Κουβεντούλα και συμβουλές γύρω από τα gps

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια να ρωτησω κατι...θελω ενα προγραμμα gps για android κινητο.
Θελω χωρις να συνδεθω στο ιντερνετ να μπορω να του βαλω τη διευθυνση που ειμαι και τη διευθυνση που θελω να με παει και να με καθοδηγησει.

το θελω αυτο για τπτ ταξιδια στην ευρωπη οπου τα δωρεαν ΜΒ του ιντερνετ της ελλαδας δεν θα ισχυουν.
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Παιδια να ρωτησω κατι...θελω ενα προγραμμα gps για android κινητο.
Θελω χωρις να συνδεθω στο ιντερνετ να μπορω να του βαλω τη διευθυνση που ειμαι και τη διευθυνση που θελω να με παει και να με καθοδηγησει.

το θελω αυτο για τπτ ταξιδια στην ευρωπη οπου τα δωρεαν ΜΒ του ιντερνετ της ελλαδας δεν θα ισχυουν.
καλημερα
το igo να βαλεις ,αξιοπιστο
iGO Android | iGO My way Navigation Software for Android Mobiles

δευτερη επιλογη το navigon
NAVIGON for Android | NAVIGON - a Garmin company.
https://play.google.com/store/apps/...5uYXZpZ29uLm5hdmlnYXRvcl9jaGVja291dF9ldTQwIl0.
(το sygic δε θα στο προτεινα)
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Μεγαλης σημασιας ειδηση ειναι η κυκλοφορια της tomtom σε android κινητα (μεχρι τωρα η εφαρμογή μπορεί να εγκατασταθεί μόνο σε συσκευές που τρέχουν Android 2.2 ή νεότερο, με ανάλυση οθόνης 800x480 ή 854x480).
Your journey... Now on Android
και με ΔΩΡΕΑΝ χάρτες εφ' όρου ζωής της συσκευής
οι τιμες αναλογα με τον χαρτη
https://play.google.com/store/apps/...t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50b210b20uZXVyb3BlIl0.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για μενα τα καλυτερα gps ειναι της navigon με χαρτες navteq. Βεβαια εχει σταματησει η εισαγωγη τους και μονο κανενα πιο παλαιο αν βρεις.
τελικα ειχες καλη πληροφορηση,η αποροφηση απο τη Garmin οδηγησε στην αποσυρση των συσκευων Navigon απο την αγορα.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για ταξίδι στην Αυστρία τι μου προτείνετε για κινητό?
Έχω το navigon και το NDrive.
Πιο εύχρηστο μου φαίνεται το 2ο , αλλά δες τα έχω τεστάρει στον δρόμο, ούτε έχω προηγούμενη εμπειρία...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για ταξίδι στην Αυστρία τι μου προτείνετε για κινητό?
Έχω το navigon και το NDrive.
Πιο εύχρηστο μου φαίνεται το 2ο , αλλά δες τα έχω τεστάρει στον δρόμο, ούτε έχω προηγούμενη εμπειρία...
Μια χαρα θα πλοηγηθεις και με τα δυο,επελεξε αυτο με του οποιου το interface εισαι εξοικειωμενος.

εμενα προσωπικα μαρεσει το Navigon;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Να θυμηθώ το άγχος των περασμένων ημερών σχετικά με το gps τι να διαλέξω μπλα μπλα μπλα..
Με το mio είμαι πολύ ευχαριστημένη για Ελλάδα!
Τελικά πήρα κι αυτό-δεν είμαι σιγουρη αν μπορώ να βάλω link-http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220003685
εμεινα πολύ ευχαριστημένη, μόνο μια φορά με έστειλε στη θάλασσα για μπανάκι μάλλον :D... καθώς επίσης μια φορά είχα πατήσει κατά λάθος τους χωματόδρομους κι έπαθα ενα πολιτισμικό σοκ στα σοκακια των βρετανικων επαρχιακων δρομισκων!!!!
Βεβαια με εβγαλε και σε ενα τοπιο φτιαγμενο απο συννεφακια και κεικ σοκολατας λιγο πολυ Χανς και Γκρετελ παραμυθι, κάπου στην Κορνουάλη!
God bless igo amigo :D:D:haha:
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Να θυμηθώ το άγχος των περασμένων ημερών σχετικά με το gps τι να διαλέξω μπλα μπλα μπλα..
Με το mio είμαι πολύ ευχαριστημένη για Ελλάδα!
Τελικά πήρα κι αυτό-δεν είμαι σιγουρη αν μπορώ να βάλω link-http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220003685
εμεινα πολύ ευχαριστημένη, μόνο μια φορά με έστειλε στη θάλασσα για μπανάκι μάλλον :D... καθώς επίσης μια φορά είχα πατήσει κατά λάθος τους χωματόδρομους κι έπαθα ενα πολιτισμικό σοκ στα σοκακια των βρετανικων επαρχιακων δρομισκων!!!!
Βεβαια με εβγαλε και σε ενα τοπιο φτιαγμενο απο συννεφακια και κεικ σοκολατας λιγο πολυ Χανς και Γκρετελ παραμυθι, κάπου στην Κορνουάλη!
God bless igo amigo :D:D:haha:
πολυ καλη επιλογη λογω προγραμματος (iGO amigo ) που χρησιμοποιει το συγκεκριμενο μηχανημα
η καλυψη των χαρτων ειναι πολυ καλη για δυτικη και εξαιρετικη για ανατολικη ευρωπη (σε σχεση με τον ανταγωνισμο)
να το χαρεις χρησιμοποιοντας το (δηλαδη καλα ταξιδια)
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Παιδια με το navigon που κατεβασα στο κινητο θαμαι ενταξει για βιεννη?

Επισης καποια αλλη χρησιμη εφαρμογη για εκει?
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι που ίσως να μην είναι κατανοητό. Αυτό που έχει πρώτιστη σημασία για την πλοήγηση είναι να έχεις ενημερωμένο χάρτη και μετά τι λογισμικό χρησιμοποιείς. Το λογισμικό έχει να κάνει με την απεικόνιση και το πόσο εξοικειωμένος είσαι με αυτό.

Στη Βιέννη είχα χρησιμοποιήσει το IGO Primo (Igo My way για κινητό) με χάρτες Navteq, δεν είχα κανένα πρόβλημα, λογικά τους ίδιους χάρτες έχεις (αλλά τσέκαρέ το από τα details του χάρτη), απλά φρόντισε να είναι σχετικά πρόσφατοι. Εναλλακτικά, μπορεί να χρησιμοποιήσεις, για το IGO χάρτες της teleatlas που είναι επίσης αξιόπιστοι.

Και Garmin έχω χρησιμοποιήσει γενικά στην Ευρώπη, ομοίως έμεινα ικανοποιημένος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom