Ισπανία Καλοκαιρινές διακοπές στη... Βαρκελώνη

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πολυ καλη και διαφωτιστικη περιγραφη για καποιον που πρωτη φορα θα επισκεφτει τη βαρκελωνη.
επειδη σιγουρα στη δικη μου επισκεψη θα συμπεριλαβω την εκδρομη στην ανδορα,μηπως μπορεις να μας δωσεις ιστοσελιδες για πληροφοριες σχετικα με μεταβαση?
η ανδορα ειναι πολη- κρατος?
πως μετακινεισαι μεσα στη πολη?
ξερω οτι κουρασα...:roll::roll:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
πολυ καλη και διαφωτιστικη περιγραφη για καποιον που πρωτη φορα θα επισκεφτει τη βαρκελωνη.
επειδη σιγουρα στη δικη μου επισκεψη θα συμπεριλαβω την εκδρομη στην ανδορα,μηπως μπορεις να μας δωσεις ιστοσελιδες για πληροφοριες σχετικα με μεταβαση?
η ανδορα ειναι πολη- κρατος?
πως μετακινεισαι μεσα στη πολη?
ξερω οτι κουρασα...:roll::roll:

η ανδόρρα είναι κράτος, πριγκιπάτο για την ακρίβεια, ένα τόσο-δα πριγκιπάτο πάνω στα πυρηναία!

δρομολόγια έχει συνεχώς από βαρκελώνη, και η διαδρομή διαρκεί περίπου 3,5 ωρίτσες. Για τιμές και ώρες αναχώρησης τσέκαρε εδώ www.alsa.es

μέσα στην andorra la vella, που είναι η πρωτεύουσα, μετακινείσαι με τα πόδια, και σε ολόκληρο το κρατίδιο με λεωφορεία -είναι πραγματικά πολύ πολύ μικρό!

αν ανατρέξεις στο ιστορίες σε εξέλιξη, έχω ξεκινήσει (αλλά όχι τελειώσει... :rolleyes:) μια ιστορία για την Ανδόρρα. επειδή έμεινα κιόλας 2,5 μέρες, πιστεύω μπορώ να σε βοηθήσω! Στειλε μ κ πμ αν θελεις!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τι να πω...απλα ενα τεραστιο ευχαριστω...
αυτα που μου εγραψες ειναι αρκετα να ξεκινησω...να κανω κατι και εγω:):reading::reading:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
λοιπόν είναι όπως τα λέει η dorotija! :)

ανοιξα το κουτι βαρκελωνη, για να σου πω κι εγω για ανδορρα :)

εγώ πήρα το λεωφορείο από μία αφετηρία κοντά στο σταθμό barcelona sants (που έμενα)...

μου κόστισε 42 ευρω μετ' επιστροφής (αυθημερόν έγινε αυτό... πήγα νωρίς το πρωί και γύρισα με το τελευταίο :p)

Η εταιρεία λέγεται Direct Bus και το site είναι το ακόλουθο:
www.andorradirectbus.es

ό,τι άλλο θες στη διάθεσή σου ;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
λοιπόν είναι όπως τα λέει η dorotija! :)

ανοιξα το κουτι βαρκελωνη, για να σου πω κι εγω για ανδορρα :)

εγώ πήρα το λεωφορείο από μία αφετηρία κοντά στο σταθμό barcelona sants (που έμενα)...

μου κόστισε 42 ευρω μετ' επιστροφής (αυθημερόν έγινε αυτό... πήγα νωρίς το πρωί και γύρισα με το τελευταίο :p)

Η εταιρεία λέγεται Direct Bus και το site είναι το ακόλουθο:
www.andorradirectbus.es

ό,τι άλλο θες στη διάθεσή σου ;)
42 ευρω αρα θελω 160+;)
θα νοικιασω ενα αμαξι και με το gps ανα χειρας θα πορευθω:):)
σε ευχαριστω πολυ ...για την πανεμορφη ιστορια:clap::clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
κι εμεις θελαμε να νοικιασουμε αμαξι... αλλα τελικα δεν εκατσε... είμασταν 2 βεβαια..

ευτυχως δηλαδη γιατι με τη βροχη στα πυρηναια θα τα βλεπαμε ολα! (αν και νομιζω το έχω γραψει στην ιστορια μου :))

και τωρα που το θυμήθηκα... προσοχη, αν πάτε ανδορρα να πάρετε μπουφανάκια ;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
κι εμεις θελαμε να νοικιασουμε αμαξι... αλλα τελικα δεν εκατσε... είμασταν 2 βεβαια..

ευτυχως δηλαδη γιατι με τη βροχη στα πυρηναια θα τα βλεπαμε ολα! (αν και νομιζω το έχω γραψει στην ιστορια μου :))

και τωρα που το θυμήθηκα... προσοχη, αν πάτε ανδορρα να πάρετε μπουφανάκι ;)
..εννοειται πως δεν περασε απαρατηρητη η αναφορα σου για το κλιμα στα πυρηναια:)
τη βροχουλα θα την αντιμετωπισουμε...:clap::clap:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Νομίζω mio πως θα κάνεις την καλύτερη δουλειά να πας με αμαξάκι! Η διαδρομή στην καταλανική ύπαιθρο και τα Πυρηναία είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! :clap: και μπορείς να σταματάς όπου και όποτε θέλεις, κάτι πολύ σημαντικό αν είσαι κολλημένος με τις φωτογραφίες. Επίσης μπορείς να γυρίσεις όλη την ανδόρρα σε μια μέρα μέσα! οι δρόμοι είναι πολύ εύκολοι! :cool:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εκεινο που με κανει κατα καποιο τροπο σκεφτικο ειναι οτι θα μεινω λιγες μερες βαρκελωνη(4 τον αριθμο),γιατι μετα θα μεταβω για 5 μερες ιμπιζα.
αλλα μου αρεσαν πολυ οι φωτο και θελω να την συμπεριλαβω...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
για την ανδόρρα έχω κάνει σχόλια στο thread της δωροθέας...

(χμμμ... εγώ αν πήγαινα για 4 μέρες βαρκελώνη, δε θα έχανα τη μία για ανδόρρα πάντως... :) έκατσα 8, γι' αυτό και δε με πείραξε που έχασα τη μία...)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
για την ανδόρρα έχω κάνει σχόλια στο thread της δωροθέας...

(χμμμ... εγώ αν πήγαινα για 4 μέρες βαρκελώνη, δε θα έχανα τη μία για ανδόρρα πάντως... :) έκατσα 8, γι' αυτό και δε με πείραξε που έχασα τη μία...)
συμφωνώ. δώστες καλύτερα όλες στον gaudi... εκτός αν είσαι βουνίσιος σαν εμένα, γιατί οι πόλεις της Ανδόρρας δεν λεν και τίποτε από ομορφιά... σε αντίθεση με το τοπίο :clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom