Γενικά Εξωτικο ταξιδι

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ειδες βρε παιδι μου τι αδικη ειναι η ζωη! ουτε ενα εξωτικο προορισμο της προκοπης δεν μπορεις να βρεις πλεον...παει χαλασε ο κοσμος...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Χμ... εννοείται ότι θα το κλείσεις μόνος για να σου βγει τόσο φθηνά. Στα 700 ευρώ όλα μέσα ούτε την Ταϋλάνδη μωρέ θα έβρισκες. Εκτός κι αν είχες πετύχει κανένα 400αρι στα εισιτήρια και έμενες σε κάτι πολύ πολύ φθηνό.
Γιατί δεν δοκιμάζεις μέσω της ryanair να πας στα Κανάρια?
Πετάει για Λανθαρότε, αν δεν κάνω λάθος. Είναι σαφώς εξωτικά και αν βρεις φθηνά αεροπορικά με τη ryanair, με 700 ευρώ τη βγάζεις οπωσδήποτε.
Αλλιώς, υπάρχει το Μαρόκο με easyjet μέσω Μιλάνου που ανταποκρίνεται στο μπάτζετ σας και πάλι.
Σε καλύπτουν αυτά;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Συγνώμη αναφέρθηκε πουθενά ότι η ραδιενέργεια έφθασε μέχρι τη Ταϋλάνδη; δεν βρίσκω το λόγο για τέτοιο πανικό
Επίσης το budget σου (700?) δεν θα έφθανε για Ταϋλάνδη ούτως ή άλλως. Αν δεν έχεις σχέση με ταξίδια και δεν έχεις διάθεση περιπέτειας καλύτερα να βρείς κάτι από ένα πρακτορείο. Κάποιο ένθετο κυριακάτικης εφημερίδας θα σε προσανατολίσει με βάση τις τιμές
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Σου έστειλα στο πρώτο σου θέμα τη συζήτηση που είχε γίνει επί της ραδιενέργειας. Φαντάζομαι, θα είδες ότι η Ταϋλάνδη δεν έχει πρόβλημα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με πρακτορειο και 700 ευρω πας μεχρι τη Ρωμη ενα πενθημερο. Τα Μαροκο και Καναρια που προταθηκαν ειναι πολυ καλες λυσεις...
 

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σας...
Ξερετε αν υπαρχει καποια αξιοπιστη πηγη απο οπου μπορω να ενημερωνομε σχετικα με την ταυλανδη και αν υπαρχει κινδινος για καποιο προβλημα απο τη ραδιενεργεια (καποιο σαιτ)

Ευχαριστω πολυ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κολλημα ε; Ποιος σου ειπε ρε φιλε πως εχει προβλημα η Ταυλανδη;
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
η αληθεια ειναι οτι πεφτει λιγακι μακρια η ταυλανδη για να εχει προβλημα με τη ραδιενεργεια..
αλλα αφου δε βγαινεις κ οικονομικα.. τι το ψαχνεις;;;
δες για τιποτα αλλο να μη χανεις κ χρονο
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος πανικός με τη ραδιενέργεια... Ακούσατε εσεις για κανενα μπαμ??? Τέλος παντων εκτος απο τους προορισμους που αναφέρθηκαν παραπάνω, κοιτα και για Ibiza, Mayorka (τωρα κατα ποσο ειναι εξωτικα μερη αυτα δεν ξερω...). Επισης με 760? γνωστο πρακτορειο διοργανώνει για Μαδερα που κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ ωραια και αρκετα εξωτικα. για δες..

ΠΡΟΣΦΟΡΑ! ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΙΚΗ ΜΑΔΕΡΑ - Kyklos Travel
Ποτε θες να πας?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω μια χαρά η Μαδέιρα, αν και δεν είναι για πολύ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H Ταϊλάνδη αν και πιο κοντά στην Ιαπωνία από τα υπόλοιπα μέρη που σου προτείνουν δεν κινδυνεύει καθόλου απ' τη ραδιενέργεια. Γιατί στα πλάτη που γίνεται έκλυση ραδιενέργειας υπερισχύουν οι άνεμοι Easterlies που πνέουν από ΝΔ προς ΒΑ, σε αντίθετη κατεύθυνση απ' την Ταϊλάνδη. Mεγαλύτερο κίνδυνο θα διέτρεχες αν επισκεπτόσουν την Ανατολική Ακτή των ΗΠΑ.

asquall.sfsu.edu_gif_jetstream_pac_init_00.gif

Όπως βλέπεις το jetstream στα 300 mbar (αντιστοιχεί σε υψόμετρο 9000μ) έχει καθαρά ανατολική συνιστώσα, άρα πρώτα θα φτάσει το ραδιενεργό νέφος στη Β. Αμερική, μετά στην Ευρώπη και μετά στη NA Ασία.
 

Sakias

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Παιδια σας ευχαριστω πολυ πειστικανε τελικα τελος μαιου φευγουμε για σαμουι 800 ευρο 8 μερες σε 5αστερο στην τσεγουενκ πιστευω ειναι καλα.
Σας ευχαριστω για ολα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.466
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom