Ταϊλάνδη Ερωτησεις για Ταιλανδη

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
πικο, ο καιρος ηταν καλος στο σαμουι και τις 5 μερες που έμεινα... εξαιρεση μια ψιλη βροχουλα την πρωτη μερα και μια τη δευτερη και μια δυνατη μπορα χθες το βραδυ που ομως δεν ενοχλησε κανεναν...

τωρα ειμαστε πουκε... και εδω ο καιρος ηταν σημερα μια χαρα αν και οι προβλεψεις λεγανε για καταιγιδες... βεβαια εχει κυμα η θαλασσα, αλλα ο κοσμος δεν πτοειται να μπει :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Xριστινα καλος ο αστακος???:bleh::bleh: την κορμαρα σου δεν την ειδε ακομα ο ηλιος του πουκετ??
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Ευχαριστώ chrikky!! :D
Καλά να περνάτε!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ο αστακος ηταν μια υπερπαραγωγη, φτηνη φυσικα οπως όλα στην ταιλανδη... χεχε!

σημερα καναμε το τουρ στα πι πι και ηταν υπεροχα, ακομη και αν τα ειδαμε τοσο τουριστικα μαζι με δεκαδες αλλα σκαφακια και εκατονταδες άλλο κοσμο...

φοβερη ομορφια που πραγματικα θα ηθελα να δω και με περισσοτερη ηρεμια αλλα και πριν το τσουναμι και τις λοιπες καταστροφες απο τις ανθρωπινες παρεμβασεις που εχουν ερθει με τα χρονια...

παντως στο πι πι ντον, θα εμενα ανετα 2-3 μερουλες, αν ειχα χρονο... το καρασυμπαθησα :)

δυστυχως, καποια πραγματα στο παρων ταξιδι πρεπει να τα κανουμε στο τζβιιιν, αλλιως δε θα τα βλεπαμε καθολου!

και βεβαια, ανελπιστα καλος καιρος και τις 2 μερες στο πουκε και στα πι πι, προς μεγαλη μας χαρα!
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Ψαχνω για εισητηρια για bkk και το πιο φτηνο που εχω βρει ειναι με Εgypt Air στα 580 ευρω.Να ψαξω και σε καποια γραφεια για καποια προσφορα η θα ειναι πιο ακριβα?Να το κλεισω η να περιμενω?Φευγω 1 Νοεμβρη και επιστρεφω 7 Δεκεμβρη.Υπαρχει περιπτωση να βρω αργοτερα κατι ποιο φτηνο και αν ναι πως θα το εντοπισω?Η thaiair μου βγαζει κατι 900 ευρω και παθαινω σοκ!!!!!Ολες οι υπολοιπες εταιρειες ειναι με ενδιαμεση σταση με λιγοτερες η περισσοτερες ωρες παραμονη στον ενδιαμεσο σταθμο αναλογως την εταιρεια.Τι να κανω?Προτιμω για λιγοτερα χρηματα να κανω "σπασμενη" πτηση επειδη θα εχω και αλλες πτησεις στην πορεια(Καμποτζη-εσωτερικες στην Ταιλανδη).Πως να γλιτωσω τιποτα εξοδα στα αεροπορικα?Βοηθεια????
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Βρηκα 480 ευρω μεσω travelasia.com και το εκλεισα.πεταω με quatar και το μοναδικο αρνητικο ειναι οι 8 ωρες παραμονη(μεταμεσονυκτιες παρακαλω)στην επιστροφη.Εκανα καλως?Τι λετε?Απο Μπανκονγκ για siam reap μονο η bkk airways υπαρχει?ειναι πανακριβη για τα δεδομενα της Ασιας!!!(250 ευρω πηγαινελα)Ημαρτον!Το οδικο για Siam reap μου φανταζει κομματακι δυσκολο.ασε που στο τελος θα μου κοστισει και αυτο και θα χασω και χρονο.Δωστε καμια ιδεα!2 μιση μηνες πριν και εγω πεταω.
 

elsaaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Εχω την εντυπωση οτι ολες οι αεροπορικες βασει νομου ειναι υποχρεωμενες πανω απο 6 ή 8 (δε θυμαμαι ακριβως) ωρες αναμονής και ποσο μαλλον μεταμεσονυκτιες να παρεχουν και δωρεαν διανυκτερευση...παρε τηλ στα γραφεια της εταιριας που πετας και ρωτησε το, συνηθως οταν κανεις booking μεσω ιντερνετ δε διευκρινιζεται!Πιστευω οτι σιγουρα υπαρχει και διανυκτερευση και αν οχι παρε και ενα sleeping bag :shock:...αν παλι εισαι πιο τσαμπουκαλεμενος τσεκαρισε αυτο που σου ειπα οτι ειναι υποχρεωμενοι βασει νομου να σου παρεχουν διανυκτερευση...πες τους το και διεκδικησε την :cool:...καλο ταξιδι!Ελπιζω να βοηθησα!:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Βρηκα 480 ευρω μεσω travelasia.com και το εκλεισα.πεταω με
gpsvaggeli.
τα εισιτήρια για bkk τα βρήκες τσαμπα.ίδια τιμή λιγο φθηνότερα,(426) τα κλείσαμε και μείς 2 μήνες πρίν με emirates.
για τα stopover μην γκρινιάζεις ,είναι και λίγα ,εμείς έχομε περισσότερο στο dubai..κατάλαβες που πάς?? δεν πάς στη ρώμη!:D
τώρα η πτήση της air asia μου φαίνεται πολύ ακριβή.η αντίστοιχη πτήση απο siem riep για bkk, κόστισε ελάχιστα νομίζω 40 ευρώ το ατομο αλλα και αυτό κλεισμένο 2 μήνες πρίν.
η air asia δεν έχει απο bkk για siem reap.με αυτή πάμε bkk --anoi.
δεν γνωρίζω άν έχει καί αλλες εταιρείες ..αλλα αυτή τουλαχιστον ειναι απο τις γνωστές.
το ζήτημα είναι οτι φεύγεις για μεγάλο χρονικό διάστημα,αυτό απο μόνο του σου δίνει όλη την χαρά!!
να περάσεις καλά και θα τα λέμε ξανά.:p
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ρωτησα την εταιρεια σημερα δεν δινουν διανυκτερευση.ενταξει δεν τρελαινομαι αλλωστε εψαχνα την ευκαιρια.τωρα με ευχαριστησατε που μου ειπατε οτι καλα εκανα και το εκλεισα.Ερωτησεων συνεχεια λοιπον.Ο mpiftex ειναι ο πιο ειδικος αλλα κατι μπορει να εχετε υποψιν σας.Κεφαλαιο Siam Reap... θελω guesthouse,ξενοδοχεια καθαρα φτηνα(10-12 ευρω την βραδια και πιο φτηνα αν γινεται).Δεν θελω να το κλεισω απο εδω αλλα επι τοπου για να δω απο κοντα τι νοικιαζω.Σε ποιο μερος της πολης να ψαξω?Καποιος οδηγος της πολης?Καποια λιστα φτηνων καλων καταλυματων κεντρικα?καποια προσωπικη εμπειρια απο καταλυματα στην πολη.Μην με παραπεμψεται σε sites ξενοδοχειων (booking,travelpod κλπ)Εμπιστευομαι το καλυτερο ελληνικο ταξιδιωτικο ανοιχτο παραθυρο(να ανεβασουμε και λιγακι το σπιτι μας ε??)
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Επιπλεον δωστε πληροφοριες για τον καιρο του Νοεμβριου στην πλευρα του Πουκε και για την πλευρα του Σαμουι.μην με φανε και οι βροχες!και ακομα μου κανει εντυπωση οτι οι πιο ππολλοι εμειναν σε κυριλε ξενοδοχεια σε Μπανκονγκ-πουκε-σαμουι τα ποια ειναι ακριβα,δεν ειναι για backpackers.Δωστε καμια ενημερωση για καθαρα οικονομικα low budget ξενοδοχεια-hostels-guesthouses στις πολεις-περιοχες που προανεφερα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.164
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom