια
για τους αλλους προορισμους δεν ξερω αλλα πιστευω οτι Ταυλανδη(Κο Σαμουι η Πουκετ) μπορεις να βρεις ταξιδακι με το budget που εχεις. Βλεπω τα τελευταια χρονια τα πακετα στο pakepaketo.gr και στο Paradise Vacation club που προτεινε και η Κλεοπατρα και υπαρχουν καλες τιμες για 8 μερες-6 νυχτες. Δεν ειμαι σιγουρη ποσο αυξανονται για Αυγουστο αλλα αμα το κλεισεις πιο νωρις θα πιασεις την προσφορα.

Οσο για τις εκδρομες σ αυτα τα νησακια επειδη ειχα κοιταξει ειχα βρει και φθηνες(σχετικα με το τι προσφερουν) ολοημερες με σαφαρι στη ζουκλα η ξεναγηση σε καποια μερη, οπως και σπα. :) Πες μου αμα θες να βρω τα site που ειχα κοιταξει γιατι παει κ λιγος καιρος.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εκτος του Paradise Vacation Club χτες ειδα ταμπελα εξω απο ταξιδιωτικο γραφειο το Grecian Travel : Ταυλανδη =570 ευρω
επισης το Your Way Travel στη Γλυφαδα εγραφε ΄Ταυλανδη απο 399 ευρω.
Αυτα βεβαια μπορει να ειναι κραχτες ..μη σε παρουμε και στο λαιμο μας ..ψαξτο παντως
 

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Μου εχουν απαντησει τα περισσοτερα πρακτορεια πως οι τιμοκαταλογοι εκεινης της περιοδου δεν ειναι ακομα ετοιμοι, να ξαναεπικοινωνησω τον Μαρτιο.4-5 παλι μου εχουν στειλει ηδη προσφορα , αφορουν Ταυλανδη και Μπαλι σε 4στερα ξενοδοχεια με 5 διανυκτερευσεις
 

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Παιδια εχω απελπιστει....
Δωστε μια βοηθεια χρειαζομαι εναν εξωτικο προορισμο να αποδρασω....
Ψαξαμε για ταυλανδη φοβομαστε τη ραδιενεργεια ψαξαμε για σαρμ ελ σειχ γινεται πολεμος στο καιρο....
Προτεινεται κατι καλο αλλα οχι πολυ ακριβο....
Εισιτηρια και ξενοδοχειο γυρω στα 700 ευρω τι μπωρουμε να βρουμε?
Να προτιμισω ταξιδιωτικο η να την ψαξω μονος μου?
Δεν εχω ιδεα απο ταξιδια!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom