Γενικά Εξωτικο ταξιδι

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εισαι σιγουρη οτι δεν εβγαλες βιζα;;;; Γιατι το σεπτεμβρη που πηγα εγω εβγαζες επιτοπου με 25 ευρω.
Θυμάμαι να με βγάζουν φωτογραφία... Πληρώσαμε κ όλας εκεί;
Εμπιστεύομαι καλύτερα εσένα!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αυτα που εχω σκεφτει ειναι Τζεντα που ειδα εχει και θαλασσα !!! , Ντουμπαι και Χονγκ Κονγκ.
Να σε δω, να κάνεις μπανιο στην Τζέντα, να ψάχνεις άντρα και τι στο κόσμο!
Ασχετώς πως αποκλείεται να βγάλεις βίζα.

Ποσο μάλλον ότι δεν λες τα ΗΑΕ και το Κατάρ εξωτικά μέρη...
 

Justtravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλημέρα στο παρεάκι!!!
Είμαι καινούργια σαν μέλος αλλά σας παρακαλουθώ πολλά χρόνια. :)
Θέλω να κάνω ένα ταξίδι με τον σύντροφο μου σε κάποιον εξωτικό προορισμό με τιρκουαζ νερά και χρυσαφένιες αμμουδιές.
Έχω αγχωθεί λίγο με την αναζήτηση καθώς εγώ είμαι το άτομο στη σχέση μας που ασχολείται με τις αναζητήσεις ταξιδιών, κρατήσεις κ.α.
Είμαστε μαζί 4 χρόνια και σκεφτόμουν ως προορισμό τις Μαλδίβες για 6 ημέρες. Πείτε μου κιόλας αν είναι αρκετές για εκεί ή για κάποιον άλλο προορισμό που θα μου προτείνετε.
Το budget μας υπολογίζω να είναι περίπου 600-1000€/άτομο maximum για ξενοδοχείο και αεροπορικά.
Εννοείται πως όσο λιγότερα δώσουμε στα παραπάνω τόσο το καλύτερο για μένα, δεν είναι ότι μου περισσεύουν κιόλας είμαι μικρούλα, οπότε καταλαβαίνετε πως ακόμα πιο οικονομικές προτάσεις είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενες.
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τον συγκεκριμένο προορισμό ή και κάποιον άλλο προορισμό που έχει όμορφες παραλίες(και φαγητό που να τρώγεται χαχα :p ), ποια είναι η κατάλληλη εποχή Ελλάδας για να πάμε εκεί ώστε να κάνουμε τα μπάνια μας, αν είναι καλύτερα να κλείσω με ταξιδιωτικό πρακτορείο(αν ναι, αν ξέρετε κάποιο καλό να μου προτείνετε) ή μόνη μου και ό,τι ό,τι άλλο θα θέλατε να με συμβουλέψετε ή να μου προτείνετε από ξενοδοχεία, ποια νησάκια είναι ωραία κ.α.
Θα ήθελα εκτός από τα μπάνια που σίγουρα θα τιμήσουμε να έχουμε τη δυνατότητα στην γύρω περιοχή να κάνουμε και κάποιες δραστηριότητες, να υπάρχουν μαγαζιά με φαγητό κ.α.
Επίσης να μου πείτε αν σε περίπτωση που πούμε ότι είναι γαμήλιο ταξίδι παίζουν καλύτερες προσφορές ή αντιθέτως ''τσεκουρώνουν'' παραπάνω.
Ελπίζω να μη σας κούρασα. Θα χαρώ πολύ να δω τις προτάσεις σας.
Καλή συνέχεια σε όλους!! :)
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.069
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
600-1000 θες μόνο για τα αεροπορικά... πάρε κι ένα sleeping bag για την παραλία και είσαι μέσα στο μπάτζετ.
 

Justtravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
600-1000 θες μόνο για τα αεροπορικά... πάρε κι ένα sleeping bag για την παραλία και είσαι μέσα στο μπάτζετ.
Λόγω του ότι δεν γνωρίζω πίστευα ότι κάποιος που ξερει θα με κατατοπίσει, αλλά προφανώς είχα την ατυχία η πρώτη μου απάντηση να είναι ειρωνική και χωρίς θέληση για βοήθεια. Μια γνωστή μου είχε πει ότι υπάρχουν πακέτα με 1000€ αεροπορικά και ξενοδοχείο.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
600-1000 θες μόνο για τα αεροπορικά... πάρε κι ένα sleeping bag για την παραλία και είσαι μέσα στο μπάτζετ.
Χαχαχαχα βοηθά την κοπέλα ρε κ άστα αυτά xD
Ισχύει κοπελιά με αυτό το Μπάτζετ ,Μαλδίβες δεν πας εννοείτε..αλλά υπάρχουν πολλά υπέροχα μέρη Ευρώπη που μπορείς να πας κ να περάσεις φαντάστηκα ;)
 

Justtravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Χαχαχαχα βοηθά την κοπέλα ρε κ άστα αυτά xD
Ισχύει κοπελιά με αυτό το Μπάτζετ ,Μαλδίβες δεν πας εννοείτε..αλλά υπάρχουν πολλά υπέροχα μέρη Ευρώπη που μπορείς να πας κ να περάσεις φαντάστηκα ;)
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Ποιο ειναι πιστευεις ένα καλο budget για νορμαλ δωματιο στις Μαλδίβες ή καποιον άλλον εξωτικο προορισμό; Τι έχεις να μου προτείνεις από προορισμούς εντός ή εκτός Ευρώπης;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.450
Likes
4.455
Με οργανωμένο πρακτορείο είναι πολύ δύσκολο να βρείτε εξωτικό προορισμό σ'αυτά τα χρήματα (άντε κανένα πακέτο προσφοράς κοντά στα 1.000 ευρώ το άτομο για 5 διανυκτερεύσεις σε Μπαλί ή Ταυλάνδη). Για Μαλδίβες ένα οικονομικό πακέτο έχει κοντά στα 1.400-1.500.
Αν τα κλείσετε μόνοι σας με αναζήτηση μήνες πριν σε συνδυασμό με προσφορές αεροπορικών, έχετε καλύτερες πιθανότητες
 

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Αν θελεις χαλαρωση και παραλιες και φθηνο budget σκεψου και το Σαρμ ελ σειχ που ειναι αρκετα οικονομικο και μπορεις να το συνδιασεις και με το Καιρο
 

Justtravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Με οργανωμένο πρακτορείο είναι πολύ δύσκολο να βρείτε εξωτικό προορισμό σ'αυτά τα χρήματα (άντε κανένα πακέτο προσφοράς κοντά στα 1.000 ευρώ το άτομο για 5 διανυκτερεύσεις σε Μπαλί ή Ταυλάνδη). Για Μαλδίβες ένα οικονομικό πακέτο έχει κοντά στα 1.400-1.500.
Αν τα κλείσετε μόνοι σας με αναζήτηση μήνες πριν σε συνδυασμό με προσφορές αεροπορικών, έχετε καλύτερες πιθανότητες
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα κοιτάξω και για Μπαλί, Ταυλάνδη. Θα κάνω μια αναζήτηση και για αεροπορικα!! Να είστε καλά!!

Αν θελεις χαλαρωση και παραλιες και φθηνο budget σκεψου και το Σαρμ ελ σειχ που ειναι αρκετα οικονομικο και μπορεις να το συνδιασεις και με το Καιρο
Μόλις το είδα στο google και φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον!! Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σας!!!
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.450
Likes
4.455
Μπορείτε να βρείτε οικονομικά αεροπορικά με τη Scoot (low cost) π.χ. για Πουκέτ με 400 ευρώ το άτομο με επιστροφή (πλέον χρέωση αποσκευής κλπ.) και να κλείσετε ξενοδοχεία μόνοι σας (το κόστος διαβίωσης-διαμονής κλπ. είναι σχετικά χαμηλό σε εκείνες τις περιοχές)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.282
Μηνύματα
886.527
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom