Επείγον!!! έχασα ταυτότητα και τωρα τι γίνεται??

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Αν δηλαδή πάω για καμιά μονοήμερη στην Ρώμη με την ryanair και χάσω η μου κλέψουν την ταυτότητα και δεν έχω χρήματα για άλλο εισητήριο μιλάμε για καταστροφή
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+WQ+E-2008-1379+0+DOC+XML+V0//EL εμενα ετυχε στη Πραγα.... αλλα ο @makisg μου εστειλε λυση αμεσως
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αν δηλαδή πάω για καμιά μονοήμερη στην Ρώμη με την ryanair και χάσω η μου κλέψουν την ταυτότητα και δεν έχω χρήματα για άλλο εισητήριο μιλάμε για καταστροφή
Σε ταξίδι μας στη Ρώμη, έκλεψαν τις ταυτότητες από φιλικό ζευγάρι. Πήγαν στην αστυνομία, δήλωσαν την κλοπή και τους έδωσαν ένα χαρτί που μπόρεσαν και ταξίδεψαν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Σε ταξίδι μας στη Ρώμη, έκλεψαν τις ταυτότητες από φιλικό ζευγάρι. Πήγαν στην αστυνομία, δήλωσαν την κλοπή και τους έδωσαν ένα χαρτί που μπόρεσαν και ταξίδεψαν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
Mε Ryanair;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ταξίδι μας στη Ρώμη, έκλεψαν τις ταυτότητες από φιλικό ζευγάρι. Πήγαν στην αστυνομία, δήλωσαν την κλοπή και τους έδωσαν ένα χαρτί που μπόρεσαν και ταξίδεψαν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
να υποθεσω οτι ειχαν καποιο αλλο εγγραφο ταυτοπροσωπιας? γιατι εμενα που μου συνεβη και δεν ειχα τιποτε αλλο μαζι μου, μεσολαβησε ο προξενος προσωπικα (που τον εψαχνα πασχαλιατικα στο κινητο του...) για να μπορεσω να ταξιδεψω...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Συμβαίνει μερικές φορές,(εξαρτάτε από τον υπάλληλο)Η Ράυαν σ'αυτό το θέμα
είναι σκληρή.Όπως έχω ξαναπεί ,έχω περάσει αρκετά άτομα,(εύκολα ή δύσκολα)
και μου κάνανε μεγάλη μανούρα με την γυναίκα μου.Ευτυχώς που είχε μαζί της
το Γερμανικό διαβατήριο (το οποίο ήταν ληγμένο).
Δεν δέχονταν ούτε την δήλωση της αστυνομίας,ούτε το πιστοποιητικό ταυτοπροσωποίας από το προξενείο.Δέχτηκαν ένα ληγμένο διαβατήριο το οποίο
μάλιστα ούτε που το άνοιξαν.
Με απλή δήλωση ,έχω περάσει άτομα στην aegean,vueling,(spanair-futura δεν υπάρχουν πια) Alitalia,lufthansa. Swiss με ζόρι.Μπορεί να έχω και σε άλλες εταιρίες
που μου διαφεύγουν τώρα.
Α και austria.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Δεν είχαν κανένα έγγραφο μαζί τους, ετοιμαζόμασταν για απίστευτη ταλαιπωρία και σε μισή ώρα είχαμε ξεμπλέξει! Στη πλατεία Βενετίας στους καραμπινιέρους πήγαμε και το μόνο αρνητικό ήταν που ο σκοπός δεν ήξερε αγγλικά.
 

Petros1006

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Βοήθεια!!! Έχασα την ταυτότητα μου κ είναι να πετάξω σε 9 μέρες για Ρομη! Το διαβατήριο μου έχει λήξει εδώ κ 6 χρόνια... τι να κάνω; έχω ελπίδα να το κάνω το ταξίδι; Μένω κοντά στην Κολόνια κ θα πετούσα από εδώ με Eurowings
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Βοήθεια!!! Έχασα την ταυτότητα μου κ είναι να πετάξω σε 9 μέρες για Ρομη! Το διαβατήριο μου έχει λήξει εδώ κ 6 χρόνια... τι να κάνω; έχω ελπίδα να το κάνω το ταξίδι; Μένω κοντά στην Κολόνια κ θα πετούσα από εδώ με Eurowings
πρεπει να πας στο κοντινοτερο προξενειο.απο εκει θα βρεις λυση!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Θα δηλώσεις στην αστυνομία την απώλεια της ταυτότητάς σου, κάτι που πρέπει να έχεις κάνει ήδη και θα σου δώσουν ένα έγγραφο. Μετά πας στην πρεσβεία και εκεί θα σου που τι άλλο πρέπει να κάνεις. (Να υποθέσω πως έχεις ελληνική ταυτότητα).
 

Petros1006

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Θα δηλώσεις στην αστυνομία την απώλεια της ταυτότητάς σου, κάτι που πρέπει να έχεις κάνει ήδη και θα σου δώσουν ένα έγγραφο. Μετά πας στην πρεσβεία και εκεί θα σου που τι άλλο πρέπει να κάνεις. (Να υποθέσω πως έχεις ελληνική ταυτότητα).
Ναι έχω ελληνική ταυτότητα, πιστεύετε θα με βοηθήσουν; Θα πάω αύριο να δηλώσω ότι την έχασα κ την Δευτέρα θα πάω στο προξενιό στο Ντησελντορφ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Ναι έχω ελληνική ταυτότητα, πιστεύετε θα με βοηθήσουν; Θα πάω αύριο να δηλώσω ότι την έχασα κ την Δευτέρα θα πάω στο προξενιό στο Ντησελντορφ!
Δήλωση απώλειας+προξενείο.Κάτι θα κάνουν,το θέμα είναι πότε θα το κάνουν.Ας είμαστε αισιόδοξοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom