Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.737
Likes
11.819
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
¨
Δεν είναι κοντά στον ΗΣΑΠ είναι προς Τερψιθέα και αν έχεις σκοπό να πας καλύτερα να μην πας πολύ βράδυ δεν είναι επικίνδυνα ιδιαίτερα αλλά ας πούμε οτι δεν είναι και η καλύτερη γειτονιά για βόλτα εκτός κι αν είσαι junkie...:D
Κατάλαβα, συνεχίζει το ένδοξο παρελθόν. :D Να σου πω ούτε η Τερψιθέα ξέρω πού είναι, αλλά εντάξει, θα προσανατολιστώ στο Tamarind Thai Kitchen για αρχή που φαίνεται πιο προσιτό και εύκολο να το βρω. :)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Κατάλαβα, συνεχίζει το ένδοξο παρελθόν. :D Να σου πω ούτε η Τερψιθέα ξέρω πού είναι, αλλά εντάξει, θα προσανατολιστώ στο Tamarind Thai Kitchen για αρχή που φαίνεται πιο προσιτό και εύκολο να το βρω. :)
Διάβασα οτι το Tamarind άλλαξε σεφ και προσέλαβε μια ταϋλανδή (στην αρχή είχε την Άντζελα Γεωργαρά που είχε σπουδάσει στην Royal Thai School of Culinary Arts) οπότε περιμένουμε εντυπώσεις...
Τσέκαρε πάντως και το βιετναμέζικο πιστεύω οτι θα σου αρέσει...:)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.737
Likes
11.819
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Διάβασα οτι το Tamarind άλλαξε σεφ και προσέλαβε μια ταϋλανδή (στην αρχή είχε την Άντζελα Γεωργαρά που είχε σπουδάσει στην Royal Thai School of Culinary Arts) οπότε περιμένουμε εντυπώσεις...
Τσέκαρε πάντως και το βιετναμέζικο πιστεύω οτι θα σου αρέσει...:)
Ευχαριστώ Nedelja μου! Ναι θα σας μεταφέρω εντυπώσεις όταν πάω. :D
Το βιετναμέζικο είναι στου διαόλου το κέρατο κι αυτό ρε γμτ! Εγώ γενικότερα εξυπηρετούμαι βόρεια ή όπου πάει μετρό/ηλεκτρικός, αλλιώς το σκέφτομαι δις και τρις (είμαι και καλομαθημένη πανάθεμά με :D ).

Πάντως δεν μπορώ να μην σχολιάσω το τραγούδι στο website του βιετναμέζικου. Τρελή καλτίλα. :D
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
¨
Δεν είναι κοντά στον ΗΣΑΠ είναι προς Τερψιθέα και αν έχεις σκοπό να πας καλύτερα να μην πας πολύ βράδυ δεν είναι επικίνδυνα ιδιαίτερα αλλά ας πούμε οτι δεν είναι και η καλύτερη γειτονιά για βόλτα εκτός κι αν είσαι junkie...:D
Τρούμπα - Βικιπαίδεια
διαφωνω. Εγω εχω παει πολυ αργα, δεν εχει ουτε ναρκομανεις ουτε περιθωριακους. Εχει αρκετους μεταναστες, αλλα πολυ ησυχους. Το μονο που μπορει να σε χαλασει ειναι τα ...περιεργα μπαρακια με τις...περιεργες κοπελες.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ευχαριστώ Nedelja μου! Ναι θα σας μεταφέρω εντυπώσεις όταν πάω. :D
Το βιετναμέζικο είναι στου διαόλου το κέρατο κι αυτό ρε γμτ! Εγώ γενικότερα εξυπηρετούμαι βόρεια ή όπου πάει μετρό/ηλεκτρικός, αλλιώς το σκέφτομαι δις και τρις (είμαι και καλομαθημένη πανάθεμά με :D ).

Πάντως δεν μπορώ να μην σχολιάσω το τραγούδι στο website του βιετναμέζικου. Τρελή καλτίλα. :D
Και που να πας κιόλας και να σου αρχίσει τις χειραψίες και τα yes sir / yes madame (χωρίς Μέρκελ ευτυχώς...:haha:). Είναι πολύ γλυκός άνθρωπος ο ιδιοκτήτης πάντως και να ξέρεις οτι είναι 2-3 λεπτά με τα πόδια από το Μετρό του Αγίου Δημητρίου οπότε νομίζω οτι δε θα ταλαιπωρηθείς όσο καλομαθημένο κοριτσάκι κι αν είσαι...:)

Να σημειώσω οτι στο site στον κατάλογο δεν έχει πολλά πιάτα που είναι και τα αυθεντικά βιετναμέζικα.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
διαφωνω. Εγω εχω παει πολυ αργα, δεν εχει ουτε ναρκομανεις ουτε περιθωριακους. Εχει αρκετους μεταναστες, αλλα πολυ ησυχους. Το μονο που μπορει να σε χαλασει ειναι τα ...περιεργα μπαρακια με τις...περιεργες κοπελες.
Sorry άλλα μένω Πειραιά κι έχω περάσει άπειρες φορές στη ζωή μου...κατά καιρούς βρίσκεις τα πάντα και μεταξύ 5-7 το απόγευμα το χειμώνα φτάνει και φρέσκο πράγμα οπότε εκεί να δεις περιθώριο και κακό...:D
Πάντως όπως προείπα επικίνδυνα δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Και τα κορίτσια μόνο περίεργα δεν είναι εμένα μια χαρά μου φάνηκαν αν και όχι του γούστου μου...:haha::haha::haha:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
να σας προετοιμασω για την κουζινα του Tamarind. Ειναι πολυ δυτικοποιημενη. Δε μπορω να τη συγκρινω με το λατρεμενο Rouan Thai. Αφηστε που το να βλεπω την Ταϋλανδη Marina να εχει αναψει τσιγαρο και να φωναζει στον αντρα της στα ταϋλανδεζικα, ενώ αυτός (ο συμπαθεστατος πρωην ναυτικος κ.Παυλος, cult φυσιογνωμία) της απαντα στα Ελληνικά, είναι μεγαλη εμπειρία.

Το να βλεπω τους σερβιτόρους του Tamarind που δεν ξερουν προς τα πού πεφτει η Ταϋλάνδη να με ρωτουν αν 'θελω να ξεκινησω με ενα κοκτεηλ' μου αναβει τα λαμπακια!

Πάντως, αν θελετε συναντηση για ινδικο ή ταϋλανδεζικο μεχρι σκασμου στην Τρουμπα, είμαι μέσα!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.737
Likes
11.819
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είναι πολύ γλυκός άνθρωπος ο ιδιοκτήτης πάντως και να ξέρεις οτι είναι 2-3 λεπτά με τα πόδια από το Μετρό του Αγίου Δημητρίου οπότε νομίζω οτι δε θα ταλαιπωρηθείς όσο καλομαθημένο κοριτσάκι κι αν είσαι...:)
Εντάξει τότε!:D

Πάντως, αν θελετε συναντηση για ινδικο ή ταϋλανδεζικο μεχρι σκασμου στην Τρουμπα, είμαι μέσα!
Εγώ μέσα είμαι, αλλά θα πρέπει να με πάρει κάποιος από το χεράκι από τον ΗΣΑΠ του Πειραιά. Να μην χαθώ στα στενά της Τρούμπας. :)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
να σας προετοιμασω για την κουζινα του Tamarind. Ειναι πολυ δυτικοποιημενη. Δε μπορω να τη συγκρινω με το λατρεμενο Rouan Thai.
Το ανέφερα κι εγώ οτι το Tamarind είναι ας το πούμε λίγο trendy το φαγητό μου φάνηκε αξιοπρεπές, δυτικοποιημένο δεν είναι σίγουρη γιατί δεν έχω πάει ποτέ Ταϋλάνδη και μέχρι να πάω να έχω κριτήριο ουσιαστικό δεν μπορώ να κρίνω σωστά, μου φάνηκε πάντως οτι όντως έχουν πειραχθεί ίσως κάποιες συνταγές. Το Rouan Thai τα είπαμε μη τα ξαναλέμε πιο αυθεντικό αλλά και 16,50 για Tom-Yam Shrimps σε cult σκηνικό στην Τρούμπα με ξενέρωσε λιγάκι.:D
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ευχαριστώ Nedelja μου! Ναι θα σας μεταφέρω εντυπώσεις όταν πάω. :D
Το βιετναμέζικο είναι στου διαόλου το κέρατο κι αυτό ρε γμτ! Εγώ γενικότερα εξυπηρετούμαι βόρεια ή όπου πάει μετρό/ηλεκτρικός, αλλιώς το σκέφτομαι δις και τρις (είμαι και καλομαθημένη πανάθεμά με :D ).
To chaus που ειπε η nedelja ειναι μολις 5 λεπτα απο το μετρο αγιου δημητριου παντως.Εμενα μου αρεσαν πολυ και τα φαγητα και οι τιμες ειναι πολυ καλες. Μονο ο χωρος δεν ειναι ιδιιατερα ωραιος αλλα μου περασε αδιαφορο προσωπικα
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.737
Likes
11.819
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
To chaus που ειπε η nedelja ειναι μολις 5 λεπτα απο το μετρο αγιου δημητριου παντως.Εμενα μου αρεσαν πολυ και τα φαγητα και οι τιμες ειναι πολυ καλες. Μονο ο χωρος δεν ειναι ιδιιατερα ωραιος αλλα μου περασε αδιαφορο προσωπικα
Εντάξει, με πείσατε! Θα πάω! :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ρε κοριτσα φλομωσαμε στο καρυ
Κανένα new kid in town υπάρχει ; Κανένα εστιατόριο που να μην χρειαζεται να κουβαλαμε το paralyzer στην τσάντα υπάρχει ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.325
Μηνύματα
888.030
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom