Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Οκ σε ευχαριστω πολυ. Τωρα πηρα την απαντηση σου. και κατι τελευταιο. Θα υπαρξει θεμα που οι ελληνικες ταυτοτητες δεν γραφουν ημερομηνια ληξης?

Κατι τετοιο διαβαζω απο εδω και απο εκει
Αν υπήρχε θέμα δεν θα πετούσε κανένας.Και η εταιρεία θα έφευγε από Ελλάδα...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Αν υπήρχε θέμα δεν θα πετούσε κανένας.Και η εταιρεία θα έφευγε από Ελλάδα...
Απλως ανεφερα αυτα γιατι διαβαζω διαφορα απο αλλα ατομα με προβληματα που συναντησαν σε ταξιδια του εξωτερικου. Και ειπα να ρωτησω. Σας ευχαριστω και τους δυο. Καλο Βραδυ!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα σας,

Επανερχομαι και παλι για το θεμα της Rynair με αλλο θεμα αυτη τη φορα.

Η ryanair app δεν ειναι διαθεσιμη στο ελληνικο app store. Υπαρχει μηπως καποιος αλλος τροπος οπου μπορω να την κατεβασω την εφαρμογη?? Το λεω για να μην εκτυπωνω καθε φορα το boarding pass. Παρακαλω τους φιλους της apple τα φωτα τους!!

Εχω προσπαθησει να συνδεθω και στο αμερικανικο app store οπου εκει εβρισκα κανονικα την εφαρμογη αλλα δεν με αφηνε να την κατεβασω...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.401
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ την έχω στο κινητό μου από το play store και δουλεύει μία χαρά.(λειτουργικό android).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Να και μια διευκρίνηση για το αιώνιο θέμα λήξης των ελληνικών ταυτοτήτων:

Όμως, τα δελτία ταυτότητας έχουν πλέον 15ετή ισχύ[1]. Αν π.χ. θέλετε να ανανεώσετε το διαβατήριό σας αλλά η ταυτότητα σας έχει εκδοθεί προ 15ετίας, δεν θα γίνει δεκτή και θα πρέπει πρώτα να αλλάξετε ταυτότητα. Η 15ετής ισχύς δεν έχει γίνει γνωστή ευρέως στους πολίτες, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα με την έκδοση σημαντικών εγγράφων.

Από την κυρία Βίκυ
https://el.wikipedia.org/wiki/Δελτίο_αστυνομικής_ταυτότητας_(Ελλάδα)
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
εγώ την έχω στο κινητό μου από το play store και δουλεύει μία χαρά.(λειτουργικό android).
Καλημερα.

Αυτο το γνωρζω οτι ειναι διαθεσιμο στο play store για android λογισμικο. Τo προβλημα υπαρχει στο ios γι'αυτο και ρωτησα για το συγκεκριμενο. Εχω iphone αλλα δεν βρισκω την εφαρμογη πουθενα. Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Να και μια διευκρίνηση για το αιώνιο θέμα λήξης των ελληνικών ταυτοτήτων:

Όμως, τα δελτία ταυτότητας έχουν πλέον 15ετή ισχύ[1]. Αν π.χ. θέλετε να ανανεώσετε το διαβατήριό σας αλλά η ταυτότητα σας έχει εκδοθεί προ 15ετίας, δεν θα γίνει δεκτή και θα πρέπει πρώτα να αλλάξετε ταυτότητα. Η 15ετής ισχύς δεν έχει γίνει γνωστή ευρέως στους πολίτες, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα με την έκδοση σημαντικών εγγράφων.

Από την κυρία Βίκυ
https://el.wikipedia.org/wiki/Δελτίο_αστυνομικής_ταυτότητας_(Ελλάδα)
Στην πράξη ισχύει αυτό;΄Εχει κανείς πρόσφατη εμπειρία απόρριψης για διαβατήριο με ταυτότητα +15 χρόνια;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
1.997
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλημερα.

Αυτο το γνωρζω οτι ειναι διαθεσιμο στο play store για android λογισμικο. Τo προβλημα υπαρχει στο ios γι'αυτο και ρωτησα για το συγκεκριμενο. Εχω iphone αλλα δεν βρισκω την εφαρμογη πουθενα. Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα!
Κι εγω i-phone εχω και την εχω κατεβασει. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις.
 

evaggts16

Member
Μηνύματα
41
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για το θέμα με τα λατινικά γράμματα της ταυτότητας έχει ήδη απαντηθεί παραπάνω και επειδή είχαμε κι εμεις παρόμοιο πρόβλημα (ΑΔΤ ξεκινώντας με Φ) απευθυνθήκαμε στο Chat της Ryanair και μας εξυπηρέτησαν αμέσως. Οπότε εάν έχετε οποιεσδήποτε απορίες και για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεως κάντε έναν κόπο να μπείτε στο Chat (Περίπου στα 10 λεπτά αναμονή)
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Κι εγω i-phone εχω και την εχω κατεβασει. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις.
Γνωριζω γυρω στα 15 ατομα που εχουν iphone και δεν μπορουν να βρουν την εφαρμογη της Ryanair γιατι δεν ειναι διαθεσιμη στην Ελλαδα. Εσυ που την βρηκες? Εισαι Ελλαδα ή εξωτερικο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.940
Νεότερο μέλος
then8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom