Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ποιά κατάργηση; εδώ σου λέει θα έχει και λαϊκό γλέντι μετά. Κλαρίνα, κρητικές και ποντιακές λύρες…
Ώστε αυτό εννοούσε ο Τσίπρας όταν έλεγε ότι θα τους βάλει να χορέψουν με κλαρίνα ( ή ζουρνάδες ή γκάιντες δεν θυμάμαι).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και τη πρεμούρα περί διαχωρισμού αδυνατώ να την καταλάβω. Σαν σύνθημα μου πάει για πολώσεις σε παραταξιακές αντιδικίες αξιών παρά σαν θέμα ουσίας που θα λύσει τα προβλήματα της χώρας.
Είναι πολλά τα λεφτά (και οι παπάδες) Άρη... εεε... hydronetta, ήθελα να πω... (και τα οικόπεδα ακόμη περισσότερα... γιατί, άραγε, δεν έχει γίνει ακόμη το κτηματολόγιο; εκατό χρόνια το "παλεύουν"...)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Τελικά αυτό το επίμαχο βίντεο με το δάχτυλο Βαρουφάκη είναι πλαστό;;

πολύς ντόρος για το τίποτα η για να δείξουν μερικοί τη δύναμη της εικόνας και ποσο αυτή διαμορφώνει την κοινή γνώμη...
 
Last edited:

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αληθινό είναι.Αυτοί που είπαν ότι το έφτιαξαν είναι τηλεοπτικά τρολ.

υ.γ. Με την επιφύλαξη να είναι κι αυτό τρολάρισμα...
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Τελικά αυτό το επίμαχο βίντεο με το δάχτυλο Βαρουφάκη είναι πλαστό;;

πολύς ντόρος για το τίποτα η για να δείξουν μερικοί τη δύναμη της εικόνας και ποσο αυτή διαμορφώνει την κοινή γνώμη...
καλά όλο αυτό με το βίντεο σήριαλ έγινε...βγήκαν οι συντελεστές μιάς σατυρικής εκπομπής και περιέγραψαν βήμα-βήμα πως κατασκεύασαν όλο αυτό το βίντεο με την προσθήκη του "δακτύλου"κλπ κλπ
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ενω ο Βαρουφάκης αρχικά στην γερμανική εκπομπή είπε ότι είναι πλαστό μετά βγήκε και είπε ότι ήταν αλήθεια,αυτοδιαψεύστηκε δηλαδή και έγινε ένα σούσουρο...πως και γιατί ψεύδεται ο υπουργος οικονομικών κλπ κλπ,προχθές όλοι ασχολούνταν μ αυτό το γεγονός και σήμερα ασχολούμαστε με την σατυρική εκπομπή που έφτιαξε το βίντεο,,ήμαρτον!
 
Last edited:
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω αν αυτό που θα γράψω είναι για εδώ αλλά αν δεν το πω θα σκάσω...την "ομάδα" που εκφόβιζε στη σχολή στα Γιάννενα δεν την έχουν αποβάλει ακόμη!!!!εκτός εάν τους έχουν ορίσει ως επιτροπή με έργο τη μείωση του αριθμού των σπουδαστών και δεν το κατάλαβα, οπότε παραμένουν για να συνεχίσουν το έργο τους.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Δεν ξέρω αν αυτό που θα γράψω είναι για εδώ αλλά αν δεν το πω θα σκάσω...την "ομάδα" που εκφόβιζε στη σχολή στα Γιάννενα δεν την έχουν αποβάλει ακόμη!!!!εκτός εάν τους έχουν ορίσει ως επιτροπή με έργο τη μείωση του αριθμού των σπουδαστών και δεν το κατάλαβα, οπότε παραμένουν για να συνεχίσουν το έργο τους.
Βγήκε τόσο γρήγορα η δικαστική απόφαση; Μωρέ μπράβο !
Με την άλλη υπόθεση που κάποιοι βάλανε φωτογραφίες των (υποτιθέμενων) τραμπούκων χωρίς την άδεια τους τί έγινε; Επενέβη εισαγγελέας;

Να θυμάστε, η δικαιοσύνη και η ισονομία δεν είναι σωστό να λειτουργεί μονομερώς.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βγήκε τόσο γρήγορα η δικαστική απόφαση; Μωρέ μπράβο !
Με την άλλη υπόθεση που κάποιοι βάλανε φωτογραφίες των (υποτιθέμενων) τραμπούκων χωρίς την άδεια τους τί έγινε; Επενέβη εισαγγελέας;

Να θυμάστε, η δικαιοσύνη και η ισονομία δεν είναι σωστό να λειτουργεί μονομερώς.
Η αποβολή ενός μαθητή/σπουδαστή από το σχολείο του δεν αποφασίζεται από εισαγγελείς και δικαστήρια, η απόφαση λαμβάνετε από το διευθυντή και τους καθηγητές οι οποίοι γνωρίζουν (οφείλουν να γνωρίζουν) εάν η συμπεριφορά των μαθητών είναι στα πλαίσια των νόμων και κανονισμών του σχολείου...εάν υπάρχουν και ποινικές ευθύνες αυτό είναι έργο της τακτικής δικαιοσύνης και θα διερευνηθεί στη συνέχεια.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εγώ έχω μια απορία και αν γνωρίζει κάποιος ας μου τη λύσει...στις πενταήμερες εκδρομες ,τα παιδιά της τρίτης λυκειου που είναι ακόμα ανήλικα πηγαίνουν κάθε βράδυ σχεδον σε club/μπαρ(μη μου πειτε οχι ,το ξέρω απο διηγήσεις παιδιών αλλά και απο προσωπική εμπειρία ,οταν ήμουν και γω μαθητρια της γ'λυκείου)....και ερωτώ : δεν απαγορεύεται απο το νόμο η κατανάλωση αλκοολ απο ανηλικους?
με ποιά λογική οι καθηγητες πηγαίνουν τα παιδιά σε αυτούς τους χώρους? και τι περιμένουν δηλαδή? να παραγγείλουν πορτοκαλάδες?θα πει κάποιος, "σιγά μην είναι αυτο το μονο στραβό στην εκπαιδευση"....συμφωνώ αλλά οταν το πλαισιο που βάζουμε στα παιδιά είναι τέτοιο ,δεν τα σπρώχνουμε στο να καταπατούν τους νόμους εμείς οι ιδιοι?...χωρια που είναι επικινδυνο...ποιος μπορει δηλαδή να κυνηγάει το κάθε παιδι να ψάχνει τι ήπιε και ποσο....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom