ΗΠΑ Ηνωμένες Πολιτείες - Ταξίδι δρόμου

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Να ελπίσουμε ότι αυτή θα είναι η επόμενη ιστορία σου ? :)
Με προκαλείς! Ως ιστορία δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, αλλά οι φωτογραφίες είναι μοναδικές!
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
περιμένω κι εγώ!

και μια ερώτηση
πως γράφω μια ιστορία;
δε μου επιτρέπουν :(
 
Last edited:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Επανέρχομαι με ερωτησούλα Διαβάζω για το Zion πως πολύς κόσμος αφήνει το αυτοκίνητο στην είσοδο του πάρκου (ή ακόμη και στο χωριό Springdale γιατι οι θέσεις πάρκινγκ είναι περιορισμένες) και παίρνει το δωρεάν λεωφορείο και κάνει τη διαδρομή. Αυτό γίνεται απο επιλογή ή είναι υποχρεωτικό? Εσείς τι κάνατε? Δεδομένου πως εγω θα μπω στο πάρκο ερχόμενη απο Page θα με βοηθούσε αυτη η πληροφορία! Σε ευχαριστώ
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
περιμένω κι εγώ!

και μια ερώτηση
πως γράφω μια ιστορία;
δε μου επιτρέπουν :(
Πήγαινε ταξιδιωτικές ιστορίες σε εξελιξη κατω δεξιά θα δεις "νεο θεμα" πάτησε το και θα σου ανοίξει μια σελίδα όπου μπορείς να δώσεις τίτλο και να ξεκινήσεις να γράφεις!
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
ναι είναι υποχρεωτικό να αφήσεις το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ
και κάνεις τη διαδρομή με το λεωφορείο
εμείς ανεβήκαμε με το λεωφορείο και κατεβήκαμε με τα πόδια απ το ποτάμι
ήταν πανέμορφα!
είσαι στο πέιτζ!!! ζηλεύωωωω
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Επανέρχομαι με ερωτησούλα Διαβάζω για το Zion πως πολύς κόσμος αφήνει το αυτοκίνητο στην είσοδο του πάρκου (ή ακόμη και στο χωριό Springdale γιατι οι θέσεις πάρκινγκ είναι περιορισμένες) και παίρνει το δωρεάν λεωφορείο και κάνει τη διαδρομή. Αυτό γίνεται απο επιλογή ή είναι υποχρεωτικό? Εσείς τι κάνατε? Δεδομένου πως εγω θα μπω στο πάρκο ερχόμενη απο Page θα με βοηθούσε αυτη η πληροφορία! Σε ευχαριστώ
Καλησπέρα. Εμείς φτάσαμε αργά το απόγευμα (λόγω ζέστης) και βρήκαμε θέση στο Parking εύκολα. Μετά υποχρεωτικά πήραμε το λεωφορείο του πάρκου για να πάμε μέχρι το τέρμα και από εκεί έχει το ποτάμι για να το περπατήσεις προς τα μέσα. Εμείς δεν είχαμε χρόνο και γυρίσαμε κάνοντας λίγο ποδαρόδρομο και λίγο με το λεωφορείο μέσα στο φαράγγι. Φρόντισε να έχεις χρόνο. Καλύτερα να πας πρωί.
upload_2016-3-16_21-57-32.jpeg


upload_2016-3-16_21-59-24.jpeg
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Αν δεν σε κουράζω θέλω μερικές πληροφορίες και για το yosemite. Το πρόγραμμά μου είναι ως εξής : Θα φύγω απο Visalia το πρωί και θα πάω στο πάρκο, το βράδυ θα μείνουμε κοντα στο Modesto. Αρα θα έχω κάποιες ώρες στη διάθεση μου. Πως είναι η διαδρομή στο παρκο? Με το αυτοκίνητο μέχρι που μπορώ να φτάσω? Τι μπορώ να κάνω εκεί... για πολλά σκαρφαλώματα και "ανδραγαθίες" δεν είμαστε χα χα ? Ευχαριστω!
 
Last edited:

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
γιατί δε μένεις κάπου μέσα ή κοντά στο γιοσέμιτι;
με το αυτοκίνητο πας παντού μέσα στο χωριό
και μπορείς να φτάσεις και στο glacier point αν έχεις χρόνο
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Αν δεν σε κουράζω θέλω μερικές πληροφορίες και για το yosemite. Το πρόγραμμά μου είναι ως εξής : Θα φύγω απο Visalia το πρωί και θα πάω στο πάρκο, το βράδυ θα μείνουμε κοντα στο Modesto. Αρα θα έχω κάποιες ώρες στη διάθεση μου. Πως είναι η διαδρομή στο παρκο? Με το αυτοκίνητο μέχρι που μπορώ να φτάσω? Τι μπορώ να κάνω εκεί... για πολλά σκαρφαλώματα και "ανδραγαθίες" δεν είμαστε χα χα ? Ευχαριστω!
Καλησπέρα. Κι εμείς στο Yosemite μείναμε 6-7 ώρες. Για να καταλάβεις φύγαμε πολύ πρωί από το Σαν Φρανσίσκο και το βράδυ διανυχτερεύσαμε στο Lone Pine κοντά στη Death Valley. Κάναμε δηλαδή μια απόσταση κάπου 600 χιλιόμετρα. Στο Yosemite λοιπόν μέσα έχει άπαιρους δρόμους για να προσεγγίσεις αρκετά σημεία, ανάλογα με το χρόνο που έχεις. Εμείς προτιμήσαμε να δούμε τους καταρράκτες και μια λίμνη για να κάνουμε μπάνιο. Στην είσοδο θα πάρετε χάρτη και πληροφορίες και με το όχημά σας θα πάτε όπου σας αρέσει.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
γιατί δε μένεις κάπου μέσα ή κοντά στο γιοσέμιτι;
με το αυτοκίνητο πας παντού μέσα στο χωριό
και μπορείς να φτάσεις και στο glacier point αν έχεις χρόνο
Λόγω χρημάτων.... Αν έχεις κάτι υπ' όψιν σου που να είναι σε φυσιολογική τιμή!!!
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
ναι ξέρω είναι πανάκριβα
εμείς μείναμε στο The Red Rooster Lodge είναι αρκετά κοντά και η τύπισσα που το διαχειρίζεται πολύ κουλ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.503
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom