Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Στο Clochard έχω να πάω τουλάχιστον δύο χρόνια οπότε δεν έχω άποψη.
Για το Alfredo's έχω να πω μόνο τα καλύτερα για το φαγητό του. Εξαιρετική κουζίνα όπως πάντα. Όμως προσοχή διότι οι τιμές "τσιμπάνε".

Μια άλλη πρόταση που έχω να κάνω είναι (αν σας ενδιαφέρουν τα ψάρια και τα θαλασσινά) οι 7 Θάλασσες στην Καλαποθάκη. Κοντά στο ξενοδοχείο σου και με εξαιρετικό φαγητό. Πήγα δυο - τρεις φορές φέτος και ό,τι δοκιμάσαμε ήταν πάντα άψογο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Στο Clochard έχω να πάω τουλάχιστον δύο χρόνια οπότε δεν έχω άποψη.
Για το Alfredo's έχω να πω μόνο τα καλύτερα για το φαγητό του. Εξαιρετική κουζίνα όπως πάντα. Όμως προσοχή διότι οι τιμές "τσιμπάνε".

Μια άλλη πρόταση που έχω να κάνω είναι (αν σας ενδιαφέρουν τα ψάρια και τα θαλασσινά) οι 7 Θάλασσες στην Καλαποθάκη. Κοντά στο ξενοδοχείο σου και με εξαιρετικό φαγητό. Πήγα δυο - τρεις φορές φέτος και ό,τι δοκιμάσαμε ήταν πάντα άψογο.
Ευχαριστώ για την απάντηση.Δεδομένου οτι είχες προτείνεις και το "Β" πρίν δύο χρόνια,πιστεύω ότι η πρόταση σου θα είναι επιτυχημένη και πάλι.
' Οποτε πρώτη επιλογή το 7 Θάλασσες και μετά(λόγω απόστασης) το Alfredo's.Το clochard έχει αντιφατικές κριτικές(και εδώ και αλλού).Το ανέφερα γιατί εξακολουθεί να παίρνει βραβείο κάθε χρόνο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
' Ασχετο φυσικά με το εστιατόριο(7 θάλασσες) και την ποιότητα του,ψάχνοντας να βρώ φωτογραφίες,είδα ότι ο συνιδιοκτήτης αυτοκτόνησε πρίν μερικά χρόνια θύμα του κυκλώματος τοκογλυφίας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι, αυτό είναι γεγονός.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
΄Εγινε η επίσκεψη και η δοκιμή στις 7 Θάλασσες.
Πολύ καλή επιλογή και ευχαριστώ όσους το πρότειναν και ιδιαίτερα την mariath.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
επειδη ξέρω οτι σε πολλους αρέσει αυτή η κουζινα,η ....ανατολιτικη,θέλω να μοιραστώ μαζί σας την καινουρια μου ανακάλυψη...Στη μονη Λαζαριστών,το Αyhan είναι ένα καινουριο μαγαζι με πολύ ωραιο χώρο,ζεστή ατμοσφαιρα και καταπληκτικο φαγητο
https://www.facebook.com/pages/Ayhan-a-taste-of-Turkey/746217828748572
εδώ μπορείτε να δειτε και το μενου
http://www.e-table.gr/restaurant/ayhan-a-taste-of-turkey
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Να πω την αλήθεια πήγα στον Ayhan αλλά άρωμα και γεύση Τουρκίας πήρα ελάχιστη. Εκτός του κιουνεφέ στο τέλος που είναι λες και το τρως στην Πόλη, τα υπόλοιπα μου φάνηκαν αρκετά μέτρια, ειδικά τα κεμπάπ και σίγουρα δεν θυμίζουν αυθεντικό τούρκικο φαγητό. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι είχα πάει στις αρχές, αλλά πολύ δύσκολα θα ξαναπάω.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
δεν ξέρω για τα κεμπαπ ,γιατι πηγαμε παραμονη πρωτοχρονιας και το κυριο πιατο ήταν αρνακι με πουρε μελιτζανας ή γαλοπουλα...εγω που πηρα το αρνακι ξετρελαθηκα...και το ορεκτικά ήταν παρα πολύ καλα...(σαλατα,παστουρμαδοπιτακια και μους μελιτζανας με φυστικι)
για γλυκο ειχε χαλβα (οπως τον κανουν στην Πολη)με παγωτο,....τι να πω...μενει να ξαναπαμε να διερευνησουμε πληρως το μενου...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.330
Το ριζοτο με πορτοκαλι και φινοκιο στο locobus ηταν θεϊκό! Καλη χρονια!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Καρντάσια, για πείτε κανα καλό καφέ στο κέντρο ..σε ακτίνα ας πούμε 1 χιλιόμετρο από Λευκό Πύργο...
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Λεωφόρο Νίκης όταν πάω προτιμώ Boulevard23 ή Θερμαικό.
Απο'κει και πέρα μ'αρέσει και η περιοχή Ικτίνου-Ζεύξιδος.
Αν έχει και καλό καιρό το roof garden του Electra στην Αριστοτέλους μετράει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom