Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

p@n

Member
Μηνύματα
65
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Οι Σκωτσεζοι δεν ειναι αγγλοτραφεις...
μωρέ δεν είναι...αλλά δεν φαντάζομαι να ξεφεύγουν πολύ από την τυπικότητα των γειτόνων τους...Δεν ξέρω!Θα τους γνωρίσω και θα σχηματίσω άποψη!Πάντως έχω ακούσει ότι είναι επικοινωνιακοί και φιλικότατοι!Sorry για το offtopic!;)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.434
Και μάλιστα κάποιοι Σκωτζέζοι, πές τους εθνικιστές πές τους όπως θέλεις, δεν τρέφουν και ιδιαίτερη συμπάθεια στους Άγγλους...και δεν πρέπει να είναι λίγοι..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.299
Και μάλιστα κάποιοι Σκωτζέζοι, πές τους εθνικιστές πές τους όπως θέλεις, δεν τρέφουν και ιδιαίτερη συμπάθεια στους Άγγλους...και δεν πρέπει να είναι λίγοι..
Αυτοί οι κάποιοι, μάλιστα, ανήκουν και στην κυβέρνηση, η οποία διαθέτει δωρεάν τις σπουδές στα σκωτσέζικα Πανεπιστήμια για κάθε ευρωπαίο πολίτη, αλλά βάζει δίδακτρα και τσουχτερά μάλιστα μόνο στους Αγγλους :D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και σε ερωτηση μου(χωρις να γνωριζω την προελευση τους):απο την Αγγλια ειστε?με υφος σοβαρο εως παρεξηγημενο:ΟΧΙ...απο την Σκωτια!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.902
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Διαβατηριο εντος Ευρωπαϊκης Ενωσης

Υπαρχει χωρα εντος Ευρωπης,εντος Ευρωπαϊκης Ενωσης ή εκτος που ομως δεν χρειαζεται βιζα στην οποια να υπαρχει προβλημα με διαβατηριο το οποιο ληγει σε 3μηνες ??
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Υπαρχει χωρα εντος Ευρωπης,εντος Ευρωπαϊκης Ενωσης ή εκτος που ομως δεν χρειαζεται βιζα στην οποια να υπαρχει προβλημα με διαβατηριο το οποιο ληγει σε 3μηνες ??
Υπάρχει χώρα, η Αλβανία για παράδειγμα. Και λοιπόν;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.902
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ε για να το λεω κατι θα εχω στο νου μου,δεν το λεω στον αερα .. Προς χωρες πρωην ΕΣΣΔ (εκτος Ρωσιας,Λευκορωσιας,Αρμενιας που θελει βιζα) οπως Ουκρανια,Λιθουανια,Λετονια θα υπαρχει προβλημα ??
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Ε για να το λεω κατι θα εχω στο νου μου,δεν το λεω στον αερα .. Προς χωρες πρωην ΕΣΣΔ (εκτος Ρωσιας,Λευκορωσιας,Αρμενιας που θελει βιζα) οπως Ουκρανια,Λιθουανια,Λετονια θα υπαρχει προβλημα ??
Μπορείς να κοιτάξεις μια-μια τις χώρες που σε ενδιαφέρουν στο IATA - Personalised Passport, Visa & Health travel documentation advice
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λιθουανια, Λετονια ανηκουν Σενγκεν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom