Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
manage your booking, και εκεί θα βρεις την επιλογή αλλαγή ονόματος
 

tinkerbell1

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γελοία δεν είναι η ερώτησή σου (το αντίθετο), γελοία είναι η απαίτηση της Ryanair να χώνεις όλα σου τα υπάρχοντα στο carry-on, ακόμα και τα ψώνια απ' τα duty free, ενώ παράλληλα να σου δίνει τη δυνατότητα επιβίβασης στο αεροσκάφος φορώντας στρώσεις ρούχων με τις τσέπες τους παραγεμισμένες με ότι δε χώρεσε στο carry-on.

[URL="
απόλυτος παραλογισμός![/URL]
Απίστευτο video. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα, με τόσα που έχω ακούσει για την συγκεκριμένη εταιρία και με δεδομένο ότι θα ταξιδέψω σε 2 εβδομάδες, έχω την εξής απορία. Η χειραποσκευή μου τηρεί όλες τις προδιαγραφές εκτός από τη μια διάσταση. Δηλαδή η μία πλευρά, αντί για 20 εκατοστά είναι 22 εκ. Σημειώνω ότι είναι σκληρή χειραποσκευή. Υπάρχει περίπτωση να μην την δεχτούνε για 2 εκατοστά?? Τι να κάνω, να το ρισκάρω, ή μήπως με βάλουν να την πληρώσω και μου βγει σχεδόν
όσο το εισιτήριο???
 
Last edited by a moderator:

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλύτερα να μην το ρισκάρεις!!!αν η χειραποσκευή σου είναι σκληρή και δεν μπορέσεις να την βάλεις στο καλούπι τους θα την πληρώσεις!πάρε καλύτερα μαλακό σακίδιο μαζί σου που να μπορείς να το ζουλίξεις!
 

tinkerbell1

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλύτερα να μην το ρισκάρεις!!!αν η χειραποσκευή σου είναι σκληρή και δεν μπορέσεις να την βάλεις στο καλούπι τους θα την πληρώσεις!πάρε καλύτερα μαλακό σακίδιο μαζί σου που να μπορείς να το ζουλίξεις!
Ευχαριστώ για την απάντηση
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Απίστευτο video. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα, με τόσα που έχω ακούσει για την συγκεκριμένη εταιρία και με δεδομένο ότι θα ταξιδέψω σε 2 εβδομάδες, έχω την εξής απορία. Η χειραποσκευή μου τηρεί όλες τις προδιαγραφές εκτός από τη μια διάσταση. Δηλαδή η μία πλευρά, αντί για 20 εκατοστά είναι 22 εκ. Σημειώνω ότι είναι σκληρή χειραποσκευή. Υπάρχει περίπτωση να μην την δεχτούνε για 2 εκατοστά?? Τι να κάνω, να το ρισκάρω, ή μήπως με βάλουν να την πληρώσω και μου βγει σχεδόν
όσο το εισιτήριο???
Να πάρεις καινούρια χειραποσκευή και να μην το ρισκάρεις tinkerbell1. Ακόμη κι αν στο "Μακεδονία" δεν σε ελέγξουν είναι πολύ πιθανό να σε ελέγξουν στο γυρισμό και αν οι διαστάσεις είναι έστω και ένα εκατοστό εκτός προδιαγραφών θα αναγκαστείς να πληρώσεις πρόστιμο. Έχει ειπωθεί στο forum χιλιάδες φορές, το ταξίδι με τη Ryanair συνήθως είναι πάμφθηνο αλλά μόνο αν ακολουθείς κατα γράμμα τις οδηγίες τους.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι συμφωνώ κι εγώ στο μη το ρισκάρεις. Πιθανότατα δε θα έχεις θέμα, αλλά αν έχεις "καβάντζα" ένα σακ βουαγιάζ μαλακό καλύτερα πάρε αυτό για να ζουληχτεί. Μπορείς αν βρεις τέτοια ακόμα και με 5 ευρώ.
Όσο για το σχόλιο του Borealis, μην το παίρνεις κατά γράμμα, αστειάκι ήταν για όλα τα παράλληλα θέματα της ryanair που τρέχουν αυτή την περίοδο :) Είχαμε τιτανομαχίες τελευταία :)
 

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Καλησπερα, εχω prepaid της eurobank κ προσπαθω να κανω την αγορα εισητηριων. Τωρα φτανω στην επιλογη της καρτας κ επιλεγω prepaid mastercard βαζω τον αριθμο της πανω το ονομα μου κλπ κ μετα στην οδο π μου ζηταει στην τραπεζα δεν ειναι καταχωρημενη η οδος στα λατινικα κ οταν παταω purchase now χτυπαει καπου κ δεν ξερω που...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.359
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μηπως δεν ειναι μαστεσκαρντ αλλα ειναι βιζα; Γιατι δεν νομιζω η γιουρομπανκ να βγαζει μαστεσκαρντ πρι-πειντ..
οποτε και πληρωνεις καποιο εξτρα ποσο....
 

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Αρα η prepaid που εχω της eurobank ειναι visa electron ετσι?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.359
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τι γραφει η καρτα σου;
 

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
"Visa" κ "electronic use only" στο πλαι. Ουτε καν ονομα εχει αλλα το απο οτι ειχα διαβασει καπου στην επομενη καρτα σου βαζουν ονομα,τελοσπαντων,το θεμα ειναι η επιλογη καρτας στη πληρωμη κ εφοσον δεν γλιτωνουμε το χαρατσι παμε ετσι. :p
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.434
Μέλη
38.921
Νεότερο μέλος
ArisSophie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom