Καλώς ήρθατε.

Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Επισκέφτηκα φέτος τα Χριστούγεννα τα Ζαγοροχώρια και πιο συγκεκριμένα τις περιοχές Μονοδένδρι και Αρίστη, θα ήθελα να καταγγείλω ότι στην πρώτη παρήγγειλα 2 τυρόπιτες και 1 καφέ σε συνοικιακό καφενείο και χρεώθηκα 15 ευρώ ενώ στη δεύτερη ένα τσάι και ένα καφέ 7 ευρώ. Εννοείται ότι σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν μου δόθηκε απόδειξη. Ο λόγος που το αναφέρω, πέραν του ότι εξαγριώθηκα από την αισχροκέρδεια που χαρακτηρίζει τους συγκεκριμένους επιχειρηματίες και φυσικά την προσωπική μου εξαπάτηση, είναι ότι φυσικά αυτοί οι άνθρωποι δεν αντιλαμβάνονται το πλήγμα που οι ίδιοι αποτελούν για τον τουρισμό της χώρας μας. Δεν είναι τυχαίο που όχι μόνο οι αλλοδαποί τουρίστες αλλά και εμείς οι ίδιοι πλέον κατατρέχουμε σε προορισμούς του εξωτερικού όπως η Βουλγαρία διότι μας συμφέρει πολύ περισσότερο οικονομικά. Ελπίζω ο επόμενος που θα υποστεί την ίδια αισχροκέρδεια να έχει ταχύτερα αντανακλαστικά και εκτός του να αρνηθεί να πληρώσει να τους καταγγείλει ώστε να τεθεί ένα τέλος σε αυτόν τον διασυρμό της χώρας και του τουρισμού μας.
Demos,καλημέρα!Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και με την αγανάκτησή σου!Είναι ο κύριος λόγος που όλα μου τα ταξίδια πλέον γίνονται στο εξωτερικό(όποτε γίνονται).
Αν θέλεις,γράψε στο ανάλογο θέμα,όπου μπορούμε να συζητήσουμε γι'αυτό,εδώ είναι για καλωσόρισμα :)
 
Μηνύματα
8
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Στην άκρη της γης
Καλησπέρα! Παρακολουθώ την παρέα σας και είστε καταπληκτικοί! Ταξιδεύω μαζί σας μέσα από τις ιστορίες σας και ελπίζω να μπορέσω και εγώ να μοιραστώ τις εμπειρίες μου αν και είναι λίγες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.643
Likes
12.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

lancias

Member
Μηνύματα
6
Likes
19
καλησπερα κ απο μενα παιδια ,

ειμαι ο χρηστος απο Λευκαδα κ θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ανεβασω το δικο μου Travel story.....ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.747
Likes
15.322
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Χρήστο καλώς όρισες. και φυσικά μπορείς να ανεβάσεις το στόρυ σου.
 

xarisathanasiou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετια-Αλπικο τρενο
καλησπέρα παιδια και απο εμας!καλως σας βρηκαμε,ελπιζω να βρω χρονο να δωσω πληροφοριες για τα μερη που εχουμε παει,καθως επισης και να παρω απο τους πλεον εμπειρους εδω μεσα!!!!!(δεν υπηρχε ταξιδι που να καναμε και να μη μπηκα εδω μεσα να διαβασω τα παντα για το προορισμο μα τα παντα)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπέρα σας,καλώς σας βρήκα!!Εύχομαι να βοηθήσω και να βοηθηθώ γι'αυτο που αγαπώ!!
καλησπέρα παιδια και απο εμας!καλως σας βρηκαμε,ελπιζω να βρω χρονο να δωσω πληροφοριες για τα μερη που εχουμε παει,καθως επισης και να παρω απο τους πλεον εμπειρους εδω μεσα!!!!!(δεν υπηρχε ταξιδι που να καναμε και να μη μπηκα εδω μεσα να διαβασω τα παντα για το προορισμο μα τα παντα)
Καλώς ήρθατε και καλά ταξίδια να έχετε :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.504
Μέλη
38.924
Νεότερο μέλος
panvarv

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom