Τουρκία Κωνσταντινούπολη

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Ευχαριστω πάρα πολυ για την αμεση απαντηση.Τα ξενοδοχεια τα έκλεισες μεσώ booking ?Γιατι το booking δίνει άλλες τιμές. Το the constantine το δείχνει 80 ευρω την βραδιά,ενω το Ersus το δείχνει γεμάτο,μήπως μπορώ να κλείσω απο κάπου αλλού?
ίσως να είναι καλύτερα αφού πας πρώτη φορά να μείνεις κάπου κεντρικά και κοντά στη ταξιμ που είναι και το κέντρο της πολής και είναι ζωντανό όλο το 24ωρο.
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καλησπέρα στην παρέα,τελικά έκλεισα σε αυτό http://www.stanpolihotel.com/ ,στην sultanahmet . Εχει πολύ καλές κριτικές στο booking,ελπίζω να είναι όντως έτσι...
Το μόνο θέμα μου είναι πως θα πάω στο ξενοδοχείο απο το αεροδρόμιο με συγκοινωνία.Αφού πάρω το metro, μετά με το τραμ που?

[/SIZE]
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
αρχικά μετρό μέχρι στάση Zeytiburnu εκεί κατεβαίνεις και μπαίνεις στο τράμ,ενα είναι δεν θα μπερδευτείς και κατεβαίνεις στάση sultanahmet οπως βλέπω αυτή είναι η πλησιέστερη στο ξενοδοχείο σου,αλλά να ξέρεις από κει θα περπατήσεις..δεν είναι πολύ κοντά,θα διασχίσεις την πλατεία το πάρκο και μετά έχει κάτι κατηφόρες.
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Καλησπέρα!Είμαι καινούριο μέλος στο travelstories.Βέβαια παρακολουθώ καιρό το site και διαβάζω τα θέματά του.Τον Νοέμβριο λέμε να κάνουμε ενα ταξιδάκι στην Πόλη με την φίλη μου.Θα ήθελα αρχικά να μου πείτε την γνώμη σας όσον αφορά τις επιλογές που έχω κάνει ως τώρα.Έχω αποφασίσει να κλείσω ξενοδοχείο στο sen palas το οποίο είναι σε προσφορά 156 ευρώ για 4 βράδυα.Γνωρίζει κάποιος αν πέραν από την τιμη είναι καλό σαν ξενοδοχείο;Για την μετάβαση μας έχω βρεί οδικώς από Αθήνα για Πόλη με επιστροφή 110 ευρώ το άτομο με την al travel.Είδα από κάποιον στο forum ότι με την αεροπορική pegasus κοστίζουν πιο φθηνά.Τι θεωρείτε καλύτερο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.438
Likes
4.428
Καλησπέρα!Είμαι καινούριο μέλος στο travelstories.Βέβαια παρακολουθώ καιρό το site και διαβάζω τα θέματά του.Τον Νοέμβριο λέμε να κάνουμε ενα ταξιδάκι στην Πόλη με την φίλη μου.Θα ήθελα αρχικά να μου πείτε την γνώμη σας όσον αφορά τις επιλογές που έχω κάνει ως τώρα.Έχω αποφασίσει να κλείσω ξενοδοχείο στο sen palas το οποίο είναι σε προσφορά 156 ευρώ για 4 βράδυα.Γνωρίζει κάποιος αν πέραν από την τιμη είναι καλό σαν ξενοδοχείο;Για την μετάβαση μας έχω βρεί οδικώς από Αθήνα για Πόλη με επιστροφή 110 ευρώ το άτομο με την al travel.Είδα από κάποιον στο forum ότι με την αεροπορική pegasus κοστίζουν πιο φθηνά.Τι θεωρείτε καλύτερο;
Η Pegasus θα σας βγει περίπου 90€/άτομο πήγαινε-έλα.
Αν συνυπολογίσεις ότι αεροπορικώς το ταξίδι διαρκεί μιάμιση ώρα, ενώ οδικώς τουλάχιστον 10 φορές περισσότερο, θα δεις και μόνος σου ποια από τις 2 επιλογές είναι καλύτερη.
Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω προσωπικά, τα 156€ για το συγκεκριμένο δεν τα θεωρώ προσφορά, αν δώσετε λίγα παραπάνω θεωρώ ότι θα βρείτε πολύ καλύτερο κατάλυμμα.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Η Pegasus θα σας βγει περίπου 90€/άτομο πήγαινε-έλα.
Αν συνυπολογίσεις ότι αεροπορικώς το ταξίδι διαρκεί μιάμιση ώρα, ενώ οδικώς τουλάχιστον 10 φορές περισσότερο, θα δεις και μόνος σου ποια από τις 2 επιλογές είναι καλύτερη.
Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω προσωπικά, τα 156€ για το συγκεκριμένο δεν τα θεωρώ προσφορά, αν δώσετε λίγα παραπάνω θεωρώ ότι θα βρείτε πολύ καλύτερο κατάλυμμα.

συμφωνώ απόλυτα...στα 170 είναι η aegean για ολο το νοεμβη ...αν βάλεις καφεδες και φαγητο ,δεν είναι μεγάλη η διαφορα στα χρήματα που θα πληρώσεις...αντιθετα στο χρονο είναι τεραστια...τώρα εφόσον υπάρχει η pegasus με 90,δεν το συζητώ,συμφέρει με το παραπάνω....στο ξενοδοχείο αυτο δεν έχω μείνει,εχω περάσει πολλες φορες απ'εξω....δεν είναι πολυ καλή επιλογή κατά τη γνώμη μου,μη βλέπεις τις φωτογραφίες στο booking (και στο tripadvisor,τις ιδιες έχει,δεν έχει φωτογραφιες επισκεπτών)....σα τοποθεσία είναι πολύ καλή,σα ξενοδοχείο όμως,δε θα έλεγα το ίδιο...... επειδη είναι σχετικά χαμηλή περιοδος ο νοέμβρης ,μπορεις να βρεις κατι καλύτερο...
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
συμφωνώ απόλυτα...στα 170 είναι η aegean για ολο το νοεμβη ...αν βάλεις καφεδες και φαγητο ,δεν είναι μεγάλη η διαφορα στα χρήματα που θα πληρώσεις...αντιθετα στο χρονο είναι τεραστια...τώρα εφόσον υπάρχει η pegasus με 90,δεν το συζητώ,συμφέρει με το παραπάνω....στο ξενοδοχείο αυτο δεν έχω μείνει,εχω περάσει πολλες φορες απ'εξω....δεν είναι πολυ καλή επιλογή κατά τη γνώμη μου,μη βλέπεις τις φωτογραφίες στο booking (και στο tripadvisor,τις ιδιες έχει,δεν έχει φωτογραφιες επισκεπτών)....σα τοποθεσία είναι πολύ καλή,σα ξενοδοχείο όμως,δε θα έλεγα το ίδιο...... επειδη είναι σχετικά χαμηλή περιοδος ο νοέμβρης ,μπορεις να βρεις κατι καλύτερο...
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Οπότε εννοείται με συμφέρει με την pegasus και θα ακολουθήσω αυτήν την επιλογή!Όσον αφορά το ξενοδοχείο,επειδή μπαίνοντας στο booking και ψάχνοντας όλες αυτές τις μέρες έχω λίγο μπερδευτεί βλέποντας τα όλα καλά στις φωτογραφίες θα ήθελα αν γνωρίζετε να με καθοδηγήσετε αναφέροντάς μου κάποια τα οποία είναι καλά.Βέβαια ένα ακόμα κριτήριο είναι και η τιμή.Θα ήθελα να είναι μέχρι 50 ευρώ την βραδιά αν γίνεται.Οπότε το sen palas το απορρίπτω?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Υπενθυμιζω οτι η Pegasus προσγειωνεται στο αεροδρομιο που ειναι στην ασιατικη πλευρα της πολης.
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Το οποίο σημαίνει ότι ειναι δύσκολο και μακριά όσον αφορά την μετάβαση σου στο κέτρο της Πόλης;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Το οποίο σημαίνει ότι ειναι δύσκολο και μακριά όσον αφορά την μετάβαση σου στο κέτρο της Πόλης;
Ναι,ειναι πιο μακρια και πιο δυσκολο,οχι ομως απαγορευτικο-ειδικα αν η τιμη του αεροπορικου ειναι δελεαστικη.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Το οποίο σημαίνει ότι ειναι δύσκολο και μακριά όσον αφορά την μετάβαση σου στο κέτρο της Πόλης;
με το shuttlebus της Havatas είναι περίπου 1,5 ώρα και 6,5€ το εισήτηριο. και πάλι κερδισμένος βγαίνεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.430
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom