Γενικά Εξωτικο ταξιδι

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ολες οι εκδρομες υπαρχουν στην ιστορια της Varioathens
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...DC-%F4%E7%F2-%F4%E1%FB%EB%DC%ED%E4%E7%F2.html
ειναι αναλυτικος οδηγος για τις εκδρομες και το Κραμπι γενικοτερα.

Εκεινο που μπορω να σου πω εγω ειναι οτι εαν πας τωρα , δηλαδη λοου σιζον οπως εγω , οι εκδρομες ειναι μισοτιμης , δεχονται και παζαρια.(το λεω και παραπανω σε ποστ μου). Μας εκοβαν απο την τιμη επειδη ημασταν τρια ατομα - τοσο καλα!
Τα γραφεια λενε το καθενα διαφορετικη τιμη με διαφορα της ταξης 100-200 ακομα και 300 μπατ , οποτε κανε μια βολτα στην Αο Ναγκ και τσεκαρισε τιμες. Γιατι αυτος που πληρωνει πχ 800 μπατ και αυτος που πληρωνει 600 , την ιδια εκδρομη πανε , με το ιδιο ταχυπλοο.
 

magik life

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
φευγω στις 25 αυγουστου 5 μερες κραμπι 4 πουκετ. ενταξει γενικα πηρα καποιεσ πληροφοριες που ήθελα..αν γνωριζεις κ κατι για πουκετ που θα πρεπει να εχω στο νου μου θα περιμενω νεα σου.σε ευχαριστω πολυ:clap::clap:
 

Αλεξ_Παπ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Προσπαθώ να οργανώσω ενα ταξιδι την περίοδο των Χριστουγέννων με την κοπέλα μου και αναζητούμε εναν προορισμό διαφορετικό απο τα ταξιδια στην Ευρώπη που εχουμε κάνει..
Ψαχνουμε εναν προορισμό πιο εξωτικό, οχι πολύ τουριστικό με παραλίες και φύση.
Εχουμε στο μυαλό μας:
-Ταϊλανδη
-Μπαλί
-Σρι Λάνκα
Θα έχουμε μονο 8-10 μέρες στη διαθεσή μας και υπολογίζουμε γυρω στα 1000 ευρώ κατα άτομο.
Οποιαδήποτε ιδέα , εμπειρία και συμβουλή ευπροσδεκτη..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λες όχι πολύ τουριστικό προορισμό, μα δεν υπάρχει πιο τουριστικό από την Ταυλάνδη και το Μπαλί. Επίσης την περίοδο των Χριστουγέννων είναι που θα γίνεται της τρελής και φυσικά με 1000 ευρώ το άτομο δε νομίζω να πηγαίνεις σε κανένα από τα τρια μέρη για 10 μέρες (εκτός αν εννοείς τα εκεί έξοδα χωρίς τα αεροπορικά)
 

mariapik

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα σας παιδια !! Λοιπον τισ τελευταιες μερες ψαχνω να παω καπου με την κολλητη μου καπου προς Ασια .

Αυτα που θελουμε ειναι

Να εχει πολυ ωραιο κοσμο (και ανδρες :xalara:)

Να εχει πολυ ζεστη και να μππρουμε νακανουμε μπανιο και οταν ειναι χειμωνας εδω. Κατα προτιμηση το ταξιδι θα γινει Φεβρουαριο

Να εχει και καποια μουσεια και μια ιστορια η πολη μην μας πουνε και απολιτιστες

Αυτα που εχω σκεφτει ειναι Τζεντα που ειδα εχει και θαλασσα !!! , Ντουμπαι και Χονγκ Κονγκ.

Εχει παει κανεις σε μια απο αυτες τις πολεις.. τι μου προτεινετε να δω :;
 
Last edited by a moderator:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλημερα σας παιδια !! Λοιπον τισ τελευταιες μερες ψαχνω να παω καπου με την κολλητη μου καπου προς Ασια .

Αυτα που θελουμε ειναι

Να εχει πολυ ωραιο κοσμο (και ανδρες :xalara:)

Να εχει πολυ ζεστη και να μππρουμε νακανουμε μπανιο και οταν ειναι χειμωνας εδω. Κατα προτιμηση το ταξιδι θα γινει Φεβρουαριο

Να εχει και καποια μουσεια και μια ιστορια η πολη μην μας πουνε και απολιτιστες

Αυτα που εχω σκεφτει ειναι Τζεντα που ειδα εχει και θαλασσα !!! , Ντουμπαι και Χονγκ Κονγκ.

Εχει παει κανεις σε μια απο αυτες τις πολεις.. τι μου προτεινετε να δω :;
Χονγκ Κονγκ έχει ψύχρα τον Φεβρουάριο δεν θα μπορείτε να κάνετε μπάνιο,Τζέντα και γενικά Σ. Αραβία είναι σχεδόν αδύνατον να πανε 2 γυναίκες μονες. Ντουμπάι έχει καλό καιρό για θάλασσα αλλά δεν έχει τίποτα απο ιστορία, μουσεία κτλ. μόνο shopping!
Γι'αυτά που θέλεις θα πρότεινα Ταυλάνδη. Πάτε 2-3 μέρες Μπανγκοκ και μετα πάτε σε κάποιο νησί εκεί κοντά.
 

mariapik

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χονγκ Κονγκ έχει ψύχρα τον Φεβρουάριο δεν θα μπορείτε να κάνετε μπάνιο,Τζέντα και γενικά Σ. Αραβία είναι σχεδόν αδύνατον να πανε 2 γυναίκες μονες. Ντουμπάι έχει καλό καιρό για θάλασσα αλλά δεν έχει τίποτα απο ιστορία, μουσεία κτλ. μόνο shopping!
Γι'αυτά που θέλεις θα πρότεινα Ταυλάνδη. Πάτε 2-3 μέρες Μπανγκοκ και μετα πάτε σε κάποιο νησί εκεί κοντά.
Καλησπερα και παλι!! Ταυλανδη ομως δεν εχει ωραιους ανθρωπους ... :(
 

mariapik

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Έχει τόσους πολλούς τουρίστες απο όλο το κόσμο οπότε όλο και κάποιοι θα σου αρέσουν!

Σκεφτηκαμε το Ντουμπαι η το Καταρ γιατι τα συνδιαζει σχεδον ολα. καιωραιες παραλιες οργανωμενες και ψωνια και ωραια μερη περιεργα και μουσεια και ωραια σπιτια. ποια ειναι η αποψη σας? χρειαζεται αδεια εισοδου-εξοδο για εκει? ευχαριστω
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σκεφτηκαμε το Ντουμπαι η το Καταρ γιατι τα συνδιαζει σχεδον ολα. καιωραιες παραλιες οργανωμενες και ψωνια και ωραια μερη περιεργα και μουσεια και ωραια σπιτια. ποια ειναι η αποψη σας? χρειαζεται αδεια εισοδου-εξοδο για εκει? ευχαριστω
Για το Κατάρ δεν μπορώ να σου πω πολλά πράγματα. Χρειάζεται μια απλή βίζα που τη βγάζεις εκείνη τη στιγμή αν θυμάμαι καλά έδωσα 20-25 ευρω το 2011.Εχει αρκετά εμπορικά κεντρα.
Το Ντουμπάι ειναι πολυ πιο τουριστικό με πολλαπλάσιο κόσμο και πιο "φιλικο". Εχει ατελείωτα εμπορικά κέντρα έχει δημόσια παραλία και οργανωμένες παραλίες που για να πας πληρώνεις.Δεν χρειάζεται βίζα.
Για πρώτη φορά προς τα εκεί θα διάλεγα Ντουμπάι.
 

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σκεφτηκαμε το Ντουμπαι η το Καταρ γιατι τα συνδιαζει σχεδον ολα. καιωραιες παραλιες οργανωμενες και ψωνια και ωραια μερη περιεργα και μουσεια και ωραια σπιτια. ποια ειναι η αποψη σας? χρειαζεται αδεια εισοδου-εξοδο για εκει? ευχαριστω
Καλησπέρα,
Στο Qatar πήγα τον Μαϊο 2016, δε χρειάστηκα ούτε βίζα, ούτε τίποτα ιδιαίτερο πέρα από διαβατήριο.
Παραλίες δεν έχει για μπάνιο. Πήγαμε σε ένα νησάκι, το νερό πολύ ζεστό, η άμμος λασπώδης...
Επίσης, είναι αρκετά συντηρητικοί, πρέπει να είστε προσεκτικές σε θέμα ντυσίματος και φυσικά το αλκοόλ απαγορεύεται παντού εκτός από τα μπαρ των ξενοδοχείων.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.003
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλησπέρα,
Στο Qatar πήγα τον Μαϊο 2016, δε χρειάστηκα ούτε βίζα, ούτε τίποτα ιδιαίτερο πέρα από διαβατήριο.
Παραλίες δεν έχει για μπάνιο. Πήγαμε σε ένα νησάκι, το νερό πολύ ζεστό, η άμμος λασπώδης...
Επίσης, είναι αρκετά συντηρητικοί, πρέπει να είστε προσεκτικές σε θέμα ντυσίματος και φυσικά το αλκοόλ απαγορεύεται παντού εκτός από τα μπαρ των ξενοδοχείων.
Εισαι σιγουρη οτι δεν εβγαλες βιζα;;;; Γιατι το σεπτεμβρη που πηγα εγω εβγαζες επιτοπου με 25 ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom