Ικαρία Ικαρία

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Το χω σκεφτει για Μηλο, αλλα επειδη ειναι πολυ δημοφιλης προορισμος δεν ξερω αν θα βρω αρχες Αυγουστου καπου οικονομικα...
Καλά και στην Ικαρία διαμονή δεν θα έλεγα ότι βρήκαμε ιδιαίτερα οικονομικά...
βέβαια ήταν και 15Αύγουστος
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Τελικά μου φαίνεται όπου και να πας 15αύγουστο, θα ειναι λιγο τσιμπημένα. Θέλει πολύ ψάξιμο για τυχόν προσφορές, αν και σε high season είναι κάπως πιο δύσκολα.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Ζευγαροδιακοπες και ηρεμια ειναι το concept για το φετινο μου καλοκαιρι! Ηρεμια και χαλαροτητα, οχι πολλες εξορμησεις και ξεκουραση. Θελω καλες θαλασσες (οχι κυμα), οχι πολυ κοσμο, και χαλαρα μαγαζακια. Κατι τετοιο ψαχνω, γιατι ολο τον χειμωνα ειμαστε στο αγχος και την πιεση..
Η Ικαρία είναι πανέμορφη, αλλά άμα θες παραλίες χωρίς κύμα, κοίτα για Κυκλάδες..Αύγουστο είναι κατά 80% κύμα και κατά 20% καλή θάλασσα..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η Ικαρία είναι πανέμορφη, αλλά άμα θες παραλίες χωρίς κύμα, κοίτα για Κυκλάδες..Αύγουστο είναι κατά 80% κύμα και κατά 20% καλή θάλασσα..
Ή καλύτερα για Ιόνιο. :D

Στο Αιγαίο τον Αύγουστο έχεις πολλές πιθανότητες ο αέρας να είναι πολύ δυνατός.

Η ψάξε για νησί που οι περισσότερες παραλίες του είναι στο νότιο μέρος, οπότε ναι μεν έχεις αέρα, αλλά όχι κύμα.
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά είμαι ανάμεσα σε Ικαρία, Μήλο και Ιθάκη. Οι όμορφες και ανευ κύματος παραλίες, η ηρεμία και η εύκολη μετακίνηση ειναι αυτα που με νοιάζουν, που λέτε να τα βρω σε μεγαλύτερο βαθμο?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά είμαι ανάμεσα σε Ικαρία, Μήλο και Ιθάκη. Οι όμορφες και ανευ κύματος παραλίες, η ηρεμία και η εύκολη μετακίνηση ειναι αυτα που με νοιάζουν, που λέτε να τα βρω σε μεγαλύτερο βαθμο?
χωρίς να εχω πάει νομίζω(αλλά εχω ψάξει για αυτά τα νησιά) Μήλο, αλλά ένα μηχανάκι χρειάζεται σίγουρα
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Κι εγώ Μήλο θα σου πρότεινα, αλλά για να μην αρχίσουμε να μιλάμε για άλλο νησί, μιας και το θέμα είναι "Ικαρία", ψάξε στα αντίστοιχα θέματα..
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
μπορει καποιος να μας ενημερωσει σχετικα με ενα υβριδικο εργοστασιο..καπου διαβασα για μολυνση της περιοχης( παλιοτερα βεβαια μη σας τρομαζω)...ειναι οκ να κολυμπησεις πλεον εκει;αν κ πολλοι που πηγαν περσι δεν ανεφεραν κατι σχετικο...
εμεις βρηκαμε για περιοδο δεκαπενταυγουστου καλη τιμη για στουντιο
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
μπορει καποιος να μας ενημερωσει σχετικα με ενα υβριδικο εργοστασιο..καπου διαβασα για μολυνση της περιοχης( παλιοτερα βεβαια μη σας τρομαζω)...ειναι οκ να κολυμπησεις πλεον εκει;αν κ πολλοι που πηγαν περσι δεν ανεφεραν κατι σχετικο...
εμεις βρηκαμε για περιοδο δεκαπενταυγουστου καλη τιμη για στουντιο
Δεν νομίζω ότι υφίσταται κάποιο πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση πως προέκυψε. Το υβριδικό θα αποτελεί συνδυασμό αιολικού με υδροηλεκτρικό (άρα μηδενική ρύπανση) και είναι εδω και δυο χρόνια σε φάση κατασκευής. Επιπλέον είναι μετά τον Νά στον δρόμο προς Προεσπέρα (αν θυμάμαι καλά) και δεν υπάρχει κάποια παραλία εκεί κοντά. Το μόνο πρόβλημα που είχε προκύψει σχετιζόταν με την εναπόθεση των προϊόντων εκσκαφής το οποίο νομίζω έχει λυθεί πλέον αλλά ούτως ή άλλως δεν θα προκαλούσε θέμα ρύπανσης παρα μόνο αισθητικό. Οπότε μην σε προβληματίζει
Εγω πήγα Ικαρία πέρυσι και αν βρήκες κ καλές τιμές στην συνιστώ ανεπυφίλακτα
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
σε ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση...οντως η περιοχη ειναι η προεσπερα, σε ενα site οικολογικου περιεχομενου το ειχα δει..πολλες φορες το τοσο γινεται τοοοοοοσο !
νασαι καλα!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
σε ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση...οντως η περιοχη ειναι η προεσπερα, σε ενα site οικολογικου περιεχομενου το ειχα δει..πολλες φορες το τοσο γινεται τοοοοοοσο !
νασαι καλα!!
Υπάρχει ένα θέμα γενικά στο νησι και μια άρνηση με αυτά τα έργα. Βέβαια θέλουν να βάλουν ανεμογεννητριες σε όλη την κορυφογραμμη και κάπου έχουν δίκιο, αλλά μαζί με τα ξερά καιγονται και τα χλωρά, δηλαδή αυτό το έργ δεν επηρρεαζει σε τίποτα και είναι μικρής έκτασης
 

athenna

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ικαρια

γεια σας, εχετε μαζεψει πολλες πληροφοριες εδω για μας που ενδιαφερόμαστε να παμε φέτος και ευχαριστούμε πολύ. θα ήθελα να ρωτήσω αρχές Ιουλίου θα έχει κόσμο, τότε σκέφτομαι να πάω, θα είναι καλα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.373
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom