Τουρκία Κωνσταντινούπολη

maria.kar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
και στο αεροδρομειο να εχω προβλημα μπορω και στην πολη μεσα να το αφησω σε ενα παρκιν και δε θα ξερει που θα παω.το θεμα μου ειναι αλλο αν ξερεισ ποσο περιπου στοιχιζει την ημερα και να δω αν αξιζει
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε!
Δεν είναι θεμα παρκιγκ:
Είναι πολύ πιθανόν να μην σε αφήσουν να ανεβείς στο αεροπλάνο!


Καλά ξεμπερδέματα!


(νόμιζα οτι έγραφα ελληνικά, αλλά μάλλον αυταπατώμαι. Μάλλον θα γράφω σουαχίλι. Δεν εξηγείται αλλιώς!)
 
Last edited by a moderator:

maria.kar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΧΕΙΣ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΧΕΙΣ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
Δεν ξέρω αν έχει ταξιδέψει η Ερση προσωπικώς, αλλά έχουν ταξιδέψει πολλοί άλλοι και η πληροφόρηση που δίνουν όλοι είναι ακριβώς αυτή. Δε βγαίνεις από την Τουρκία, αν δε βγει και το αυτοκίνητο μαζί με σένα. Τελεία.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είμαι απολυτως απόλυτη. Στην Τουρκία έχω ταξιδέψει καμια δέκα φορές.
Και είχαμε προσωπικό πρόβλημα με το αυτοκίνητο που το περιγράφω εδω: http://www.travelstories.gr/%E1%F3%...EF-%F3%F4%E7%ED-%F4%EF%F5%F1%EA%DF%E1.htmlπου μετ' επιμονής αρνεισαι να διαβάσεις.
(είναι ψυχολογικό: λέγεται "άρνηση". Αρνείσαι να δεχθείς ένα νεό που ανατρέπει τον σχεδιασμό σου. Αύριο θα το δεις με διαφορετικό πιο ψυχραιμο πρισμα)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.766
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΧΕΙΣ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
Αν εσύ νομίζεις ότι ξέρεις τη σωστή απάντηση, τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο και ρωτάς;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν εσύ νομίζεις ότι ξέρεις τη σωστή απάντηση, τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο και ρωτάς;
Για να ακούσει αυτό που θέλει....
(Μαρία ,άσε το Μαρία.Kar και κράτα μόνο το Μαρία. Το Κάρ θα μείνει στην Τουρκία, ενδεχομένως και εσύ)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω και εγώ αν μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης και να πετάξω από το αεροδρόμιο?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω και εγώ αν μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης και να πετάξω από το αεροδρόμιο?
Μπορείς. Αν είσαι Τούρκος ή μόνιμος κάτοικος Τουρκίας και έχεις Τουρκικές πινακίδες.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω και εγώ αν μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης και να πετάξω από το αεροδρόμιο?
Κοίτα να δεις.
Αν το αφήσεις στο αεροδρόμιο σίγουρα θα έχεις πρόβλημα και δε θα σε αφήσουν να πετάξεις.
Αν το αφήσεις στο κέντρο της πόλης θα σε αφήσουν να πετάξεις υπό την προϋπόθεση οτι το παρκιγκ θα είναι στο Σουλταναχμετ. Αν το αφήσεις στο Ταξίμ, πάλι θα έχεις πρόβλημα, αλλά μόνο κάθε Παρασκευή που είναι η ιερή μέρα των μουσουλμάνων.
Ελπιζω να έγινα κατανοητή.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.766
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω και εγώ αν μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης και να πετάξω από το αεροδρόμιο?
Να προτιμήσεις το αεροδρόμιο της Άγκυρας. Είναι πιο βολικό το πάρκινγκ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο: Μπορώ να περάσω το αυτοκίνητο απέναντι, στο Καντίκιοϊ. Πρέπει να πάω υποχρεωτικά από τη γέφυρα? Δεν μπορώ να το πάρω με το φέρρυ?

Και κάτι ακόμη: Μπορώ να το αφήσω σ' ένα φίλο μου που έχει σπίτι εκεί? Πάλι δε θα μ' αφήσουν να ταξιδέψω? Ρωτάω γιατί εκεί είναι Ασία και όχι Ευρώπη και μήπως ισχύουν διαφορετικοί κανονισμοί και με αφήσουν να πετάξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom