Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

greek

Member
Μηνύματα
62
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Προγραμματίζω ταξίδι σε Μαυροβούνιο, Κροατία, Τεργέστη οδικώς απο Αλβανία. Θα γυρίσουμε μάλλον οδικώς μέσω Σερβίας (θέλουμε να μείνουμε και Βελιγράδι) και Σκοπίων.
Για Κροατία και Ιταλία ξέρω, αφού είναι στην E.E. θέλει μόνο ταυτότητα...
Αλλά για Αλβανία, Μαυροβούνιο, Βοσνία, Σλοβενία, Σερβία και Σκόπια τι ακριβώς ισχύει;

Ευχαριστώ
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το 2011 έκανα ένα παρόμοιο ταξίδι οδικώς. Ρωτώντας τις αντίστοιχες πρεσβείες, με την ταυτότητα νέου τύπου πέρασα από αυτές τις χώρες χωρίς κανένα πρόβλημα. Για το αυτοκίνητο χρειάζεσαι και πράσινη κάρτα εκτός από αδεια, δίπλωμα & ασφάλεια σε ισχύ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Προφανως η ταυτοτητα αρκει. Αλλα αν εχεις διαβατηριο ακομα καλυτερα
 

damasta

Member
Μηνύματα
194
Likes
395
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Προγραμματίζω ταξίδι σε Μαυροβούνιο, Κροατία, Τεργέστη οδικώς απο Αλβανία. Θα γυρίσουμε μάλλον οδικώς μέσω Σερβίας (θέλουμε να μείνουμε και Βελιγράδι) και Σκοπίων.
Για Κροατία και Ιταλία ξέρω, αφού είναι στην E.E. θέλει μόνο ταυτότητα...
Αλλά για Αλβανία, Μαυροβούνιο, Βοσνία, Σλοβενία, Σερβία και Σκόπια τι ακριβώς ισχύει;

Ευχαριστώ
απο οσο εχω ψαξει περνας και με ταυτοτητα νεου τυπου.
θελω να σε ρωτησω:ποιον ακριβως δρομο θα χρησιμοποιησεις για την διασχιση της Αλβανιας;
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Γεια σας και από εμένα!!
Πρόκειται να ταξιδέψω τον Οκτώβρη Ιρλανδία μέσω Αγγλίας, αλλά έχω ταυτότητα μόνο (με λατινικούς χαρακτήρες φυσικά, αλλά χειρόγραφους) και αναρωτιόμουν αν θα έχω κανένα πρόβλημα στο αεροδρόμιο (έχω κλείσει και με rayanair) γιατί αυτές οι χώρες δεν ανήκουν στην Σέγκεν. Αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει θα του ήμουν ευγνώμων!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με ότι φαίνεσαι πιο όμορφη! :p Ν
Νομίζω κάνουν και τα δύο, εγώ πήγα με διαβατήριο, θα μας πεί κάποιος που πήγε με ταυτότητα.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.541
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Δεν υπάρχει θέμα --- ταυτότητα είσαι ΟΚ --- ήμουν εκεί το πάσχα που μας πέρασε
EU είναι οι άνθρωποι
 

toxotis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια-Γη του Πυρος
Tελικα ψαχνωντας στο φορουμ,μαλλον μπερδευτηκα .....
Θα ηθελα μια σιγουρη και σταρατη απαντηση.... Σημερα 2014 χρειαζεται διαβατηριο στα Σκοπια και στην Σερβια???? Το "καλυτερα να εχεις"δεν λεει τιποτα οταν αφορα μια παρεα 8 ατομων που πρεπει ολοι να βγαλουν νεο(ανανεωση).
Θα επιστρεφομε απο Αυστρια μεσω Κροατιας Σλοβενιας και θα θελαμε ΣΙΓΟΥΡΑ να ξερουμε τι ισχυει....
Στο φορουμ κυκλοφορει μια χαλαρη αντιληψη οτι δεν χειαζεται,αλλα αμα το εχεις ακομα καλυτερα!
HELP!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom