Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τa γνωστα" "με" "σπασιματα"-"μην" "ακουτε" "τιποτα"
αυτα τα "γνωστα" θαθελα να τα μαθω και εγω...;)

αναφορικα με το "προβλημα"...οπως εχω ξαναγραψει...δεν απαντω σε μελη που το πρωτο ποστ σε ταξιδιωτικο φορουμ ειναι για πλοηγηση:rolleyes:

το θεωρω καπως....εκ του πονηρου:rolleyes:
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
ναι δεν τα ξέρεις τα κωλύματα με τα σπασμένα θα στα πούμε εμείς-αλλα και που δίνεις σπασμένα τι να πω
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Καλησπερα κι απο μενα..
Προκειτε να ταξιδεψω Ιταλια με αμαξι οποτε δανειστηκα απο φιλο -ασχετος κι αυτος οπως κι εγω απο gps- ενα VectorTraffic (εκδοση λογισμικου 8.3.2.134594)

Αλλα ειμαι λιγο προβληματισμενος καθως οτι πληροφορια βρηκα στο διαδικτυο ειναι 2010 και πριν.. και στο τηλεφωνο δεν το σηκωνουνε. Επισης οταν το συνδεω με το pc δεν υπαρχει φακελος με χαρτες και γενικα με αρχεια του λογισμικου οπου θα μπορω να επεμβω.. :roll:

-Να το ψαξω αν θελει καποιο σπασιμο-ξεκλειδωμα? Είναι ευκολη διαδικασια?
-Θα μπορω απλα να φορτωσω χαρτες της Ευρωπης ή γινεται μονο επι πληρωμη απ την εταιρια?
-Να το παω σε κανα Γερμανο(καταστημα), αναλαμβανουνε τετοια αυτοι?
-Ή να τα παρατησω και να παω να παρω κανα καινουριο με ηδη εγκατεστημενους χαρτες? Παιζει κανα καλο γυρω στα 100 ευρω?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
η εκδοση του igo που φοραει η συσκευη σου ειναι συμβατη με το φορματ των χαρτων που κυκλοφορουν.
η συσκευη ξεκλειδωνει επισημα απο την εταιρεια ,η διαδικασια στην επισημη ιστοσελιδα.
αν το ξεκλειδωσεις θα δεις και τα αρχεια που ζητας.

η συσκευη ειναι μια χαρα .
τωρα για καινουργια συσκευη...δυναμικα στην ελλαδα μπαινει η garmin.
για αξιοπιστια και κατα τη γνωμη μου το καλυτερο χαρτη της αγορας κυτα το mls destinator.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Καλησπερα κι απο μενα..
Προκειτε να ταξιδεψω Ιταλια με αμαξι οποτε δανειστηκα απο φιλο -ασχετος κι αυτος οπως κι εγω απο gps- ενα VectorTraffic (εκδοση λογισμικου 8.3.2.134594)

Αλλα ειμαι λιγο προβληματισμενος καθως οτι πληροφορια βρηκα στο διαδικτυο ειναι 2010 και πριν.. και στο τηλεφωνο δεν το σηκωνουνε. Επισης οταν το συνδεω με το pc δεν υπαρχει φακελος με χαρτες και γενικα με αρχεια του λογισμικου οπου θα μπορω να επεμβω.. :roll:

-Να το ψαξω αν θελει καποιο σπασιμο-ξεκλειδωμα? Είναι ευκολη διαδικασια?
-Θα μπορω απλα να φορτωσω χαρτες της Ευρωπης ή γινεται μονο επι πληρωμη απ την εταιρια?
-Να το παω σε κανα Γερμανο(καταστημα), αναλαμβανουνε τετοια αυτοι?
-Ή να τα παρατησω και να παω να παρω κανα καινουριο με ηδη εγκατεστημενους χαρτες? Παιζει κανα καλο γυρω στα 100 ευρω?
to vector εχει το igo 8.3
πολυ καλο προγραμμα με πολυ καλους χαρτες
νεους χαρτες μπορεις να αγορασεις απο εδω (29 ευρω)
iGO 8.3 Vector

αν θες να αγορασεις και το μηχανημα και χαρτες με 119 ευρω εδω
Vector traffic
εναλακτικα μπορεις να αγορασεις ενα tomtom με χαρτη ευρωπης
TOMTOM START 20 IQ ROUTES EUROPE 4.3'' - GPS - E-SHOP.GR
(αν βρεις tomtom xl τοτε αγορασε αυτην -ειναι και πιο φθηνη γιατι ειναι και παλιοτερη)
http://www.e-germanos.gr/e-germanos...eg?productListId=54898&selectedCategoryId=606
http://www.multirama.gr/products/product?pid=0459790&catid=010402
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Eυχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια..
Τελικα εγκατεστησα το Νaviextras Toolbox οπου αγορασα απο κει τον χαρτη μονο της Ιταλιας για ενα μηνα προς 9?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Στοχευόμενη πληροφορία που αφορά ελάχιστους:
Σχεδόν σε όλον τον κόσμο υπάρχει σύστημα παρακολούθησης κίνησης στους δρόμους το οποίο συνδέεται με τα GPS μας. Το maps πχ στο smartphone έχει αποδειχθεί Σωτήριο. Ο αλγόριθμος βέβαια δεν είναι τόσο απλός. Καθώς ορισμένα συνυπολογίζουν την κίνηση για τη βέλτιστη διαδρομή, πολλές φορές σε κομβικά σημεία των πόλεων εμφανίζονται μπλοκαρισμένοι και όλοι οι παράδρομοι, κάθετοι και παράλληλοι σε αυτά τα σημεία. Με αυτό τον τρόπο, διαβάζει το GPS ότι δεν πρέπει να σε βγάλει από τους κεντρικούς άξονες και να σε στείλει στα στενάκια. Αυτό, βέβαια, καθώς οι Εγγλέζοι στους δρόμους είναι λίγο σαν τα μυρμήγκια (ακολουθάνε κώλους αυτοκινήτων) δίνει στα πιο μαμούνια της πόλης διάφορες απίστευτες καβάτζες που σου σώνουν άπειρο χρόνο (πχ παράκαμψη του New Southgate ή του Brent Cross επί του A406)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σύντροφοι τζιπιεσάδες τη βοήθειά σας!!! Λόγω αυτού εδώ, ψάχνω να βρω ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για navigation για Αυστραλία (κυρίως) και νέα ζηλανδία. Έχει κανείς εμπειρία;
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
sos!
Παιδιά ετοιμάζω επιτέλους "ταξίδι μοναχά για πάρτη μου" :D με αμάξι και θα χρειαστώ βοήθεια!!!
Έχω το moov 500 το οποίο είχε μόνο ελληνικό χάρτη, υπάρχει τρόπος να του βάλω και ευρωπαικούς?Κάτι πήρε το μάτι μου εδώ μέσα αλλά δεν μπορώ να το βρω, καθοδηγήστε με! :rolleyes:
thx!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σύντροφοι τζιπιεσάδες τη βοήθειά σας!!! Λόγω αυτού εδώ, ψάχνω να βρω ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για navigation για Αυστραλία (κυρίως) και νέα ζηλανδία. Έχει κανείς εμπειρία;
για το desire η για αλλο μηχανημα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom