Ισπανία Ισπανία το καλοκαιρι

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα μπορουσες μηπως να μου δωσεις το λινκ? Μαλλον δεν κανω σωστη αναζητηση.......
Ευχαριστω
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η τιμη που λεω ειναι για 2 ατομα, οποτε δεν εχει και τοση μεγαλη διαφορα.
Εσυ μαλλον αναφερεσαι σε πτηση με 2 και 3 στασεις, ε?
Προτιμω παντως να δωσω κατι παραπανω και να μη ταλαιπωρηθω στα αεροδρομια
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Η τιμη που λεω ειναι για 2 ατομα, οποτε δεν εχει και τοση μεγαλη διαφορα.
Εσυ μαλλον αναφερεσαι σε πτηση με 2 και 3 στασεις, ε?
Προτιμω παντως να δωσω κατι παραπανω και να μη ταλαιπωρηθω στα αεροδρομια

Η πτήση είναι απευθείας και βγάζει 220-240ε στο skyscanner
Ψάξε στη vueling η iberia η aegean
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Θα μπορουσες μηπως να μου δωσεις το λινκ? Μαλλον δεν κανω σωστη αναζητηση.......
Ευχαριστω
Όπως ανέφερα και πριν, κοίταξα στο airtickets.gr.

Η τιμη που λεω ειναι για 2 ατομα, οποτε δεν εχει και τοση μεγαλη διαφορα.
Εσυ μαλλον αναφερεσαι σε πτηση με 2 και 3 στασεις, ε?
Προτιμω παντως να δωσω κατι παραπανω και να μη ταλαιπωρηθω στα αεροδρομια
Κι εγώ για 2 άτομα μιλάω (220 ευρώ x2) και προσωπικά τη διαφορά των 90 ευρώ ανά εισιτήριο τη βρίσκω μεγάλη (για ευρωπαϊκό προορισμό). Βέβαια αυτές που βρήκα είναι πτήσεις με έναν ενδιάμεσο σταθμό. Διαλέγεις και παίρνεις...
 

panoz

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Δυστυχως για εκεινη την περιοδο και αν θες να πεταξεις συγκεκριμενη μερα τα εισητηρια εχουν παρει την ανιουσα... Εγω εκλεισα με 260 και μια σταση για Barcelona...
 

panoz

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Και να συμπληρωσω μιας και αναφερθηκε και η vueling που ειχα επειλεξει κι εγω για να χρησιμοποιησω οτι χρεωνει 30 ευρω ανα αποσκευη εξτρα... Τι σοι budget εταιρια ειναι αυτη τωρα....
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Δυστυχώς εγω δεν μπορω να βοηθησω γιατί από Κύπρο έκλεισα και είναι περιπου 220 ευρώ απευθειας πτήση...
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο αν ξέρει κάποιος λίγα παραπάνω πράγματα για Τολέδο;

Βασικά το πρόγραμμα πριν και μετά το Τολέδο για τις διανυκτερεύσεις:
17 Τερουέλ
18 Τολέδο
19 Τολέδο
20-24 Μαδρίτη

Το τι σκεφτόμαστε είναι αν θα είναι καλό να αφήσουμε το αυτοκίνητο στο Τολεδο στις 19 το πρωί και να πάμε με τρένο προς την Μαδρίτη στις 20. Έτσι αποφεύγουμε ενοικίαση αυτοκίνητου επιπλέον 2 μέρες και επίσης την φοβερή κίνηση και χάος στην Μαδρίτη.
Αλλά από την άλλη θέλαμε να πάμε και Σεγκόβια και Αβίλα με το αυτοκίνητο από το Τολέδο προς Μαδρίτη. Αλλά τελικά καταλάβαμε ότι αυτό μπορεί να γίνει κάποια άλλη μέρα με τρένο από την Μαδρίτη.
Συμφωνείτε με τα πιο πάνω, ή κάπου δεν ήμαστε λογικοί; :)

Επίσης ξέρει κανένας τα πιο κάτω ξενοδοχεία; Δεν αποφασίζουμε αν θα είναι απέναντι από το Τολέδο ή μέσα στο Τολέδο!
Abaceria,
Hotel del Cardenal
Pintor el Greco

Το Abaceria είναι απέναντι από το Τολέδο με δωρεάν χώρο σταθμευσης.
Το Pintor είναι δίπλα από το μουσείο του El Greco.
Το Cardenal, είναι κοντά στις κυλιώμενες σκάλες αλλά έχει πολλά σκαλιά για να ανεβείς στο ξενοδοχείο, και ο γιατρός μου είπε να μην παίρνω πολλά βάρη!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Επίσης ξέρει κανένας τα πιο κάτω ξενοδοχεία; Δεν αποφασίζουμε αν θα είναι απέναντι από το Τολέδο ή μέσα στο Τολέδο!
Abaceria,
Hotel del Cardenal
Pintor el Greco

Το Abaceria είναι απέναντι από το Τολέδο με δωρεάν χώρο σταθμευσης.
Το Pintor είναι δίπλα από το μουσείο του El Greco.
Το Cardenal, είναι κοντά στις κυλιώμενες σκάλες αλλά έχει πολλά σκαλιά για να ανεβείς στο ξενοδοχείο, και ο γιατρός μου είπε να μην παίρνω πολλά βάρη!
Στα συν του Abaceria είναι ότι έχει δωρεάν χώρο στάθμευσης. Στα πλην του ότι για να πας στην πόλη πρέπει να χρησιμοποιήσεις το αυτοκίνητο και θα πρέπει να πληρώσεις τη στάθμευση σε παρκόμετρο.

Το Pintor είναι μέσα στην πόλη σε καλό σημείο για να μπορείς να τη δεις εύκολα. Σου δίνει είτε τη δυνατότητα να βάλεις το αυτοκίνητο σε ιδιωτικό πάρκινγκ επί πληρωμή (αλλά δε σου κάνει κράτηση της θέσης), είτε να παρκάρεις στο δρόμο αλλά επίσης θα είναι επί πληρωμή στα παρκόμετρα.

Το Cardenal είναι σε βολικό σημείο λόγω των κυλιόμενων σκαλών, αλλά το αυτοκίνητο μπορείς να το βάλεις μόνο σε δημόσιο χώρο με παρκόμετρα.

Έχε υπόψη σου ότι α) παντού στο Τολέδο έχει παρκόμετρα και πρέπει να έχεις το νου σου να βάζεις εγκαίρως το αντίτιμο που χρειάζεται και β) ότι τα ιδιωτικά πάρκινγκ είναι τσιμπημένα.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Σε ευχαριστώ Annie.

Στην Μαδρίτη οδηγήσατε; Απλά σκέφτομαι αν είναι καλή ιδέεα για να αφήσω το αυτοκίνητο στο Τολέδο και να πάμε με τρένο στην Μαδρίτη και επίσης με τρένο άλλη μέρα στην Αβίλα και Σεγκοβια.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στη Μαδρίτη οδηγήσαμε ελάχιστα. Από την Plaza Espana που ήταν το γραφείο της Europcar, μέχρι να βγούμε στην εθνική για Άβιλα.
Αν κρατήσεις το αυτοκίνητο στη Μαδρίτη και εκεί θα πρέπει να το βάλεις σε πάρκινγκ. Δε μπορείς να παρκάρεις όπου νάναι.

Το τρένο για Άβιλα βολεύει γιατί ο σταθμός είναι λίγο έξω από τα τείχη. Αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι βολεύει για τη Σεγκόβια. Νομίζω ότι αν δεν πας με δικό σου αυτοκίνητο, είναι καλύτερα να πας με λεωφορείο. Ψάξτο όμως, γιατί δεν είμαι σίγουρη.
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τελικά εκλεισα για Βαρκελώνη τον Αύγουστο μεσω airtickets.gr με 471 ευρω (Alitalia,2 ατομα, με επιστροφή). Νομίζω πως ειναι αρκετα καλή η τιμη.:)

Θα μεινουμε 5 μέρες Βαρκελώνη και μετα πετάμε για Μαγιόρκα, συνολικά τα εισητηρια μας βγηκαν στα 600 ευρω.

Ευχαριστώ παιδιά, να στε καλα......Πάω να διαβασω τωρα τα της Βαρκελώνης για να μπω στο κλίμα ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom