Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Έκλεισα δύο εισιτήρια χθες για Αθήνα από Θεσσαλονίκη, και σήμερα θέλησα να πάρω και τον γιο μου μαζί. Το πρόβλημα είναι ότι είναι 15 χρονών και δε μπορώ να του βγάλω εισιτήριο μόνο του χωρίς να συνοδεύεται από ενήλικα. Πως μπορώ να προσθέσω στην κράτηση μου επιβάτη, ή τι άλλο μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Την τελευταία φορά που είχε προκύψει ένα τέτοιο θέμα με έναν γνωστό μου το διευθετήσαμε μέσω τηλεφώνου στην Ryanair και βασικά από την στιγμή που δεν σε αφήνει το σύστημα να κλείσεις εισιτήριο για επιβάτη αυτής της ηλικίας δεν νομίζω να υπάρχει άλλη λύση παρότι είναι για ταξίδι εσωτερικού βέβαια και δεν θα έπρεπε νομίζω να ισχύει αυτό κανονικά.
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Ευχαριστώ kabamarou, κάτι πιο συγγεγκριμένο να κάνω άμεσα.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Με αφορμή το ταξίδι μου σε 2 εβδομάδες στη Ρώμη και επειδή θα έχω μόνο μία χειραποσκευή μαζί μου θα χρειαστεί να έχω τις υγρές συσκευασίες σε ειδικό σακουλάκι.Διάβασα διάφορα σχετικά με τα επιτρεπόμενα όρια και τις διαστάσεις που θα πρέπει να έχει το σακουλάκι αυτό.Από μια επίσκεψή μου στα Jumbo βρήκα το σακουλάκι με διαστάσεις 20x18 και με το ειδικό κλείσιμο.
Ενημερωτικά η συσκευασία των 20 στοιχίζει 0,99 ευρώ.
2014-04-03 23.04.11.jpg
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Με αφορμή το ταξίδι μου σε 2 εβδομάδες στη Ρώμη και επειδή θα έχω μόνο μία χειραποσκευή μαζί μου θα χρειαστεί να έχω τις υγρές συσκευασίες σε ειδικό σακουλάκι.Διάβασα διάφορα σχετικά με τα επιτρεπόμενα όρια και τις διαστάσεις που θα πρέπει να έχει το σακουλάκι αυτό.Από μια επίσκεψή μου στα Jumbo βρήκα το σακουλάκι με διαστάσεις 20x18 και με το ειδικό κλείσιμο.
Ενημερωτικά η συσκευασία των 20 στοιχίζει 0,99 ευρώ. View attachment 59608
προσεξε ομως τα μπουκαλακια που θα βαλεις μεσα να γραφουν 100ml..αλλιώς θα στα κρατησουν.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
δίνουν τέτοιο στο αεροδρόμιο ή πρέπει να το προμηθευτούμε από πριν?
κάποια αεροδρομια εχουν αλλα οχι... Θεσσαλονικη εχει..Ελ.Βενιζελος δεν εχω δει..Χανια -Ηρακλειο δεν εχουν..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Ευχαριστώ kabamarou, κάτι πιο συγγεγκριμένο να κάνω άμεσα.
Βασικά στην Ryanair μας είχαν πει στο τηλέφωνο να κλείσουμε εισιτήριο σαν να είναι ενήλικας και μετά να πάρουμε τηλέφωνο να τους ενημερώσουμε για το γεγονός με τους κωδικούς κράτησης και τα στοιχεία των ενήλικων εννοείται .Μέχρι πριν αρκετό καιρό δεν υπήρχε άλλος τρόπος εκτός και αν άλλαξαν οι κανονισμοί τώρα. Οπως και να έχει οι κανονισμοί είναι στην σελίδα της Ryanair και υπάρχει αναφορά για αυτό το θέμα(υπήρχε τουλάχιστον)
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Βασικά στην Ryanair μας είχαν πει στο τηλέφωνο να κλείσουμε εισιτήριο σαν να είναι ενήλικας και μετά να πάρουμε τηλέφωνο να τους ενημερώσουμε για το γεγονός με τους κωδικούς κράτησης και τα στοιχεία των ενήλικων εννοείται .Μέχρι πριν αρκετό καιρό δεν υπήρχε άλλος τρόπος εκτός και αν άλλαξαν οι κανονισμοί τώρα. Οπως και να έχει οι κανονισμοί είναι στην σελίδα της Ryanair και υπάρχει αναφορά για αυτό το θέμα(υπήρχε τουλάχιστον)
Έστειλα e-mail στη Ryanair και μου απάντησαν αυτό: Thank you for contacting Ryanair.

It is not possible to add a passenger (under 16) to an existing flight reservation however you can make a new seperate reservation. You will need to book the passenger under 16 as an adult online and once the booking has been completed you will then need to contact our call centre with the following information:

- Both booking references so that we can cross reference the under 16's booking with the existing booking.
- The child's passport/travel documentation details.

http://www.ryanair.com/ie/questions/contacting-customer-service

Yours sincerely,

The Customer Service Team
 

tom123

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Tour στην Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
Καλησπέρα σε όλους
Μόλις πριν καμιά ώρα έκανα την πρώτη μου κράτηση με ryanair αλλά δεν έχω λάβει ακόμα κάποιο μαιλ επιβεβαίωσης για την κράτηση σε αντίθεση με ότι γινόταν με άλλες αεροπορικές που έχω κάνει κατά καιρούς κράτηση. Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν άλλο ή είναι απλά λογικό να αργεί τόσο πολύ?
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Καλησπέρα σε όλους
Μόλις πριν καμιά ώρα έκανα την πρώτη μου κράτηση με ryanair αλλά δεν έχω λάβει ακόμα κάποιο μαιλ επιβεβαίωσης για την κράτηση σε αντίθεση με ότι γινόταν με άλλες αεροπορικές που έχω κάνει κατά καιρούς κράτηση. Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν άλλο ή είναι απλά λογικό να αργεί τόσο πολύ?
Όχι δεν είναι λογικό, έπρεπε να σου είχε έρθει στα επόμενα λεπτά μετά την κράτηση.Είσαι σίγουρος ότι έβαλες το σωστό mail?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.251
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom