Τουρκία Κωνσταντινούπολη

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπορείς. Αν είσαι Τούρκος ή μόνιμος κάτοικος Τουρκίας και έχεις Τουρκικές πινακίδες.
Ααα! Αν είναι να τουρκέψουμε ας γίνουμε και αγάδες! Να πετάμε με το αυτοκίνητό μας στο παρκιγκ του αεροδρομιου...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ειδατε λοιπόν και οι τρεις μου δώσατε τρεις ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΕΣ λύσεις, γιατί τη παιδεύετε την κοπέλλα και δεν την αφήνετε να βρει το δρόμο της όπως τον βρήκα και εγώ?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για να ακούσει αυτό που θέλει....
(Μαρία ,άσε το Μαρία.Kar και κράτα μόνο το Μαρία. Το Κάρ θα μείνει στην Τουρκία, ενδεχομένως και εσύ)
Eκτος και αν πας εκει με Πουλμανκαρ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειδατε λοιπόν και οι τρεις μου δώσατε τρεις ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΕΣ λύσεις, γιατί τη παιδεύετε την κοπέλλα και δεν την αφήνετε να βρει το δρόμο της όπως τον βρήκα και εγώ?
Εσύ είσαι άντρας μιας κάποιας ηλικίας και δε σε θέλουνε! Τα κορίτσια όμως τα κρατάνε εκεί μαζί με τα αυτοκίνητά τους για τα χαρεμια τους :bleh:
 

argeios

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Κυριες και Κυριοι του φορουμ θελω να σας ευχαριστησω για το απιστευτα πολυτιμο υλικο που εχετε καταχωρησει σχετικα με την Κωνσταντινουπολη κατι που σε κανεναν οδηγο που εχω δεν περιλαμβανεται. Προκειται να ταξιδεψουμε στην Πολη απο 1/11/2011 εως 7/11/2011 αεροπορικως με Aegean και για διαμονη εχουμε επιλεξει το THE SULTANS ROYAL ISTANBUL
Kucuk Ayasofya Mah. Mustafa Pasa Sok. No: 29
24122, Old City Sultanahmet / Istanbul / Turkey.
Ειμαστε δυο ζευγαρια των 60+ με αρκετη εμπειρια ταξιδιων τοσο στην Ελλαδα οσο και στο εξωτερικο και πιστευουμε οτι η γνωση-εμπειρια του καθε ταξιδιωτη αποκταται μετα απο το ταξιδι,
Αυτο ειναι ομως πολυτιμο εργαλειο για οσους εχουν την δυνατοτητα προσβασης στις εμπειριες αυτες, κατι που στο φορουμ αυτο ορισμενα μελη απλοχερα και ακουραστα εχουν καταθεσει και θελω θερμα να τους ευχαριστησω ολους.
Θα ηθελα δε να παρακαλεσω αν καποιος γνωριζει κατι σχετικα με το ξενοδοχειο καθως επισης αν κατι λογω εποχης θα πρεπει να γνωριζω και να λαβω υπ' οψη μου
 

vasou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σε όλους! Να ρωτήσω εγώ κάτι.
Για μεταφορά με λεωφορείο (είδα οτι το crazy-holidays έχει τιμές καλές για την τσέπη μου) χρειάζεται διαβατήριο ή μπορώ και με ταυτότητα. Είδα οτι αν πετάς μπορείς και μόνο με ταυτότητα, αλλα δεν ξέρω μην αλλάζει κάτι στα οδικά.
Ευχαριστώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Γειά σε όλους! Να ρωτήσω εγώ κάτι.
Για μεταφορά με λεωφορείο (είδα οτι το crazy-holidays έχει τιμές καλές για την τσέπη μου) χρειάζεται διαβατήριο ή μπορώ και με ταυτότητα. Είδα οτι αν πετάς μπορείς και μόνο με ταυτότητα, αλλα δεν ξέρω μην αλλάζει κάτι στα οδικά.
Ευχαριστώ.
Με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες δε θα έχεις πρόβλημα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν πετας μπορεις και με ταυτοτητα?Οριστε?
Ας μας διαφωτισουν οι ειδικοι βρε παιδια ....τι ταυτοτητα μου λετε...η Πολη ειναι εκτος ΕΕ ..εμενα μαλιστα μου σφραγισαν το διαβατηριο και στο πηγαινε και στην επιστροφη στο Βενιζελο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια χαρα δέχονται την ταυτότητα στην Τουρκία: αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες. Δεν έχει σημασία που δεν είναι Ε.Ε. Θέλει ευρωπαίους τουρίστες και τους εξυπηρετεί κατ΄αυτόν τον τρόπο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τελεια ...σε ευχαριστω Ερση ...αντε ευκαιρια να παει κ ο ερμος ο συζυξ και να μην τρεχω να του βγαζω διαβατηριο.Τι σατανικη δικαιολογια εχω σκεφτει για να τον πεισω?Του χρονου η κορη μας θα ειναι Ε΄ Δημοτικου ...εε δεν πρεπει το παιδι να επισκεφθει την Πολη,ωστε να δει απο πρωτο χερι ολα οσα θα μαθει στη Βυζαντινη Ιστορια του χρονου?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εξαιρετική δικαιολογία! Στο χέρι σου είναι να μην παραμείνει δικαιολογία, αλλά να αποκτήσει και περιεχόμενο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom