Τουρκία Κωνσταντινούπολη

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Το δευτερο ποστ εχει να κανει με τη γνωμη μου για την
wrotan καλώς ήρθες !!
σας τύχανε διάφορα στραβά,και σίγουρα χαλάστηκες!!
αυτό που επισήμανα,ήταν η αδιαφορία της ξεναγού να σας κατατοπίσει και να νοιαστέι όσον αφορά το θέμα υγείας σας!! ξέχωρα απο το κόστος της επίσκεψης του γιατρού,που είναι κάτι δεδομένο,και δεν ενδιαφέρει ποιος θα πληρώσει ,το ζήτημα είναι οτι σε μιά ξένη χώρα,και εφόσον συνόδευε γκρούπ ανθρώπων,ήταν υποχρεωμένη να καλέσει εκείνη γιατρό,ή να σας πάει σε νοσοκομείο..
δηλαδή ποιός είναι ο ρόλος των γκρούπ γενικα΄? μόνο να βγεί το πρόγραμμα?
πέσατε μάλον σε ανεύθυνο πρακτορείο. στην συγκεκριμένη περίπτωση,όσο και ελαφρύ περιστατικό να είναι μιά απλή διατροφική δηλητηρίαση,αλλο τόσο μπορεί να δυσκολέψουν τα πράγματα άν δεν γίνει σωστή θεραπεία...
για την δηλητηρίαση δεν έφταιγε το γραφείο..ήταν κακή συγκυρία..μπορεί να συμβεί και στο πιο ακριβό εστιατόριο. σου λέω ποιό είναι το θέμα.
όσο για τις εντυπώσεις σου,σίγουρα επηρεάστηκαν απο τις στιγμές αυτές!!
αν πας ξανά μόνος σου,θα λατρέψεις την κωνσταντινούπολη...
η καζάν ντι πί δεν χωνεύεται απο κανένα στομάχι..εγώ την τρώγω με αντιόξινα και γαστροπροστασία!!:D ειναι ομως η άτιμη μοναδική!!
για τα πριγκηπονήσια έχω να πώ οτι δεν έχασες και τίποτα ειδικά αυτή την εποχή..μόνο θα εκνευριζόσουνα...πήγαινε εκεί γενικώς low season!!
κράτα τις καλύτερες αναμνήσεις ,και σου εύχομαι να σου πανε ολα καλύτερα σε επόμενα ταξίδια σου!!:p
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ναι,τελικα κραταμε μονο τα θετικα.Δεν ηταν ξεναγος ,ηταν αρχηγος και ταυτοχρονα,ιδιοκτητης του πρακτορειου!Η αδιαφορια της ηταν παροιμιωδης.Καποιοι την καταραστηκαν κιολας!Τελικα,οποιος γνωριζει μπορει να μας πει ,για να καλυψεις ιατρικα εξοδα,πρεπει να κανεις εξτρα καλυψη,ιδιωτικα?Αρα το γραφειο δεν εχει καμια υποχρεωση?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ναι,τελικα κραταμε μονο τα θετικα.Δεν ηταν ξεναγος ,ηταν
το ποιός θα καλύψει τα έξοδα ειναι το λιγότερο!! σημασία έχει να υπήρχε ενδιαφέρον και γρήγορη ανταπόκριση για την αντιμετώπιση των ασθενών..εμένα αυτό με χαλάει...
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Έλειπα καιρο και εχω μεινει μ' ανοιχτο το στομα (αν μουρχοταν κανα καζαν ντι πι, δεθαλεγα οχι)...μ' αυτα που διαβαζω.Καλο κουραγιο για την συνεχεια wotan 1975, αν θα το τραβηξεις πιο μακρια.
 

GXaroula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη .....
Ταξίδι-Όνειρο
Ενα μηνα στην Γερμανια!!!
wotan1975 καλημερα ,λυπαμαι πολυ που ειχατε αυτες τις ατυχιες ,κριμα !!
Θα μπορουσε βεβαια αυτο που σας συνεβει να τυχει στον οποιδηποτε ,ειτε με γκρουπ ειτε οχι αλλα πιστευω οτι οταν πας με γκρουπ εχεις καποιες απαιτησεις βρε αδελφε ,αν μη τι αλλο ενα ενδιαφερον απ πλευρας τους!! Τοσα χρονια που παει το γραφειο στην Πολη ας πουμε δεν επρεπε να ξερουν πως πρεπει να συμπεριφερθουν σε ενα τετοιο περιστατικο?δεν επρεπε να ξερουν να φερουν ενα γιατρο?δεν επρεπε να μιλανε την γλωσσα ?δεν επρεπε να προσεχουν που πανε τον κοσμο για φαγητο? Τι να πω!!!
Εγω φευγω το Σαββατο για την Πολη στις 22 ,ευχομαι να μην εχω προβληματα!!
Οσο για το γραφειο εχεις γραψει σε προηγουμενη σελιδα ποιο ειναι,ευτυχως για να το βαλω σε μαυρη λιστα!!!! Μην σου πω να μου γραψεις και που σας πηγαν για φαγητο!!χαχαχα
Εγω θα παω με Σιγκνατουρ εχω ξαναπαει με αυτο το γραφειο και ειμαι ευχαριστημενη για να δουμε τωρα?.....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
wotan1975 καλημερα ,λυπαμαι πολυ που ειχατε αυτες τις ατυχιες ,κριμα !!
Θα μπορουσε βεβαια αυτο που σας συνεβει να τυχει στον οποιδηποτε ,ειτε με γκρουπ ειτε οχι αλλα πιστευω οτι οταν πας με γκρουπ εχεις καποιες απαιτησεις βρε αδελφε ,αν μη τι αλλο ενα ενδιαφερον απ πλευρας τους!! Τοσα χρονια που παει το γραφειο στην Πολη ας πουμε δεν επρεπε να ξερουν πως πρεπει να συμπεριφερθουν σε ενα τετοιο περιστατικο?δεν επρεπε να ξερουν να φερουν ενα γιατρο?δεν επρεπε να μιλανε την γλωσσα ?δεν επρεπε να προσεχουν που πανε τον κοσμο για φαγητο? Τι να πω!!!
Εγω φευγω το Σαββατο για την Πολη στις 22 ,ευχομαι να μην εχω προβληματα!!
Οσο για το γραφειο εχεις γραψει σε προηγουμενη σελιδα ποιο ειναι,ευτυχως για να το βαλω σε μαυρη λιστα!!!! Μην σου πω να μου γραψεις και που σας πηγαν για φαγητο!!χαχαχα
Εγω θα παω με Σιγκνατουρ εχω ξαναπαει με αυτο το γραφειο και ειμαι ευχαριστημενη για να δουμε τωρα?.....
Το χειροτερο ειναι που μας παρατησαν με τους ορους στο ξενοδοχειο.Και βεβαια δεν συζηταω για την κακη οργανωση,στην οποια δεν αναφερθηκα πι οπανω.Πιστευω οτι καθε πρακτορειο εχει κανει κακες εκδρομες.Και γιαυτο που πας τωρα εχω ακουσει ασχημα.Αρα ειναι να μην σου τυχει.Αλλα και για το Ιασων ειχα ακουσει καλα λογια.Ομως στα δυσκολα,φιανεται το καλο πρακτορειο...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Πηρα τηλ στον ΕΟΤ (στο ΙΝΚΑ δεν απαντουσε κανεις λογω θερινων διακοπων).Ουσιαστικα μου ειπαν οτι το προεδρικο διαταγμα για αστικη ευθυνη ειναι ασαφες.Πολυ γενικο και δε λεει για ιατρικα.
Το μονο που θα μπορουσα να κανω ειναι να το παμε δικαστικα και επωνυμα ολοι οι θιγμενοι ως προς τις κακες παροχες του πρακτορειου αλλα κατι τετοιο τραβαει σε μακρος.
Απο οτι καταλαβα ο ΕΟΤ δεν μπορει να τους ελεγξει ουσιαστικα γιαυτο και γινονται αυτα που γινονται.Χρειαζονται ολες οι αποδειξεις και μαρτυρες.Που να βρεθουν και πως να πειστουν να μπλεξουν με δικηγορους για μια πιθανη αποζημιωση μετα απο χρονια...
 

GXaroula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη .....
Ταξίδι-Όνειρο
Ενα μηνα στην Γερμανια!!!
Το χειροτερο ειναι που μας παρατησαν με τους ορους στο ξενοδοχειο.Και βεβαια δεν συζηταω για την κακη οργανωση,στην οποια δεν αναφερθηκα πι οπανω.Πιστευω οτι καθε πρακτορειο εχει κανει κακες εκδρομες.Και γιαυτο που πας τωρα εχω ακουσει ασχημα.Αρα ειναι να μην σου τυχει.Αλλα και για το Ιασων ειχα ακουσει καλα λογια.Ομως στα δυσκολα,φιανεται το καλο πρακτορειο...

εχεις δικιο! ακριβως ετσι ειναι !! για καθε γραφειο ακουγονται καλα και κακα
απλα καθε φορα ελπιζεις να μην σου τυχει η στραβη!! Γιατι και δεν βρισκεις ακρη και δεν μπορεις μετα να τους κανεις τιποτα,μοοοοοονο αν εχεις χρονο και χρημα να το τραβηξεις το θεμα ....και ολοι αυτοι το ξερουν καλα αυτο!
αλοιμονο απο εμας στην τελικη που ξεκιναμε με κεφι και ορεξη και πολλες φορες δεν ξερουμε τι μας περιμενει!!..:(:mad:
Τελος παντως σου ευχομαι στο επομενο ταξιδι σου να περασεις σουυυυυυπερ!!!:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπορεί να της είπαν να της καεί το βίντεο, να της πάθει βραχυκύκλωμα η ηλεκτρική κουβέρτα, να της τελειώσουν οι μονάδες στο κινητό κλπ. Μερικοί άνθρωποι είναι σατανικοί, GTS...

Πέραν της όποιας πλάκας, επειδή κανείς δεν έχει όρεξη να μπλέξει με δικηγόρους για να πάρει δεκαεννιά ευρώ σε εικοσιτέσσερα χρόνια από ένα πρακτορείο που θα έχει κλείσει ή αλλάξει όνομα, οι εν λόγω θα μείνουν εν λειτουργία ως έχει. Ελπίζω στο επόμενο ταξίδι να περάσετε καλύτερα. Είναι κρίμα να χαλάει έτσι μια εκδρομή.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
????? Δηλαδή τι της είπαν? "Κατάρα"?

:haha::haha::haha: Μόνο στα comics γίνονται αυτά....
Δε νομιζω να γελουσες αν ησουν στη θεση μου.Παντως οταν σταματησαμε Κομοτηνη,η αρχηγος εφερε αστυνομια,γιατι υπηρξε εντονη λογομαχια.Ενας πανικος.Ελπιζω να μην ξανασυμβουν τετοια.Δε συζηταμε βεβαια για ποιοτητα ξενοδοχειων και λοιπων υπηρεσιων.
Και για να προλαβω καποιους, κι αλλοι εδωσαν τα ιδια χρηματα (οι γονεις μου περισυ και τα πεθερικα μου τον περασμενο Μαιο) και τους πηγαν σε πολυτελη ξενοδοχεια και ολα ηταν καλα οργανωμενα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.721
Δε νομιζω να γελουσες αν ησουν στη θεση μου.Παντως οταν σταματησαμε Κομοτηνη,η αρχηγος εφερε αστυνομια,γιατι υπηρξε εντονη λογομαχια.Ενας πανικος.Ελπιζω να μην ξανασυμβουν τετοια.Δε συζηταμε βεβαια για ποιοτητα ξενοδοχειων και λοιπων υπηρεσιων.
Και για να προλαβω καποιους, κι αλλοι εδωσαν τα ιδια χρηματα (οι γονεις μου περισυ και τα πεθερικα μου τον περασμενο Μαιο) και τους πηγαν σε πολυτελη ξενοδοχεια και ολα ηταν καλα οργανωμενα!
Δε νομίζω να γελούσα, αλλά και ούτε γελάω με το πάθημά σου αγαπητέ, νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.347
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom