Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Για μένα η παραλία του Λογγά είναι υπέροχη σαν τοπίο..Για μπάνιο προτιμώ παραλίες απ την πλευρά της Κερασιάς που τα νερά είναι ονειρεμένα..Το κακό στο Λογγά είναι οτι τα τελευταία χρόνια η θάλασσα έχει βγεί πολύ έξω και δεν έχεις μέρος να σταθείς...
Συνήθως δεν την επιλέγω για μπάνιο, αλλα περισσότερο για βόλτα απογευματάκι,για καφέ στο μπαράκι,για να δώ το υπέροχο ηλιοβασίλεμα στην Ανδριατική....
Συμφωνώ απόλυτα!:)
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εμαθα οτι σημερα ειχαν λειτανια της αγιας Θεοδωρας & βγηκαν οι φιλαρμονικες,ειχε πολυ κοσμο & ζηλευω.......!!!!
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Μπορεί κάποιος Κερκυραίος/α συμφορουμίτης να μου πει τι ώρες είναι επισκέψιμο το παλιο και το νέο φρούριο και αν έχουν είσοδο;
Και ακόμα το ακτοπλοικό(χωρίς αυτοκίνητο) απο και προς ηγουμενίτσα πόσο έχει;Γιατί στο νετ έχω βρει 2-3 διαφορετικές τιμές.
Ευχαριστω προκαταβολικά!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Και ακόμα το ακτοπλοικό(χωρίς αυτοκίνητο) απο και προς ηγουμενίτσα πόσο έχει;Γιατί στο νετ έχω βρει 2-3 διαφορετικές τιμές.
Αφού ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν πόσο το έχουν. Μέχρι και παζάρια μπορείς να κάνεις. Χωρίς αυτοκίνητο δεν είναι πολλά λεφτά πάντως...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
συμφορουμιτες ερχομαι κερκυρα 17-19/6.Ρωτησα και την meli καποια πραγματακια...Θα μεινω μεσα στην πολη και το θεμα ειναι που...Ειδα το bella Venezia,αλλα μου αρεσε περισσοτερο το corfu mare..Το αρνητικο με το τελευταιο ειναι η αποσταση απ το κεντρο...εχετε κατι επι του θεματος ή καποια αλλη προταση?ευχαριστω πολυ!
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Αφού ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν πόσο το έχουν. Μέχρι και παζάρια μπορείς να κάνεις. Χωρίς αυτοκίνητο δεν είναι πολλά λεφτά πάντως...
Χαχαχα!Σοβαρα;
Ναι το ξερω οτι γενικα δεν ειναι πολλα αλλα ηθελα να ξερω την τιμη.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
θεωρω 150(2 βραδια) νορμαλ τιμη για το bella venezia...220( στο booking.com) και 234 (στο τηλεφωνο) oλιγον υπερβολη...το ιδιο και για το corfu mare..εκμεταλλευονται το οτι ειναι στο κεντρο...τα υπολοιπα δε μου αρεσαν καθολου...βεβαια εκτος πολης βρισκεις και με 40 ευρω τη μερα...
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Για παρε & ρωτα στο Αρητη,ειναι στο κανονι,σχεδον στην πολη δηλαδη,καθαρο & οικονομικο!:cool:
 

jackson_1919

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Ήμουν κι εγώ το καλοκαίρι στο Αρήτη, και η διαμονή μου εκεί με έκανε να θαυμάσω τα αεροπλάνα.Απέναντι απο το ξενοδοχείο βρίσκεται το αεροδρόμιο και το καλοκαίρι είχε πολλές πτήσεις.Σε 5 λεπτά περπάτημα απο το ξενοδοχείο πίνεις τον καφέ σου και βλέπεις τα αεροπλάνα "αγγίζοντας τα". Όμορφη η Κέρκυρα.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εγω σχεδον καθε καλοκαιρι(αν δεν βρω δηλαδη τις ημερομηνιες που θελω παω αλλου)αλλα τα τελευταια χρονια μενω εκει,μπορει να εχει απεναντι το αεροδρομιο αλλα εχει καλη μονοση & δεν μας ενοχλει καθολου,ασε που τρελλενομαι για τα αεροπλανα!Το καλο ειναι οτι ειναι σαν να μενεις στο κεντρο,3-5 λεπτακια η κανενα 20λεπτο με τα ποδια μεχρι την γαριτσα!Για παρε τηλ. να μας πεις ποσο σου ειπαν δωματιο,εγω ακομα δεν ξερω αν παω Ιουνιο η Αυγουστο γι αυτο δεν εχω παρει ακομα!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
....3 λεπτακια εννοουσα με το αμαξι.....:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.361
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom