Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ρε κοριτσα φλομωσαμε στο καρυ
Κανένα new kid in town υπάρχει ; Κανένα εστιατόριο που να μην χρειαζεται να κουβαλαμε το paralyzer στην τσάντα υπάρχει ;
Το σασπένς είναι η μισή χαρά! :D
Πάντως πλάκα-πλάκα έχω κανονίσει να πάω στο ΠΙΚ-ΝΙΚ bar στη Νέα Ερυθραία που είναι πολυεθνικό και έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια! Εκεί σίγουρα δεν χρειάζεται paralyzer! :D Θα σας ενημερώσω όταν το επισκεφτώ!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.158
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ρε κοριτσα φλομωσαμε στο καρυ
Κανένα new kid in town υπάρχει ; Κανένα εστιατόριο που να μην χρειαζεται να κουβαλαμε το paralyzer στην τσάντα υπάρχει ;
Ε τότε η λύση για σένα είναι Chau's χωρίς κάρυ...ορκίζομαι...κουζίνα γεμάτη αρώματα χωρίς να είναι βαριά... (δεν παίρνω ποσοστά ειλικρινά...:D).Το paralyser απολύτως αχρείαστο...
Πάντως σήμερα λέω να πάω στο Gostijo και αν είναι θα μεταφέρω εντυπώσεις αν και είμαι σίγουρη οτι θα έχεις πάει...:)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Το ανέφερα κι εγώ οτι το Tamarind είναι ας το πούμε λίγο trendy το φαγητό μου φάνηκε αξιοπρεπές, δυτικοποιημένο δεν είναι σίγουρη γιατί δεν έχω πάει ποτέ Ταϋλάνδη και μέχρι να πάω να έχω κριτήριο ουσιαστικό δεν μπορώ να κρίνω σωστά, μου φάνηκε πάντως οτι όντως έχουν πειραχθεί ίσως κάποιες συνταγές. Το Rouan Thai τα είπαμε μη τα ξαναλέμε πιο αυθεντικό αλλά και 16,50 για Tom-Yam Shrimps σε cult σκηνικό στην Τρούμπα με ξενέρωσε λιγάκι.:D
κοιτα, αυτη η σουπα και η παπια ειναι τα δυο πιο υπερτιμημενα πιατα στο Ρουαν. Αλλα το red curry κοτοπουλο έχει 8.8 και τα noodles γυρω στα 8, οποτε μπορεις να φας και οικονομικα. Εμεις οποτε παμε 35 ευρω συνολο δινουμε και τρωμε πολυ καλα....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε τότε η λύση για σένα είναι Chau's χωρίς κάρυ...ορκίζομαι...κουζίνα γεμάτη αρώματα χωρίς να είναι βαριά... (δεν παίρνω ποσοστά ειλικρινά...:D).Το paralyser απολύτως αχρείαστο...
Πάντως σήμερα λέω να πάω στο Gostijo και αν είναι θα μεταφέρω εντυπώσεις αν και είμαι σίγουρη οτι θα έχεις πάει...:)
Και όμως δεν έχω προλάβει να πάω στη Gostijo ! Αλλα την άλλη εβδομάδα θα είμαι εκει !
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Ε τότε η λύση για σένα είναι Chau's χωρίς κάρυ...ορκίζομαι...κουζίνα γεμάτη αρώματα χωρίς να είναι βαριά... (δεν παίρνω ποσοστά ειλικρινά...:D).Το paralyser απολύτως αχρείαστο...
Πάντως σήμερα λέω να πάω στο Gostijo και αν είναι θα μεταφέρω εντυπώσεις αν και είμαι σίγουρη οτι θα έχεις πάει...:)
θα είμαι εκεί με το φίλο μου στις 21:30 για το σπεσιαλ μενου των 10 ευρω ! ελπιζω να βρω τραπεζι γιατι δεν τους βρισκουμε για να κλεισουμε
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
θα είμαι εκεί με το φίλο μου στις 21:30 για το σπεσιαλ μενου των 10 ευρω ! ελπιζω να βρω τραπεζι γιατι δεν τους βρισκουμε για να κλεισουμε
Κι εγώ σκέφτομαι να πάω κάποια από τις προσεχείς Τρίτες! Αυτά τα αυγά χαμινάδος μου φαίνονται κάπως μπλιαξ (σιχαίνομαι το αυγό), αλλά κατά τα άλλα δείχνει value for money!

Άσχετο: ας με σταματήσει κάποιος από το ανελέητο ποστάρισμα! Εχώ να κάνω δύο απομαγνητοφωνήσεις, να πάω γυμναστήριο και να τελειώσω κάποιες ακόμα δουλειές κι έχω κολλήσει εδώ να διαβάζω για εστιατόρια! :roll:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.158
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Χτες πήγα στο Gostijo που είναι kosher εστιατόριο στην Αισώπου στου Ψυρρή. Πήραμε το μενού των 10 ευρώ (που είναι στο concept βγαίνουμε Τρίτη στην Αθήνα) που περιελάμβανε πράσινη σαλάτα, χούμους, φαλάφελ, ρύζι,μελιτζάνες τυλιχτές με κιμά και ένα γλυκό κορμός σοκολάτας ήταν. Αντί να πάρουμε και οι 2 το μενού πήραμε ένα οπότε εξτρά παραγγείλαμε majedra (πιλάφι από ρύζι και φακές με καραμελωμένα κρεμμύδια) που μας άρεσε αρκετά και επιπλέον πιάτο φαλάφελ με πίτες και ψιλοκομμένα λαχανικά και τηγανιτές μελιτζάνες. Το φαγητό ήταν προσεγμένο, αξιοπρεπές μεν αλλά μου φάνηκε λίγο επίπεδο θα ήθελα περισσότερα αρώματα.π.χ τα φαλάφελ του Raja Jee δε συγκρίνονται σκάλες ανώτερα. Οι μερίδες ήταν μεγάλες πάντως και στο τέλος μας κέρασαν γλυκό για 2 παρόλο που είχαμε πάρει ένα μενού. Ήπιαμε και 4 μπύρες Maccabee και πληρώσαμε 39 ευρώ, ποσό λογικό αφού οι μπύρες κόστισαν 14 ευρώ. Μια δοκιμή αξίζει αφού οι τιμές του γενικότερα ήταν λογικές απλά δεν ξέρω αν εγώ προσωπικά θα ξαναπήγαινα...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αυτό το μενού δεν είχε και κάτι αυγά μέσα (έτσι είχα δει στο fb); Πάντως όπως τα λες δεν ακούγεται και κάτι το συναρπαστικό! Θα κρατήσω τα 10ρικο για κάτι άλλο (το Chau's ας πούμε). :)
Ευχαριστούμε για το report πάντως Nedelja!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.158
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αυτό το μενού δεν είχε και κάτι αυγά μέσα (έτσι είχα δει στο fb);
Αυτά τα αυγά (huevos haminados) λέγονται είναι βραστά αυγά μέσα σε ζουμί από κρεμμυδόφυλλα από οτι είδα, εμάς δε μας τα έφεραν ποτέ και ίσως και καλύτερα...:D.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
δυστυχως, αν και τα αυγα αναφερονται, δε μας τα εφεραν. Δεν ξερω γιατι. Οι μεριδες ήταν γελοία μικρες. Μικροσκοπικές. Πηραμε κι εμεις εξτρα το πιατο με το φακορυζο και το κρεμμυδι και ηταν καμμενο. Δε μου αρεσε καθολου γενικα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δυστυχως, αν και τα αυγα αναφερονται, δε μας τα εφεραν. Δεν ξερω γιατι. Οι μεριδες ήταν γελοία μικρες. Μικροσκοπικές. Πηραμε κι εμεις εξτρα το πιατο με το φακορυζο και το κρεμμυδι και ηταν καμμενο. Δε μου αρεσε καθολου γενικα.
Έχεις ξαναφαει κουζίνα Μέσης Ανατολής ;
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω που πηγα πριν 1 εβδομαδα (τριτη) εχω διαφορετικη αποψη..
τα αβγα μας τα εφεραν και ηταν μια χαρα!(γενικά μου αρέσει να βλέπω μαγαζιά να σερβίρουν αυγά μαγειρεμένα με διάφορους τρόπους)..
το μενου των 10 ευρώ που πήραμε ολοι στο τραπεζι το βρήκαμε μια χαρα για την τιμη του..το περιβάλλον πολύ ωραίο και η εξυπηρέτηση άψογη και ολο χαμόγελα!
σιγουρα θα ξαναπάω για να δοκιμάσω κάποια απο τα πιάτα του καταλόγου που μου τράβηξαν το ενδιαφέρον..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.201
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom